Kiralık Mülkte Yatırım Getirisi Nasıl Hesaplanır

Kiralık Mülkte Yatırım Getirisi Nasıl Hesaplanır
Bireylerde para kazanmak genellikle tüm yatırımların temelidir. Paranızı nereye yatırdığınızın, borsaya mı, tahvil piyasasına mı yoksa Emlak ve Gayrimenkule mi gittiği önemli değil Emlak ve Gayrimenkul, araziden oluşan ve genellikle o arazide bulunan tüm yapıları yada kaynakları içeren maddi mülktür. Emlak ve Gayrimenkul satın almadan önce bir mülkün yatırım getirisini bilmek neden önemlidir? İnsanların yatırım yapmasının temel nedenlerinden biri servetlerini artırmaktır.

******

Motivasyonlar yatırımcılar arasında farklılık gösterse de, bazıları emeklilik için para isteyebilir, diğerleri bebek sahibi olmak yada düğün gibi diğer yaşam olayları için para biriktirmeyi seçebilir. Yatırım amaçlı Emlak ve Gayrimenkuller, Emlak ve Gayrimenkul yatırımına bir örnektir. İnsanlar genellikle kira geliri elde etmek amacıyla yatırım amaçlı Emlak ve Gayrimenkul satın alırlar. Bazı kişiler yatırım amaçlı Emlak ve Gayrimenkulleri kısa bir süre sonra satmak amacıyla satın alırlar.

Niyet ne olursa olsun, yatırım portföylerini Emlak ve Gayrimenkul ile çeşitlendiren yatırımcılar için, bir mülkün karlılığını belirlemek için yatırım getirisini (ROI) ölçmek önemlidir. İşte yatırım getirisine hızlı bir bakış, kiralık mülkünüz için nasıl hesaplanacağı ve bir Emlak ve Gayrimenkul satın almadan önce bir mülkün yatırım getirisini bilmenizin neden önemli olduğu anlamak için konut kiralama mülkünde yatırım getirisini hesaplamak için iki örneği inceleyeceğiz. Nakit satın alma ve ipotekle finanse edilen bir satın alma.

********

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş
Paylaş