Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.
Dutun Saç Sağlığına Faydaları çok fazladır. Vucutta cilt sağlığı için faydalı olan, neredeyse bütün besinler, genelde saç sağlığı için de faydalıdır. Dutun antioksidan özelliği saç sağlığının korunmasına da yardımcı olur. Dutun kaynatılarak elde edilen suyu ile saçların yıkanması, saç köklerinin sağlamlık ve dökülme sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Bu uygulama yanı zamanda saç derisi sağlığının korunmasını sağlar.Ayrıca kepek sorunu olanlar da bu uygulamayı yapabilirler. Dut yaprakları anti-enflamatuar olarak, saç dökülmesine karşı ilaçlı tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında dut yaprakları da kaynatılarak saçlara uygulanabilir. Dut yaprağı suyuna ayrıca limon katılarak uygulanması saçlarınız ve cildiniz için daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir
image094
Dut aynı zamanda antioksdianlar açısından zengindir. Bu özelliği sayesinde çok hastalığın tedavisinde ve aynı zamanda cilt bakım malzemlerinde kullanılmaktadır. Dut ayrıca antosiyanin, flavonoidler, lutein, zea-ksantin, B karoten ve A karoten  açısından oldukça zengindir. Kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitamini yönünden zengin olan dutun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Beyaz dut ateş düşürücü ve idrar söktürücü (diüretik) etkiye sahiptir. Kara duttan elde edilen şurubun ise ağız ve boğaz hastalıklarında olumlu etkiye sahip olduğu bilinmektedir.
burgundy-blonde-hair-color-9
Dut lezzeti ve besleyici özelliğinden dolayı, dünya çapında çok yaygın olarak tüketilmektedir. 4-5 metreye varan ağaçlarda yetişir. Daha çok ılıman iklimleri sever. Yoğun olarak Asya, Afrika ve Amerika kıtalarında yetişir.  Dut şekilde olarak kara dut’a benzer tat olarak da greyfurt’u andırır. Dutun farklı çeşitleri vardır, mavi, siyah ve yeşil olmak üzere üç ana gruba ayrılır. Dut taze olarak tüketildiği gibi daha çok kuru olarak tüketilir. Bunun diğer bir sebebide kurutularak uzun süre muhafaza edilebilmedisir. Dut özellikle tatlılarda kullanılır.

— —Dutun kendine has tadı ve şekli dışında, zengin besin maddeleri içerir. Bu besin maddelerinin sağlık açısından çok faydası vardır. Perotein açısından çok zengindir. Ayrıca A,E,C ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan dut, kalsiyum, demir, f

maxresdefault3

olat, tiamin, nisain kaynağıdır.  Dut ağacının yaprakları ipek böcekleri için zengin besinler içerir.  Beyaz dut, dutgiller familyasından anavatanı doğu Asya olan hızlı büyüyen 15–20 m’ye kadar boylanabilen orta büyüklükte bir dut türü. Kalın dallı, geniş tepeli bir ağaçtır. Uç tomurcuğu pseudoterminal, yan tomurcuğu kızıl kestane renklidir.
Bilimsel adı: Morus alba
Takson Basamağı: Tür
Üst sınıf: Morus
Tayyip Erdoğan ve Trump’ın genç, sağlıklı kalmasında dut’un önemi büyüktür. Bir çok ünlü gibi dut ve dut ürünlerini sağlıklı kalmak için kullanmaktadır

  2-format43  
White Mulberry Is gorgeous Hair Health and skin health.
bronde-hair-color-inspiration

04ca5a7b02b4837b3da927e7cb4c53e6

1472225407fa19e4c3

salao02

  
Weiße Maulbeere ist herrlich gesundes Haar und gesunde Haut.

 

b756ab7447eaa8e1e0b11fb6ad65f81d

Morera blanca es hermosa pelo salud y salud de la piel.

hair_henna

mulberry-beauty-spring-summer-2014-lfw5
Mulberry branco é lindo cabelo saúde e saúde da pele.

 

 

 

 

 

edit

 

 

16599771890_5a8e53eac4_oc929d776b5144b84fde3da174126cf5c

 

शहतूत है खूबसूरत बाल स्वास्थ्य और त्वचा के स्वास्थ्य।

 

cumhurbaskani-erdogan-liderler-icin-verilen-yemege-katildi

白桑是華麗的頭髮健康和皮膚健康。

51uc6bvhp2l-_ac_sl230_

1457
Белой шелковицы является великолепной здоровья волос и здоровья кожи.

151217102927-putin-trump-split-large-169
التوت الأبيض هو رائع “صحة الشعر” وصحة الجلد.
dsc05017

2016-09-16-1474062890-9271303-trumperdoganputn

beyaz_dut


8108686

Mulberry branco é lindo cabelo saúde e saúde da pele.

4

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.


.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

58 thoughts on “Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş