Biberiye Kas Ağrılarına ve Sağlığımıza Faydalıdır.

Biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir. Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir.

1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye ekleyin. Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla biberiye uçucu yağı ile karıştırın. Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın.

##*##*

Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi?Yada spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Ya da kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır.

Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Biberiye, ballıbabagiller familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür. Mor çiçekli ve çalı görünümlü bitkidir.

Besin Değerleri
Biberiye Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal) 131
Toplam yağ 6 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum 26 mg
Potasyum 668 mg
Karbonhidrat 21 g
Diyet lifi 14 g
Protein 3,3 g
A vitamini    2.924 IU
C vitamini    21,8 mg
Kalsiyum    317 mg
Demir    6,7 mg
D vitamini    0 IU
B6 Vitamini    0,3 mg
B12 vitamini    0 µg
Magnezyum    91 mg

*#
*#
insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı en az insan sağlığına faydalı biberiye kadar faydalı ve insan sağlığına faydalı biberiye kadar konuşuluyor.. insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde şifa bulan ve fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen kişiler dolayısıyla insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı nedir ve insan sağlığına faydalı biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağını ve insan sağlığına faydalı biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık. insan sağlığına faydalı biberiye yağı, insan sağlığına faydalı biberiye bitkisinin yapraklarından buhar distilasyon yoluyla elde edilen bir yağdır.

Yani yaprakların distilasyon ile buharı çıkarılarak insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı elde edilir. insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı birçok hastalığın tedavisinde kullanılması, zayıflatıcı etkisi bulunması ve selülitleri yok etmesi gibi sebeplerden dolayı günümüzde oldukça popüler.. insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde hem hastalıklarımızdan kurutulabilir şifa bulabiliriz hem de formumuza kavuşup zayıf bir görünüm elde edebiliriz. insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil.. insan sağlığına faydalı insan sağlığına faydalı biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. Ayrıca baş ağrısı durumunda bir miktar insan sağlığına faydalı biberiye yağı ile başımızı ovarsak da baş ağrımızı dindirebiliriz.

insan sağlığına faydalı biberiye yağı vücudumuzdaki morluklara da iyi gelir. Vücudumuzu bir yerlere çarpmamız yani kimi zaman dikkatsizliğimiz sonucu oluşan morluklar hiçbirimizin hoşuna gitmez. Günlerce mor kalan tenimizin yanında moraran kısmın ağrı yapması da ayrı bir derttir. insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde morluklarımızdan kurtulabiliriz. insan sağlığına faydalı biberiye yağı kullanarak moraran bölgeye masaj yapılması morluğun çok kısa süre içerisinde kaybolmasına ve ağrısının dinmesine yardımcı olacaktır. insan sağlığına faydalı biberiye yağını birçok deri yaralanmasına ve çizilmesine kullanabiliriz. insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde yaralanan, zarar gören derimiz yenilenecek, hücrelerimiz tazelenecektir. Morluklarınız, ağrıyan eklen ve kaslarınız için insan sağlığına faydalı biberiye yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi insan sağlığına faydalı biberiye yağı kremi de kullanabilirsiniz. insan sağlığına faydalı biberiye yağı kremi kullanımı kolay olduğu için sıkça tercih edilir. insan sağlığına faydalı biberiye yağı kremi ile eklemlerinizi ovalayarak ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Saçlarımızın dökülmesi, sürekli evimizde yerlerde saçlar görmemiz sinirlerimizi bozar.. Bu saçların sık sık temizlenilmesi ve yerlerin silinmesi de ayrıca bizi yorar.. Saçlarının dökülmesinden bıkmış, bu yüzden strese girenlerin de tercihi insan sağlığına faydalı biberiye yağı.. Artık saçlarınız dökülüyor diye dertlenmeyin. insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde saç dökülmeniz azalacak.. insan sağlığına faydalı biberiye yağını masaj yaparak saç diplerinize uygulamanız ile birlikte saçlarınızın dökülmesinden kurtulacaksınız.

#*#*

Ayrıca insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde saçınızdaki kepeklerden de kurtulabilirsiniz. Cildinizin güzelleşmesi için de tercihiniz insan sağlığına faydalı biberiye olmalı.. insan sağlığına faydalı biberiye yağı ile güzelleşebilir, eskisine göre daha hoş bir cilde kavuşabilirsiniz. insan sağlığına faydalı biberiye yağı kılcal damarlara etki ederek cildin genç görünmesini sağlar. Bu yüzden yıllardan beri kozmetik sanayinde güzelleşmek, gençleştirmek amaçlarıyla insan sağlığına faydalı biberiye yağı kullanılır. insan sağlığına faydalı biberiye yağı faydaları bunlarla da sınırlı değil.. insan sağlığına faydalı biberiye yağının daha birçok faydası var. Örneğin yorgunluk, bitkinlik zaman zaman hepimizin derdi.. Kolumuzu bile kıpırdatacak kadar gücümüz olmadığı zamanlar insan sağlığına faydalı biberiye yağı yine en büyük kurtarıcımız.. insan sağlığına faydalı biberiye yağı ile yorgunluğumuzdan kurtulup üzerimizdeki bitkinliği atabiliriz. Kanımızdaki ürik asit miktarının yükselmesi de bazen bizi zor durumda bırakabilir. Özellikle gut hastalığı olanların kanlarındaki ürik asit miktarı sık sık yükselir ve bu durum onlar için hoş olmayan bir hal alır. insan sağlığına faydalı biberiye yağı yararları sayesinde gut hastalığı olanlar ve kandaki ürik asit miktarı yükselenler de rahat bir nefes alabilir.

Ayrıca insan sağlığına faydalı biberiye yağı ile kalbinizi güçlendirebilir, astım hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz. insan sağlığına faydalı biberiye yağı sayesinde sinüzit sorununuzu çözmek de artık çok kolay.. insan sağlığına faydalı biberiye yağı ile sinüzit sorunu yaşamayacaksınız. insan sağlığına faydalı biberiyenin sinüzit sorununuzu geçirmesiyle artık sinüzit kaynaklı baş ağrılarına elveda diyebilirsiniz. Hafızanın zayıf olmasından yakınıyor, hiçbir şeyi aklınızda tutamadığınızı düşünüyorsanız yine insan sağlığına faydalı biberiye sizin şifa kaynağınız.. Bahsettiğimiz tüm insan sağlığına faydalı biberiyenin yararları yanında hafızanızı güçlendirerek unutkanlığınızı azaltması da insan sağlığına faydalı biberiyenin diğer bir faydası..

********

Ayrıca bir şeyleri kolay hatırlamak ve kolay öğrenmek istiyorsanız da insan sağlığına faydalı biberiye yağı koklamanız veya insan sağlığına faydalı biberiye kullanmanız yeterli.. Yazımızda insan sağlığına faydalı biberiye yağının birçok faydasından bahsettik. insan sağlığına faydalı biberiye yağı faydaları yanında, insan sağlığına faydalı biberiye yağını nasıl kullanacağımızı bilmemiz de çok önemli.. “ insan sağlığına faydalı biberiye yağını nasıl kullanabilirim” sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan birisidir. insan sağlığına faydalı biberiye yağını koklamak suretiyle kullanmanız yada üretilen insan sağlığına faydalı biberiye kapsüllerini tüketmeniz de olası. İşte şifanıza kavuşmanız bu kadar kolay ve pratik. BİBERİYE YAĞI İÇİLİR Mİ? insan sağlığına faydalı biberiye çok çeşitli şekillerde sağlığımız için kullanılabilir. insan sağlığına faydalı biberiye yağı eklem ağrılarımız için sürülerek, ovulmak suretiyle kullanıldığı gibi sıvı yağ ile seyreltilerek de kullanılır. insan sağlığına faydalı biberiye çayı migren gibi baş ağrıları, sinüzit gibi hastalıkların tedavisi için kullanılırken, insan sağlığına faydalı biberiye yağı kremi sayesinde selülitlerimizden ve fazla kilolarımızdan kurtulmak mümkündür.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş
Paylaş