Kas Ağrılarına Yaban Mersini Faydalıdir.

Kas Ağrılarına Yaban Mersini Etkisi

Kaslarınızı gevşetecek başka bir atıştırmalık ve meyve suyu ise yaban mersinidir. Yapılan araştırmalar egzersiz öncesi ve sonrasında yaban mersini içeceği içmenin kas hasarından iyileşmeyi hızlandırdığını göstermiştir.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-04-26 14:50:14Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Yaban mersininde bulunan antioksidanların oksidatif stresi ve inflamasyonu azalttığı da belirlenmiştir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır.

********

Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz Kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik veya şişkinlik hissettiniz mi?  Spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir.

 

4-yaban-mersimi-cayi-1024x686
Bilberry to Muscle Pain Effect

Bilberry to Muscle Pain Effect

kizil-yaban-mersini-cranberry
Heidel zu Muskelschmerzen Effect

Heidel zu Muskelschmerzen Effect

14509188-blueberry-jam_rzp1kvzq
التوت إلى ألم في العضلات تأثير

التوت إلى ألم في العضلات تأثير

Myrtille Pain Muscle Effet

Myrtille Pain Muscle Effet

********

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.