Yumurta Kemik Sağlığını Kuvvetlendirir.

Yumurta kemik sağlığını koruyan kalsiyum emilimi işlemi için önemli bir besin kaynağıdır. Ayrıca D vitamini açısından çok zengindir. D vitamini almak için bol bol güneşten faydalanmak gerekir ama kış aylarında bu kolay değil, bu yüzden özellikle kış aylarında D vitamini Fakat yumurta tüketimiyle mümkündür. Özellikle kış aylarının uzun sürdüğü bölgelerde D vitamini ihtiyacını gidermenin en kolay yolu düzenli yumurta tüketimidir. D vitamini düzenli bir şekilde almak kemik sağlığını korumak ve yaşlılıktan kaynaklanan kemik hastalığına yakalanmamak adına çok önemlidir.

********

İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurtada ‘kolin’ adı verilen bir besin türü vardır ve bu besin türü özellikle belleği geliştirme noktasında çok fazla katkı sağlamaktadır. Ayrıca fetesün adındaki madde özellikle bebekler için önemlidir. Hamilelik döneminde tüketilen yumurta çocuğun sağlıklı beyin yapısı için önemlidir.Bir yumurta beyin sağlığı için önemli olan günlük kolin ihtiyacının% 28’ini karşılayabilir, özellikle hamile kadınlarda…

Kemik Erimesi Tedavisinde Yumurta Kabuğu Ve Yumurta Kabuğu Kürü İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı en sık konuşulan sağlık konularından bir tanesi, yumurta kabuğu insanlarda kemik erimesi üzerindeki etkileridir. Kemik erimesi İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı yumurta kabuğu ile ilişkilendirilmekte ve bu durum, pek çok uzman tarafından anlatılmaktadır. insanlarda kemik erimesi tedavisinde haftalık ya da aylık olarak kullanılan ilaçların vücutta depo yaptığından söz eden uzmanlar, kemik erimesi yumurta kabuğu ilişkisinin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ileri sürmektedirler.Alternatif tıp ile, doğadan gelen İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı konularında her zaman, yararlanılması gereken bir alternatif olduğunu belirtmekle birlikte, her zaman şunu sizlere belirtmekteyiz sağlığınız ile ilgili bir adım atmadan önce, İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı ilaçların dozajlarını arttırıp azaltmadan önce, mutlaka; ama mutlaka doktorunuza danışmalısınız İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Bu bilginin ve hatırlatmanın sonrasında ise sizlere, insanlarda kemik erimesi yumurta kabuğu ilişkisi ile, kemik erimesi tedavisi hakkında vereceğimiz bilgilerimizi aktarmaya başlayalım.

İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Kemik erimesi tedavisinde yararlanabileceğinizin belirtildiği insanlarda kemik erimesi yumurta kabuğu ilişkilendirmesinde, hazırlayacağınız yumurta kabuğu kürü, yumurta kabuğu kalsiyum dengesini sağlarken, yumurta kabuğu kürü aynı zamanda, kan dolaşımını düzenler, tansiyonu düzenler, kalp damar hastalıklarına karşı sizi korur. İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta kabuğu kürü aynı zamanda, vücudun kuvvetlenmesini sağlar. Yumurta kabuğu kürü, damarlardaki kireçlenmeyi de önlerken, yumurta kabuğu kürü İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı yumurta kabuğu kalsiyum gereksiniminizi %100 oranında karşıladığından dolayı, kemik erimesi tedavisine de %100 doğal destek sağlamaktadır.

Peki kemik erimesi tedavisi için yumurta kabuğu kürü nasıl hazırlanır? İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı İşte yumurta kabuğu kalsiyum gereksiniminizi karşılaması için, yumurta kabuğu insanlarda kemik erimesi amaçlı, yumurta kabuğu kürü malzemeleri:
İki çorba kaşığı toz zencefil
Yirmi tane yumurta kabuğu
Bir avuç kapari; ya da kapari turşusu
Yirmi diş sarmısak
Kırk tane limon…
İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta Kemik erimesi tedavisi için yumurta kabuğu kürü malzemelerini paylaştık, şimdi de yumurta kabuğu kürü nasıl yapılır sorusunun yanıtını verelim. Yumurta kabuğu kürü için öncelikle limonların suyu sıkılır, ve cam bir kavanozun içerisine konulur, sonrasında ise sarmısaklar ezilerek limon suyunun içerisine ilave edilir. İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Ardından ise kapari, önce blenderden geçirilir, sonrasında ise, limon suyu ve sarmısağın bulunduğu kavanozun içerisine eklenir.
******
20 tane çiğ yumurtanın kabukları toz haline getirilip kavanozun içerisine ilave edilir ve ardından da zencefil karışıma ilave edilir. İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Bu karışımın bir hafta boyunca buzdolabında bekletilmesi gerekmektedir.

Sağlığına yararlı 2050 yılında erkeklerde osteoporoza bağlı kalça kırığı riskinde %310, kadınlarda ise %240 artış bekleniyor. ” Osteoporoza bağlı kırıkların çoğu düşme sonucu oluşuyor , kadınlarda kemik kaybının menopoz sonrası hızlandığını, erkeklerde ise 50’li yaşlarda başladığını söylüyor. Menopozun tüm kadınlar için geçerli olmasına karşın erkeklerin sadece %20-35’inde yaşlanmaya bağlı androjen eksikliği tablosu geliştiğini belirten Sindel, osteoporozun cinsiyetler arasında görülme farklılığını ise şöyle anlatıyor. “Osteoporoz, kadınlarda daha çok görülmekle birlikte ileri yaşlarda erkeklerde de sık karşılaşılan bir hastalık. Östrojen, testosterona göre kemik mineral yoğunluğu ile daha güçlü ilişki içinde. Erkek osteoporozunda aşırı alkol alımı, kortizon kullanımı, hormon eksikliği gibi ikincil nedenler daha sık görülür. Erkeklerde hastalık konusunda yeterli farkındalığın sağlanmamış olması tedaviye uyumu ve başarısını da engelliyor.”

İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta İlerleyen yaşla birlikte osteoporozun görülme sıklığının ve buna bağlı düşmelerin arttığına da değinen, “65 yaş üzeri her üç kişiden biri düşerken, osteoporoza bağlı kırıklarının %90’ı da düşmeler sonucu oluşur. Osteoporoza bağlı üst kol kırıklarının %75’i, el bileği kırıklarının %95’i ve omurga ırıklarının ise %25’i düşmeler sonucu ortaya çıkar. Düşmelerin yaklaşık yarısı evde gerçekleşir, bunların da çoğunluğu banyoda ve merdivende meydana gelir” diyor.Kalça kırığı ölüme yol açıyor
Osteoporoza bağlı kırıkların sıklıkla omurga İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta, kaburga, kalça ve el bileğinde meydana geldiğini belirtirten , omurga kırıklarına bağlı olarak kamburluk, sırt ağrısı, solunum problemleri ve günlük aktivitelerde kısıtlanma yaşandığını belirterek şunları söylüyor:”En ciddi osteoporotik kırık kalçada olur. İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta Dünya nüfusunun yaşlanmasıyla osteoporoza bağlı kalça kırıklarının sıklığında da büyük oranda artış yaşanıyor. Kalça kırıkları sonrası ilk yıl içinde yaklaşık %10-20 oranında ölüm görülüyor, hayatta kalanların ise %30’unda kalıcı sakatlık ortaya çıkıyor.

El bileği kırıkları ise genel olarak daha az işlev kaybına yol açmakla birlikte, günlük yaşam aktivitelerini kalça veya vertebra kırıklarıyla aynı ölçüde olumsuz etkiliyor.” Türkiye’de 50 yaş üzerindeki 4 kişiden biri osteoporoz. Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de 50 yaş ve üzerindeki bireylerin xxxx %50’sinde düşük kemik yoğunluğu (osteopeni), %25’inde ise osteoporoz görüldüğünü aktaran Sindel, İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta “Ülkemizde 50 yaşında yaşam boyu kalça kırığı geçirme olasılığı kadınlarda %14.6 ve erkeklerde ise %3.5’dur. Türkiye’de kentleşme ile birlikte artan yaşlı nüfusta, gelecekte kalça kırıkları giderek artan bir problem olmaya devam edecektir” diyor. Kemik kaybı 40’lı yaşlarda başlıyor Kemik kaybının genellikle 40’lı yaşlardan sonra başladığını ve kaybedilen kemikler kadar yerine yenisi konamadığını söyleyen , hem kemik oluşumunda hem de osteoporoz gelişiminde genetik faktörlerin önemine de değiniyor. Doruk Kemik Kütlesi (DKK)nin normal büyümenin sonucunda elde edilen ve kemik kaybı başlamadan önce kişinin sahip olduğu en yüksek kemik kütlesini ifade ettiğini belirten , İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta DKK’ya erişme yaşının en erken 17-18, en geç ise 35 olduğunu söylüyor. Çocukluktan itibaren DKK‘nın artırılmaya çalışılmasını ve bu amaçla kalsiyum ve D vitamini alımı yanında dengeli beslenmeye ve hormon yetersizliklerinin erken dönemde tanımlanmasının önemli olduğunu kaydediyor. Osteoporozdan korunma anne karnında başlamalı.

İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta Bebeğin anne karnındaki beslenmesinin de kemik sağlığını yakından etkilediğini söyleyen , ebeveynlere ise şu önerilerde bulunuyor: “Rafine gıdaların tüketiminden, fast-food tarzı beslenmeden, fosforik asit içeriği yüksek gazlı içeceklerden çocukluk çağından itibaren kaçınılması gerekiyor. Çocukların uzun saatler bilgisayar karşısında zaman geçirmeleri yerine basketbol, ip atlamak ve dans etmek gibi kemik yoğunluğunu artırıcı fiziksel aktivite ve egzersizleri yapması teşvik edilmeli.“ tedavi ile kırık riski azalıyor Osteoporozun önlenebilen ve tedavisi mümkün olan bir hastalık olduğunu da vurgulayan , “Genel olarak, medikal tedavi ile kırık riski %30-70 arasında azalmaktadır. İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta Medikal tedavide kullanılan ilaçların omurga ve omurga dışı bölgelerdeki etkinlikleri arasındaki farklılıklar, uygulama şekilleri ve hastanın tedaviye uyumu gibi özellikler göz önünde bulundurulmalı“ diyor. Kalça kırıkları sonrası ilk yıl içinde yaklaşık %10-20 oranında ölüm görülüyor, hayatta kalanların ise %30’unda kalıcı sakatlık ortaya çıkıyor. El bileği kırıkları ise genel olarak daha az işlev kaybına yol açmakla birlikte, günlük yaşam aktivitelerini kalça veya vertebra kırıklarıyla aynı ölçüde olumsuz etkiliyor.” Türkiye’de 50 yaş üzerindeki 4 kişiden biri osteoporoz Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de 50 yaş ve üzerindeki bireylerin %50’sinde düşük kemik yoğunluğu (osteopeni), %25’inde ise osteoporoz görüldüğünü aktaran Sindel, “Ülkemizde 50 yaşında yaşam boyu kalça kırığı geçirme olasılığı kadınlarda %14.6 ve erkeklerde ise %3.5’dur. Türkiye’de kentleşme ile birlikte artan yaşlı nüfusta, gelecekte kalça kırıkları giderek artan bir problem olmaya devam edecektir” diyor.

İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta Kemik kaybı 40’lı yaşlarda başlıyor Kemik kaybının genellikle 40’lı yaşlardan sonra başladığını ve kaybedilen kemikler kadar yerine yenisi konamadığını söyleyen , hem kemik oluşumunda hem de osteoporoz gelişiminde genetik faktörlerin önemine de değiniyor. Doruk Kemik Kütlesi (DKK)nin normal büyümenin sonucunda elde edilen ve kemik kaybı başlamadan önce kişinin sahip olduğu en yüksek kemik kütlesini ifade ettiğini belirten , İnsanlanın kemik Sağlığına yararlı Yumurta DKK’ya erişme yaşının en erken 17-18, en geç ise 35 olduğunu söylüyor. Çocukluktan itibaren DKK‘nın artırılmaya çalışılmasını ve bu amaçla kalsiyum ve D vitamini alımı yanında dengeli beslenmeye ve hormon yetersizliklerinin erken dönemde tanımlanmasının önemli olduğunu kaydediyor. Osteoporozdan korunma anne karnında başlamalı Bebeğin anne karnındaki beslenmesinin de kemik sağlığını yakından etkilediğini söyleyen , ebeveynlere ise şu önerilerde bulunuyor:r/

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş
Paylaş