Lacivert Renk Göz, Kulak, Burun, Ağız, Şifadır.

Lacivert Renk Göz, Kulak, Burun, Ağız, Şifadır.
Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Mavinin diğer koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir. Bu rengin en önemli etki alanı kaş chakrası bölgesinde bulunur.  Dolayısıyla da söz konusu chakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir.  Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.  Bu rengin enerjisi çok iyi bir kan temizleyici olduğu için, vücudun toksinlerden arınmasını kolaylaştırır.  Beynin her iki yarıküresi arasındaki uyum, yine laciverdin oluşturduğu olumlu etkilerindendir.  Bu renk, yüz ile ilgili (göz, kulak, burun, ağız, sinüsler gibi. ) tüm rahatsızlıkların tedavisinde, rahatlıkla kullanılabilir.  Bunlara ek olarak, laciverdin yatıştırıcı ve dinlendirici yanından söz etmek de doğru olur.  Bulunduğunuz ortamda veya kıyafetlerinizde laciverde gereğinden fazla yer vermenin yaratacağı olumsuz etkiler ise, yoğun bir depresyon hali veya toplumdan soyutlanmışlık duygusudur.  Göz, kulak, burun, sinir bozuklukları ve ruh hastalıklarına karşı. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk renge bazen İndigo mavisi de denir.  Açık gecelerdeki gökyüzünün rengidir. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert renk merkezleri düzenli çalışan kişiler ruhen düzgündür, kuvvetli bir hafızaları vardır ve oldukça zekidirler.  Olayları bir bütün olarak kavrayabilme yeteneğine sahiptirler. Hoşgörülü ve iyimser bir kişilikleri vardır.
Eğer bu renkle uyum halinde bulunan renk merkezi düzensiz çalışıyorsa bu kişiler unutkanlaşır.  Çabuk kızarlar ve anlayışsız, kötümser bir tavır sergilerler.  Bu renk merkezinin düzensiz çalışması sonucunda akciğer, göz, kulak ve burun rahatsızlıkları, yüz felci, sinir bozuklukları ve ruh hastalıkları gibi durumlar ortaya çıkar. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk renkle ilgili renk tedavisine devam edilirken uzmanların tavsiyesi krom, demir, bakır, brom, potasyum gibi metallerin hastanın üzerinde bulundurulmasıdır.  Bu renkle ilgili tedavi sırasında mavi ve mor renge sahip besin maddeleri (siyah üzüm, kara lahana gibi) yenmelidir.  Çivit mavi (Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk), anestezi etkisine sahip: Bu renk, aktif renktir ve anestezi etkisi vardır.  Diş ağrılarında, yüz kaslarındaki ve sinüzitteki ağrılarda, siyatik ve romatizma, kulak ve göz problemlerinde etkilidir

Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Mavinin diğer koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir.
Bu rengin en önemli etki alanı kaş chakrası bölgesinde bulunur.  Dolayısıyla da söz konusu chakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir.  Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.  Bu rengin enerjisi çok iyi bir kan temizleyici olduğu için, vücudun toksinlerden arınmasını kolaylaştırır. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk beynin her iki yarıküresi arasındaki uyum, yine laciverdin oluşturduğu olumlu etkilerindendir.  Bu renk, yüz ile ilgili (göz, kulak, burun, ağız, sinüsler gibi. ) tüm rahatsızlıkların tedavisinde, rahatlıkla kullanılabilir.
Bunlara ek olarak, laciverdin yatıştırıcı ve dinlendirici yanından söz etmek de doğru olur.  Bulunduğunuz ortamda veya kıyafetlerinizde laciverde gereğinden fazla yer vermenin yaratacağı olumsuz etkiler ise, yoğun bir depresyon hali veya toplumdan soyutlanmışlık duygusudur. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Sonsuzluk, otorite ve verimliliği ifade eder.  Gücü, otoriteyi, ciddiyeti ve resmiyeti temsil eder.  Üniformaların ve resmi kıyafetlerin çoğunda lâcivert vardır.  Resmi kurumlar ve bazı firmalar amblemlerinde lâcivert ve tonlarını kullanır.  Ciddi ve sorumluluk sahibi olarak bilinmek isteyen insanlar, lâciverti fazla tercih ederler. .

Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk renk, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir.  Bu rengin en önemli etki alanları “alın şakrası” bölgesinde bulunur.  Dolayısıyla da, söz konusu şakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kuvuşturulmasıyla ilgilidir.  Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk ışın gibi zihnin genişlik kazanmasına yardımcı olur.  Onu korkulardan ve çekingenliklerden kurtarır.  Ayrıca laciverdin yatıştı-rıcı ve dinlendirici özelliğide vardır.  Bu renk, lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesinide sağlar.

Bu da demek oluyor ki, sadece rengin dikkat çekici olması, renk terapisinde olumlu sonuç almaya yetmeyebiliyorY Kullanılan renklerin çocukların yaptıkları işlere ve içinde bulundukları psiko-sosyal duruma uygunluk arz etmesi durumunda renk terapisinden başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Yirminci yüzyıl ile birlikte ilaca dayalı sağlık sektörünün yaygınlaşmasıyla ilaçsız tedavi şekillerinden olan renk tedavisi eski öneminj yitirmeye baş~amıştır.  Fakat son yıllarda sağlık sektöründe doğal yöntemlerle tedavinin tekrar popülerliğini kazanmasıyla, alternatif tedavi şekli olarak ele alınan renk tedavisine olan ilgi artmıştır. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Yapılan denemelerde renklerin dikkati toplama, tetikte olma, yazı körlüğü (dyslexja), saldırganlık seviyesi ve stres seviyesi üzerinde önemli etkisi olduğu ortaya çıkmıştır.  Hastanelerde, okullarda ve hatta hapishanelerde renk terapisi kullanılarak bu kurumlardaki iç çevresel faktörlerin iyileştirilmesi sağlanmaktadır.  Mesela, kırmızı bir tonu ile yapılan terapilerle migren tedavisi; pembe rengin tonlarıyla stres tedavisi başarıyla yapılmaktadır.  Araştırmacılara gÖfe pembenin bir tonuyla (Baker-Miller pembesi) yapılan renk tedavisinde gergin kasıarın birkaç saniye içinde gerginliğini kaybettiği tespit edilmiştir. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk bu yüzden Baker-MilIer pembesi dünyada birçok hapishanede kullanılmaktadır.  L6 Renk terapisinin uygulandığı bir başka alan da uzay çalışmalarıdır.

Rus bilim adamları uzay yolcularının psikolojik durumlarını değiştirmek için tasarlanan bir dizi renkli lensler geliştirerek bu lensleri kullanan uzay yolculanmn daha uzun süreli çalışabildiklerini, daha iyi konsantre olabildiklerini ve daha az sayıda hata yaptıklarını tespit etmişlerdir.  17 Özetle, binlerce yıldır başarıyla kullamlan sanat terapisi son zamanlarda tekrar ilgi odağı olmuştur. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Sanat terapisi özellikle sağlık alanında alternatif tedavi yöntemi olarak gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.  Hindistan doğumlu Dinshah Ghadiali, 12 Renkli Kromoterapi Sistemini (numarasız olan Akupunkturla daha az ilgiliydi; “Işık ve Rengin İlkeleri” konusunda daha çok Dr. Edwin D. Babbit’ten etkilenmişti ve farklı hastalıklar için sayısız renk ışık ışınlama tedavi programları geliştirdi.  Renk tedavisi hakkında çok şey bilmek zorunda olmadan da şunu biliriz:Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Kırmızının uyarıcı (güçlendirici) etkisi vardır, Mavi ise sakinleştirir (yatıştırır).  Uyumun ve Dinshah Ghadiali’ye göre “psişik dengenin” rengi olan yeşilleyse neredeyse yanlış hiçbir şey yapamayız: Yeşilin dengeleyici etkisi vardır.  Renk Meridyen Tedavisi Christel Heidemann’ın Renk Meridyen Tedavisi de oldukça etkilidir.  Bu tedavi, her bir meridyeni test bulgularına göre bir renkle sınıflandırır.  Bir fizyoterapist olarak bağ dokuları hakkında çok şey biliyordu.

Ana meridyenlerin cildin bağ dokularının altında ilerlediği ve “patolojik” akupunktur noktalarının bağ dokularında “şişme” veya “sertleşme” şeklinde tezahür ettikleri bilgisine dayanarak, “doğru” rengin bağ dokularına ve denk gelen meridyeni ahenkleştirdiğini, “yanlış” renkleri ise semptomların güçlenmesine neden olduğunu ortaya çıkardı. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Heidemann, önce on iki ana meridyeni Itten’e göre 12 rakamlı renk çemberinde sınıflandırdı, daha sonra renkleri Çin Meridyen saatinde gösterdi.  Böylece ortaya, Renk Tedavisine başlayanların güvenle kullanabileceği Renk Meridyen Sistemi çıktı.  Gün Ortası-Gece Yarısı Kuralı çerçevesinde her bir meridyen bir aktivasyon rengine sahiptir ve uygun yatıştırıcı veya sakinleştirici rengi alır-ve örneğin, Kalp Meridyenine atfedilen sarıdır, beklendiği gibi kırmızı değil (Ateş Elementi).  Bunlar, güneş ışığıyla olan ilişkilerinden (öğle 12’de güneş en tepe konumundadır ve en parlak halindedir: açık sarı) ve güneşin günün seyri içindeki ışık koşullarının sonucudur. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Aktivasyon renklerini meridyenlerin güçlendirme noktalarına, sakinleştirici renkleriyse yatıştırma noktalarına uygulamak kullanışlı ve yararlıdır, elbette bilinen kurala uygun olarak: “güçlendirmek, yatıştırmaktan iyidir. ”Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Çin enerji öğretilerine kısmen aykırı duruyor.  O, spritüal-bilimsel gözlemlerine [beşeri bilimler alanında] dayanarak Ağaç ve Su elementlerini birbiriyle değiştirdi.  Sonuç olarak Karaciğer ve Safra Kesesi organlarını Su Elementinde, Böbrek ve İdrar Torbasını ise Ağaç Elementinde sınıflandırdı.  Bu nedenle tedavi noktaları TCM sonuçlarından ayrılır.  Ne var ki, benim deneyimim, Heidemann’ın sınıflandırdığı renklerin de TCM’de olduğu gibi geleneksel güçlendirme ve yatıştırma noktaları üzerinde etkili olduğu yönündedir.  Enerji Sistemlerinin Renk ile Dengelenmesi İlk adım her zaman en zorudur.

Bu nedenle derslerimde kolay öğrenilebilir renk kavramlarını iletmeye çalışırım. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Rezonans, her zaman çok güzeldir.  Işık ve rengin çalışmak için en kolay biçimi, Çakraların ışın yayımıdır.  Gizli enerji merkezleri olarak Çakralar, çevreden enerji ve renk “salınımlarını” alabilir ve geri verebilirler. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Her bir Çakra, vücudun bir bölgesiyle, organıyla, sinir ağlarıyla, hormon bezleriyle ve duygusal-ruhsal yaşam temalarıyla yakın ilişki içindedir.  sarı renk, gün ortasını ve güneşin en tepe konumunu temsil eder.  Işık-biyolojik bakış açısına göre, böylece, güneş ışığının mavi ışık kısmı, en yüksek düzeyini öğle vaktinde bulur.  Bu bizi gün boyunca uyanık ve zinde tutar, gece sağlıklı bir uyku uyumamızı sağlar.  Renkler her zaman işe yarıyor! Işık ve renkler dalga boyları ve frekanslarına göre tanımlanır, ancak bugünkü olanaklarla henüz tam anlamıyla fark edemediğimiz birçok başka renk niteliği [bile] her renkte bir yankı uyandırıyor. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk bana göre, vücut, bir rengin farklı niteliklerinden hangisinin o an kendisi için en yararlı olduğunu seçebilecek yetenektedir.  Benim önerim: Yeni başlayan biri olarak, başlangıçta sistem içinde kalın.  Daha sonra, farklı öğretmenlerin çeşitli renk tedavi sistemleri çok iyi bir şekilde kombine edilebilir.  Basit bir Işın Yayım Tedavisi Lambası Kurmak için Talimatlar Aksesuarlar: 1 Flaş lambası (örneğin Mini MagLite AA tipi), 1 Mini MagLite aksesuar seti, 7 PAR 30 renk geçirgenleri/filtreler (Çakra renklerinde, metne bakınız, Ebay’den bulunabilir), 1 Motif zımba, çember çapı 2,2 cm (örneğin Efca, el sanatları malzemesi), 2 Pil,

Renk geçirgenlerini motif zımba ile zımbalayın.  Renk filtresini flaş lambasının ışık boşaltma konumu üzerine yerleştirin, filtreyi, aksesuar setindeki şeffaf plastik diskle kapatın ve bağlantı için esnek halkayı (aksesuar setinden) takın.  Hazır! Size tanıtmak istediğim bir başka ışın yayım tedavi konsepti de belirli akupunktur noktaları üzerinde basit Renk-Enerji Dengesidir

indeks: Color therapy, art Iherapy, aııernative treatment, renk, zihin, beden, duygu, denge, canlılık,  Spor, fiziksel sağlığı, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, Akciğer, stres, kas, Doku, Enerji, Ezoterik, çarka, Homeopatik, Nefes, pranayama, color, Renk Meditasyonu, Renk terapisi, sanat terapisi, alternatif tedavi,

 

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.

Kırmızı Pancar Mide Ağrısı Gideriyor.

http://faydaliyasam.com/kanser-hucrelerini-oldurun-pancar-kereviz-ve-havuc-suyu-iksiri/

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com

UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.