Çay Ağacı Yağı Siğil’e Karşı Etkilidir

Çay Ağacı Yağını küçük kulak pamuğa damlattılan, çay ağacı yağını siğil üzerine sürün. Daha sonra yara bandıyla kapayın. Her gün bunu tekrarlayarak 21 gün kadar devam ederek uygulayın. Bu yöntem çogu siğillerde faydalı olmuştur. Allah şifa versin. Genital siğillerin tedavisinde de organik Çay Ağacı Yağı pamuğa  damlatın,  siğillere uygulayın. On gün boyunca günde bir defa bu işlemi tekrarlayın. Siğil giderek beyaz renge dönüşerek zamanla yerinden kopacakdır.

********

Siğil ana sebebi Papavovirüs adı verilen virüstür. Doğrudan doğruya deri teması yolu ile bulaşır. Eşya yolu ile insanlara bulaşır. Bazen cinsel ilişki yoluyla hastalık bulaşır. Daha çok insanların temas yolu ile bulaşan siğiller, ortak kullanılan eşyalar araçlar yolu ile bulaşmaktadır. Bu daha çok havlu, çorap, elbise veya temizlik ürünleri ile bulaşır. Hijyen açısından insanlara kullanışlı ürün değilse bulaşma ihtimali çok fazladır.  Kahverengi veya pembemsi renginde cildimizde kadife yumuşaklığındadır. Bazı bölgelerde siyah nokta şeklinde belirirler. Siğiller oluştukları bölgeye göre çeşit çeşit şekil alırlar. Kimi zaman yuvarlak olsalarda kimi zaman da sivri uçlu veya konik görünürler.

Genital siğiller erkek veya kadınların özel ve genital bölgelerinin etrafında gri veya ten renkli oluşumlardır. Genital siğil bitkisel tedavi yolları sorusuna cevaplar verdik,  bu derdinize deva olabilecek doğal yöntemleri yayınladık. Genital siğiller, venaral siğiller veya kondiloma acumemata olarak da bilinirler. Genellikle, peniste, anüs, makatta skrotum, vajinada veya vulva etrafında bulunurlar. 17 ve 33 yaş grubu arasındaki insanlar bu hastalığa daha yatkındır. Genital siğiller, kaşıntı yanma hissi, ve özellikle de cinsel ilişki sırasında batma, zorlanma gibi sorunlara yol açar. Genital siğiller son derece bulaşıcıdır. Siğiller anal, vajinal, oral veya ilişki yoluyla, Papilloma Virüsü veya HPV virüsünden geçer.

Ana sebebi Papavo virüs adı verilen virüstür. Doğrudan doğruya deri teması yolu ile bulaşır. Eşya yolu ile insana bulaşır. Bazende cinsel ilişki yoluyla bulaşır. Daha çok temas yolu ile bulaşan siğiller, ortak kullanılan eşyalar yolu ile de bulaşmaktadır. Bu daha çok havlu ve bu tarz temizlik ürünleridir. Hijyen açısından kullanışlı bir ürün değilse bulaşma ihtimali çok daha fazladır. ilerleyen evrelerde yuvarlak ve şişkin bir hal alırlar.  Kahverengi veya pembemsi bir renge bürünürler. Cildimizde kadife yumuşaklığında ve içi su dolu şeklinde görünür. Bazı bölgelerde siyah nokta şeklinde de gözükürler. Siğiller oluştukları bölgeye göre şekil de alırlar.

Kimi zaman yuvarlak şekilde kimi zaman da sivri uçlu görünürler.  Siğil virüsü için kesin ve mutlak tedavi yöntem yoktur. Siğil tedavisi için ilaç, krem veya lazer tedavisi yolu ile yakma işlemi uygulanmaktadır. Çocukluk siğilleri için asit losyonlar veya bitkisel çeşitli tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Siğil virüsünün teşhisinde tam olarak ortaya konulmaması, tedavisi için çeşitli şifa kaynaklarına insanları çoğu kez yönlendirmiştir. Siğil virüsü tedavi sürecinde cevap verirse de siğil kurutulur ancak bitirilemez. Siğil uykuda bekler. Birkaç hafta sonra yeniden aynı bölgede veya farklı bölgelerde cildimizde belirebilir. Önemli nokta siğil’in tırnakla veya keskin aletle kazınması neticesinde
******

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş
Paylaş