Göz altı morluklarından kurtulmak

Sabah kalkarsınız, aynaya bakarsınız klasik göz altı morluklarını görürsünüz. Herkesin şikayet ettiği bir durumdur. Göz altı morlukları, can sıkıcı, yorgunluk ve mutsuzluk hissi verir. Göz altı morlukları zayıf kan dolaşımı ve vücutta sıvı toplanmasıdır. Göz altı morlukları daima göz çevresinde ten renginizi değiştirir. 20’li yaşları geçen çoğu kadının sorunlarından birisi de göz altlarında beliren morluklardır.

********

Göz altı morluklarına sahip kadınlar iyi uyusalarda yorgun ve halsiz görünürler. Göz altlarındaki koyu bölgelerin sebepleri, az uyuma ve genetiktir. Göz altlarınızdaki morlukların giderilmesi için faydalı bilgiler bulacaksınız. En azından göz altı morluklarının renginin açılmasını yapabilirsiniz. Yüzünüzü Gül suyu ile sürekli yıkamak cildi sağlıklı tutar. Salatalık dilimleri, Nane yaprakları ve düzenli uyku ile göz altlarınızdaki morluklardan kurtulabilirsiniz.

Bu sorunu işe gitmeden veya güne başlamadan önce çabuk çözebilirsiniz. Buzdolabına iki tane kaşık koyup on dakika bekletin. Bu arada yarım santim kalınlığında iki dilim salatalık kesip gözlerinizin üzerine koyun. Salatalık kan dolaşımını etkinleştirir. Salatanın suyundaki  nucize sıvıyla cildin tonunu eşitler. 10 dakika sonra, buzlukta çok soğumuş olan kaşıkları göz altı morluklarınızın üzerine koyun. 10 saniye bekletin ve çekin.
Daha sonra 10 saniye bekleyip kaşıkları tekrar göz altlarınıza koyun. Bu işlemi beş kez tekrarlayın. Böylelikle şişmeleri ve su toplamasını azaltarak morlukları ortadan kaldırmış olacaksınız.

Başka bir yöntemde göz altı morluklarınıza  uygulayabilirsiniz. Büyük salatalığı buzdolabına koyunuz. Salatalığın iyice soğumasını sağlayın. Soğuduktan sonra yarım santim kalınlığında iki tane doğrayın. İki dilim doğranmış kalan salatayı buzdolabına geri koyun. Bu iki salatalık dilimini her göze birer tane gelecek şekilde gözlerinizin üzerine yerleştirin. Salatalık dilimleri ısınmaya başlayınca buzdolabından soğuk iki tane ile yer değiştirin. Bu işlemi 15 dakika kadar devam ettirin. Salatalık cilt iyileştirici mucize bileşenler içermektedir. Soğuk ise kabarmayı azaltır. Cildin görüntüsünü iyileştirir. Salatalık yerine demledikten sonra atmadığınız soğuk siyah çay poşetleri de kullanılabilir.

Göz altı morluklarında Nane yapraklarını kullanabilirsniz. Birkaç tane nane yaprağını ezin. Krem haline gelene kadar karıştırın. Göz altlarınızdaki morlukların üzerine sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve soğuk su ile durulayın.

Göz altı morluklarının bir çok sebebi olsa da bunların en başında yetersiz uyku gelmektedir. Günde ortalama 7-8 saat uyumaya özen gösterin. Bu şekilde göz altlarınızdaki koyu bölgeler azalacak ve sağlığınıza olumlu etkide bulunacaktır.

******

Ayrıca,  Dermatoloğunuza muayene olun. Vitamin A ve retinoik asit içeren krem yazmasını isteyin. Bu kremler geçici olarak göz altı bölgesine kan akışını arttır.  Göz altı  bölgesindeki deri kalınlaşır. Göz altlarındaki gölgeler kaybolur. Soya veya narenciye içerikli cilt beyazlatıcı kremler de göz altlarında kullanılabilir. Düzenli kullanım ile bu tür losyonlar göz altındaki daireleri beyazlatır ve aynı zamanda güneş lekelerini de iyileştirir. Hidrokinon kimyasalı içeren cilt beyazlatma losyonlarından uzak durun. Bunlar göz altları için tahriş edici etkiye sahiptir.

Circles under eyes“. You can get rid of your healthy bruises under the eyes

Вы можете избавиться от вашего здорового синяки под глазами

Sie können Ihre gesunde blaue Flecken unter den Augen loswerden

يمكنك الحصول على التخلص من الخاص بك رضوض صحية تحت أعين

Vous pouvez vous débarrasser de votre bonne santés ecchymoses sous les yeux

Usted puede deshacerse de sus saludables hematomas debajo de los ojos

Você pode se livrar de seus machucados saudáveis sob os olhos

你可以擺脫你健康的傷痕,在眾目睽睽之下

आप आंखों के नीचे अपने स्वस्थ चोट के निशान से छुटकारा कर सकते हैं

##*##*

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Paylaş
Paylaş