Yumurta insanda iyi Kolesterolü Arttırır.

Yapılan bazı bilimsel araştırmalar organik günlük tavuk Yumurtanın iyi kolesterolü arttırdığını ortaya koymuştur. Düzenli organik günlük tavuk Yumurta tüketimi iyi kolestrol seviyesini yükseltebilir. Kötü Kolesterol Hakkında Bazı çalışmalar özellikle 1990 yılında yapılanlar organik günlük tavuk Yumurta sarısının kolesterolü yükselttiği yönünde idi. Ama bazı sağlık uzmanları bunu doğru olmadığını tam tersi organik günlük tavuk Yumurta sarısının kalp sağlığını olumlu yönde etkilediğini savunmaktalar. Aynı uzmanlar, doymuş ve trans yağların kalp sağlığı açısından önemli olduğunu söylemekteler.

********

Bunun yanında kalp sağlığı için faydalı olan protein in organik günlük tavuk Yumurtada fazlasıyla olduğunu belirtmekteler. organik günlük tavuk Yumurtası beyazı cilde sürülüp, kuruyana kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkanırsa cilde faydalı olabilir. organik günlük tavuk Yumurtası proteini cildin elastikiyetinin korunmasında yardımcı olur. Omega 3 eksikliğine sebep olur. Yumurta cilt kuruluğu faydalı ve cilt için de çok önemli bir gıda ve önemli faydaları bulunur.

Vitamin ve mineral açısından zengin oluşuna karşın yağ açısından fakirdir. İçerisinde çok az miktarda yağ bulunur. İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurtada bulunan yağ miktarı 4.5 gram ve bu yağın 1.5 gramı doymuş yağ asitleridir. Kalan kısım doymamış yağ asitlerinden oluşur. “Kolesterol” kelimesini duyduğumuzda genellikle aklımıza “ilaç, kalp krizi, damar tıkanıklığı” gibi olumsuzluklar gelir. Ancak gerçekte kolesterol vücut sisteminin önemli bir parçasıdır ve her bir hücre için önemli bir rol oynamaktadır. Kortizon, testosteron, östrojen gibi hormonların üretiminde kullanılan kolesterol olmasaydı bizde olmazdık. Bu konuda avantajlıyız çünkü karaciğerimiz vücudun ihtiyaç duyduğu kolesterolü üretebiliyor. Yani gıdalarla almasak bile sistemimizde her zaman yeterli miktarda kolesterol bulunuyor. Kolesterol bakımından zengin gıdalar tüketildiğinde ise karaciğerimiz daha az kolesterol üreterek toplam kolesterol miktarını dengeliyor. Son yıllarda yapılan araştırmalarda, uzun bir süredir yüksek kolesterol ile birlikte anılan İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtasının aslında kötü kolesterolün yükselmesinde o kadar da etkili olmadığı yönünde sonuçlar elde ediliyor.

******

Eğer yumurtayı sevmiyorsanız üzülerek söylemeliyiz ki birçok açıdan sağlığınızı riske atıyorsunuz. Belki de yumurta gibi birçok besin kaynağını sadece sevmediğimiz için tüketmiyoruz ama asla unutmamamız gerekir ki her besin kaynağının vücut için farklı bir katkısı vardır. Yumurtanın genelde kolesterole iyi gelmediği bilinir ama bunun dışında sağlık açısından çok daha fazla faydası vardır. Yumurtalar vitamin açısından çok zengin değillerdir A, E, B16 vitamini dışında ama kalsiyum, magnezyum, potasyum ve sodyum başta olmak üzere birçok madde ve element açısından zengindir ve sağlık açısından bu maddeler önemlidir. Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen yumurta bünye için çok faydalıdır, demir eksikliğini giderir, kilo vermeye yardımcı olur, doyurucu özelliği vardır, beyin sağlığına faydalıdır, yüksek kaliteli protein içerir, kemik sağlığı için çok önemli bir besin kaynağıdır. İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtasının cilde organik günlük tavuk Yumurtası A vitamini içerir ve Çiğ Gördüğünüz gibi organik günlük tavuk Yumurtası korkulacak değil tam aksine sürekli tüketilmesi gereken oldukça oldukça İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası beyin için önemli olan kolin isimli maddeyi içerir Kolin birçok insanın adını bile bilmediği ama inanılmaz derecede önemli bir besin. Genellikle B vitaminleriyle beraber gruplandırılıyor.

İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtasının Besin Değeri
1 orta boy çiğ organik günlük tavuk Yumurtası, (44 gr)
63 kalori,
4 gr yağ,
32.6 mg omega 3 yağ asidi,
505 mg omega 6 yağ asidi,
110 mg kolin,
33.4 gram su,
186 mg kolesterol, (günlük ihtiyacın %62’si)
5.5 gr protein, (günlük ihtiyacın %11’i)
214 IU A vitamini, (günlük ihtiyacın %4’ü)
15.4 IU D vitamini, (günlük ihtiyacın %4’ü)
0.4 mg E vitamini, (günlük ihtiyacın %2’si)
0.2 mg riboflavin, (günlük ihtiyacın %2’si)
0.1 mg B6 vitamini, (günlük ihtiyacın %3’ü)
20.7 mcg folat, (günlük ihtiyacın %5’i)
0.6 mcg B12 vitamini, (günlük ihtiyacın %9’u)
23.3 mg kalsiyum, (günlük ihtiyacın %2’si)
0.8 mg demir, (günlük ihtiyacın %4’ü)
5.3 mg magnezyum, (günlük ihtiyacın %1’i)
84 mg fosfor, (günlük ihtiyacın %8’i)
59 mg potasyum, (günlük ihtiyacın %2’si)
61.6 mg sodyum, (günlük ihtiyacın %3’ü)
0.5 mg çinko, (günlük ihtiyacın %3’ü)
13.9 mcg selenyum, (günlük ihtiyacın %20’si) içerir.

İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası dünyanın en besin dolu yiyeceklerinden biridir Sadece bir İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası inanılmaz miktarda protein, vitamin, mineral ve diğer eser maddeleri içerir.
Sadece 1 adet büyük İnsana faydalı Kolesterol için Yumurta:
B12 Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %9’unu
B2 Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %15’ini
Folate: Günlük ihtiyacınızın %5’sini
A Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %6’sını
B5 Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %7’sini
Selenyum: Günlük ihtiyacınızın %22’sini
Fosfor: Günlük ihtiyacınızın %9’unu karşılar.
********
İnsana faydalı Kolesterol için bir İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası 77 kalori, 6 gram protein ve 5 gram sağlıklı yağ ve aynı zamanda hatırı sayılır miktarda D, E, K, B6 vitaminleri, kalsiyum ve çinko içerir. Ayrıca aşağıda anlatacağım gibi sağlık için çok önemli bazı eser maddeler de İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası da bulunur.

İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası gerçekten ihtiyacımız olan her şeyi az veya çok içeren muhteşem bir gıdadır. Bu rakamlar ABD Tarım Bakanlığı’nın (USDA) 4 yaşından büyükler için önerdiği 2000 kalorilik beslenme programı temel alınarak oluşturulmuştur. D vitamini provitamin olarak bulunan bir vitamin olup güneş ışınları ile aktive olan bir yapıya sahiptir. İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası sarısı ise D vitamini bulunduran nadir besinlerden biridir. Güneş ışığından faydalanma ve İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası tüketimi ile çocuklarda kemik gelişimine etkili bir katkı sağlanabilir. Kemik bozukluğu engellenir. Vücudumuzu zararlı maddelerden koruyan E vitamini de barındıran İnsana faydalı Kolesterol için Yumurta, E vitamini açısından da zengindir. E vitamini oksidasyonu sağlayarak zararlı maddelerden korunmayı sağlar.İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası B2 vitamini bakımından zengindir.

B2 vitamini deri ve göz sağlığı için gerekli olan bir vitamindir. Üstelik bazı besinlerin enerjiye dönüştürülmesinin sağlanabilmesi için B grubu vitaminlere ihtiyaç duyulur. İnsana faydalı Kolesterol için Yumurtada bulunan bir diğer maddeden bahsedelim. İnsana faydalı Kolesterol için Yumurtada bulunan kolin, beyin sağlığı için gerekli bir besin olup beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesi için gereklidir. Tavuk Yumurtasının içerdiği faydalı maddeler sadece bu kadarla sınırlı değildir. İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtasının vitamin içeriğinin yanında, ciddi bir mineral potansiyeli taşıdığı da bilinmektedir. Demir ve çinko ise bu minerallerin başında gelen minerallerdir. Demir kan yapımı için gereklidir. Kan demir içerikli bir yapı olduğu için demir vücudumuz için çok önemli ve gerekli bir mineraldir. Demir eksikliği kansızlığa neden olur. Bunun yanında büyüme ve gelişmeye yardımcı, hastalıklara karşı koruyucu görev görür.

Demir eksikliği görülen çocuklarda öğrenme güçlükleri oluşur, okul başarısı ve öğrenme kabiliyetinde düşüşler göze çarpar. İnsana faydalı Kolesterol için Selenyum minerali yeterli miktarda alınmadığında hipotrioid, halsizlik, zihin zayıflığı gibi sorunlar görülebilir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) günlük selenyum tüketimini 70mcg (mikrogram) İnsan sağlığı olarak önermektedir. 1 orta boy İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtasının yaklaşık 14 mcg selenyum içerdiği göz önüne alındığında 1 adet İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtasının günlük selenyum ihtiyacının %20’sini karşıladığı söylenebilir. İnsana fayda için Tavuk Yumurtasının anne sütünden sonra besin içeriği bakımından en zengin besin olduğu,herkesçe bilinen bir olgudur. İnsana faydalı Kolesterol için İnsanın ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içinde bulundurur. İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurta, besinlerde bulunan en zengin proteinlere sahiptir. İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası insanın vücudunda salgılanamayan ve dışarıdan alınması zorunlu olan proteinleri barındır. İnsanın hücre gelişimine faydalı bunlara elzem amino asitler denir. Sindirilebilirliği yüksek olan bu besinde, bulunan tüm besin içeriği vücutta kullanılır ve vücut proteinlerine dönüştürülür. İnsanın hücre gelişimine faydalı Çocukların protein ihtiyacının yarısının hayvansal kaynaklı besinlerden sağlanmasının uygun olduğunu söyleyen uzmanlar, büyüme ve gelişme için çocukların İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası tüketiminin gerekliliğini vurgulamaktadırlar.

D Vitamini: Uzun dönemli eksikliğinde çocuklarda astım, yetişkinlerde bilişsel zayıflama, kanser, kalp ve damar hastalıkları riskini attıran D vitamini için en iyi kaynak güneş ışınlarıdır. Uzmanlar günde 10-15 dakika güneşe çıkmanın D vitamini eksikliğini önleyeceğini belirtiyorlar. Ancak az güneş alan bir iklimdeyseniz ve D vitamini takviyesi kullanmak istemiyorsanız D vitamini içeren gıdaları daha çok tüketmeniz gerekebilir. İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurta, D vitamini içeren nadir gıdalardan biridir ve 1 orta boy İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası günlük D vitamini ihtiyacının %4’ünü karşılar. D vitamini içeren diğer bazı gıdalar ise şöyle; balık, balık ciğeri, istiridye, şarküteri ürünleri ve mantar çeşitleri. Her İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası Aynı Değil Markette İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası reyonuna gittiğinizde pek çok farklı İnsana faydalı Kolesterol için organik günlük tavuk Yumurtası çeşidiyle karşılaşabilirsiniz.
********
İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtalar, üretildikleri tavuk çiftliğinin koşullarına ve hayvanların beslenme şekline göre farklılaşır. Geleneksel İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtalar: Standart ve en ucuz market İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurtasıdır. Bu İnsana faydalı Kolesterol için Tavuk Yumurtalar çoğunlukla gün ışığı görmeyen, vitaminlerle (bazen antibiyotik ve hormonlarla) gelişim süreci hızlandırılan tavuklardan elde edilmektedir.
indeks: yumurta, Omega 3, LDL kolestrol,  astım, sinüzit, ateroskleroz, periodontitis, çölyak hastalığı, saman nezlesi, kronik prostatit, bağırsak iltihabı, ülseratif kolit, crohn hastalığı, romatoid artrit, interstiyel sistit, İnflamasyon Alzheimer hastalığı, artirit, kanser, diyabet, kalp hastalığı, Tavuk, Prostat, Tümör, Saç, kalori, yağ, omega 3 yağ asidi, omega 6 yağ asidi, kolin, su, kolesterol, protein, A vitamini, D vitamini, E vitamini, riboflavin, B6 vitamini, folat, B12 vitamini, peptit, Meme, fetesün, Kemik Erimesi,  yumurta kabuğu, kapari, limon, sarımsak, Katarak, Lutein, sistein, kalsiyum, magnezyum, demir,  folik asit, çinko, akn

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Paylaş
Paylaş