Yumurta Beyin Sağlığını Korur.

Yumurta Beyin Sağlığını Korur.
(Eggs, Protects Brain Health.)

İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Yumurtada ‘kolin’ adı verilen bir besin türü vardır ve bu besin türü özellikle belleği geliştirme noktasında çok fazla katkı sağlamaktadır. Ayrıca fetesün adındaki madde özellikle bebekler için önemlidir. Hamilelik döneminde tüketilen yumurta çocuğun sağlıklı beyin yapısı için önemlidir.Bir yumurta beyin sağlığı için önemli olan günlük kolin ihtiyacının% 28’ini karşılayabilir, özellikle hamile kadınlarda… İlerleyen yaşla birlikte artan unutkanlık şikayetlerini bazen yoğun iş temposuna bazen de hayatın rutin akışına bağlanarak dikkate alınmıyabiliyor. Fakat beyin sağlığının korunması insanın sağlıklı yaşam için en önemli konuların başında geldiği için, unutkanlık şikayetlerinin ciddiye alınarak insanın sağlıklı yaşam için uzman kontrolünde gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor.

Unutkanlık her yaşta yaşanabilir ve Hayat boyu karşılaşılan zihinsel ve psikolojik sorunlar insan beyin sağlığını tehdit eden etkenler sonucu ortaya çıkmaktadır. insanın sağlıklı yaşam için görülme sıklığı gün geçtikçe artmaktadır. Beyin fonksiyonlarının beklenen performansı verememesi kişiden kişiye değişiklik göstermekle berabert Unutkanlık, her yaşta en sık rastlanan bilişsel yakınma olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan bedensel veya ruhsal bir şikayeti olduğunda bu durumun başlangıcını, yerini, şiddetini, bedeninde yarattığı değişimleri ve daha birçok özelliğini çok detaylı bir şekilde doktora anlatabilmektedir. Fakat unutkanlık yakınması olan kişinin durumunu anlatması kolay değildir. Çoğu kez sinsice başlayan unutkanlığın kişide ve çevresinde yarattığı etkileri insanın sağlıklı yaşam için yaşamın doğal seyrinden ayırt etmek güçtür.Her gün, herkes unutkanlık yaşayabilir fakat bu unutkanlıklar hangi noktadan sonra tıbbi bir anlam taşır sorusuna yanıt vermek zordur. Beynin doğal bir işlevi olan unutkanlık çoğu vakit bir hastalık habercisi değildir. Bu nedenle unutkanlık şikayetlerinin uzman kişiler tarafından doğru değerlendirilmesi çok önemlidir.

Beynin Zihinsel kapasiteniz ölçülebiliyor. Zihinsel kapasitenin durumu beynin birtakım zihinsel testler aracılığıyla ölçülebilmektedir. Bu testlerde dikkat edilmesi gereken nokta kişilerin kültür, dil ve eğitiminden etkilenmeden, herkese uygulanabilir testlerin tercih edilmesidir. Uygulanacak testlerin vakit içinde ortaya çıkan değişikliklere duyarlı olması da önem taşımaktadır. Dijital ortamda değerlendirme sağlayan en duyarlı testlerden biri de “Cambridge Cognition” CANTAB testidir. Elde edilen veriler kişinin zihinsel kapasitesinin EKG’si veya tansiyon değeri olarak tanımlanabilmektedir.
Unutkanlığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Zihinsel kapasitenin ölçülmesi, beyin sağlığı ile ilgili sorunları erken dönemde saptayıp tedavi etmenin dışında Çevresel ve biyolojik etkilerin vakit içinde beyin sağlığı üzerinde ortaya çıkardığı etkilerin anlaşılmasını Beyin sağlığını arttıracak girişimlerin belirlenebilmesini Etkin ve güvenli ilaç tedavilerinin yapılabilmesini Hastalık anlamı taşımayan belirtileri saptayarak gereksiz kaygının da ortadan kaldırılmasını sağlayabilmektedir.
Duygularınızı ve hatıralarınızı unutmadan keyifli bir yaşam sürmek için Hipertansiyon, diyabet, kolesterol, yanlış diyet, obezite ve hareketsiz yaşam gibi kalp ve damar sağlığını tehdit eden riskler, beyin sağlığını da yakından ilgilendirmektedir. Hayatındaki bu yanlışları düzeltmeyen bireyleri ileriki dönemlerde inme ve bunama riskinin beklediği unutulmamalıdır. Düşünceler, öğrenilenler, duygular ve hatıraların unutulmadığı keyifli bir yaşam sürmek için beyin sağlığı ihmal edilmemelidir. İlerleyen yaşlarda kişiye eşlik edecek sağlıklı bir beyin için beyin check-up’ı büyük önem taşımaktadır. Bu sayede hem beyin sağlığı kontrol edilmekte hem de korunup geliştirilebilmektedir.


Beyin sağlığınızı korumak için bunlara dikkat edin Sigarayı bırakmak, alkol tüketimini azaltmak Düzenli fiziksel aktivite yapmak Kan basıncı, kalp ritmi, kan şekeri ve kolesterol kontrolü ile bunların tıbbi kılavuzlara göre hayat boyu tedavilerini sürdürmek Beyin sağlığını destekleyecek beslenme tarzı, Akdeniz diyeti uygulamak İdeal kiloyu korumak Sağlıklı bir uyku düzeni sağlamak Stres ve depresyonu kontrol altında tutmak Bazı genetik özelliklere dikkat etmek beyin sağlığı için önemlidir. Huzurlu bir yaşam düşüncesi ile aktif hayattan uzaklaşmayın Beyin sessizlik ve sakinlikten hoşlanan bir organ değildir. Güzel bir emeklilik çoğunlukla torunlarla vakit geçirmek, televizyon karşısında sevilen dizileri seyretmek, şehir hayatından uzaklaşmak gibi sessiz sakin yaşama geçiş kapısının aralandığı bir hayat evresi olarak algılanmaktadır. Fakat bu isteklere rağmen beyin sağlığı için fiziksel ve zihinsel aktivitelerden uzak durulmamalıdır. Uğraşlara vakit ayrılan, yeni şeyler öğrenilen, yeni beceriler kazanılan, yeni yerler görülen, yeni insanlarla tanışılan ve yeni bağların kurulduğu aktif bir hayatın seçilmesi gerekmektedir. Bu tür bir hayat tarzı bellek, düşünce ve hayal dünyasının sağlıklı olarak devam ettirilmesini sağlamaktadır.

İnsanlerde beyin Sağlığına faydalı olarak etkili Göz Sağlığın önemli Katarakt daha çok yaşlanmaya bağlı olarak vakit la ortaya çıkan bir göz hastalığıdır. Doğal tavuk yumurta ve Ispanak, brokoli gibi sebzeler de içerdikleri besinler yardımıyla katarakt hastalığı ile mücadele için önemli rol oynarlar. Ama Doğal tavuk yumurta nın da katarak hastalığına yakalanma riskini azalttığını biliyor muydunuz? Doğal tavuk yumurta nın içerdiği besin kaynakları da katarakt hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır. Bunun yanında gözleri zararlı UV ışınlarına karşı korumada yardımcı olur. Ayrıca yaşlanmaya bağlı retine ve lens dejenerasyonuna karşı etikilidir, koruyucu özelliği vardır. Çocukluktan itibaren düzenli olarak Doğal tavuk yumurta tüketen kişiler antioksidan özelliğine sahip Doğal tavuk yumurta sayesinde ilerde yakalanmaları muhtemel hastalıklardan kendilerini korumuş olacaklar.


İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı B2 vitamini deri ve göz insan Sağlığı için gerekli olan bir vitamindir. Üstelik bazı besinlerin enerjiye dönüştürülmesinin sağlanabilmesi için B grubu vitaminlere ihtiyaç duyulur. insana yararlı Doğal tavuk yumurta da bulunan bir diğer maddeden bahsedelim. insana yararlı Doğal tavuk yumurta da bulunan kolin, beyin insan Sağlığı için gerekli bir besin olup beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesi için gereklidir. insana yararlı Doğal tavuk yumurta nın içerdiği faydalı maddeler sadece bu kadarla sınırlı değildir. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta nın vitamin içeriğinin yanında, ciddi bir mineral potansiyeli taşıdığı da bilinmektedir. Demir ve çinko ise bu minerallerin başında gelen minerallerdir.
Vücut besin açısından eksik kaldığı vakit en çabuk etkilenen kısım ve organlar başında saçlar ve İnsanın değer verdiği faydalı Tırnaklar vardır. Düzenli olarak yumurta tüketmeniz, saçlarınızın çivi gibi sağlam olmasına yardımcı olur. Yumurta, saç ve İnsanın değer verdiği faydalı Tırnak sağlığını korumada önemli rol üstlenen amino asitler içermektedir. Bunun yanında bahsettiğimiz vitaminlerde

İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta içerdiği önemli vitamin ve besinlerle doğal yollardan bağışıklık siteminizi kuvvetlendirir. İnsan vücudunun dirençli hale gelmesi için gerekli olan kritik besinler içerir. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi D vitaminidir. İnsanların günde tüketilen bir tane insana yararlı Doğal tavuk yumurta insan Sağlığının vücudun ihtiyacı olan D vitamininin neredeyse %40’ını karşılamaktadır. Asla bu hiç hafife alınacak bir durum değildir. Bunun dışında bağışlık siteminin hastalıklarla mücadelesine büyük katkı sağlayan İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı A vitamini insana yararlı Doğal tavuk yumurta da yeterince vardır.
İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Yumurta yüksek tokluk hissi verdiği için uzun süre bir şey yemememizi sağlar. Fazla kilo sorunu olan insanlar için bu özelliği önemlidir. Bu konuyla alakalı yapılan bir araştırma kahvaltıda 2 yumurta, tost ve reçel tüketen insanların, simit, yoğurt ve krem peynir tüketen insanlardan daha fazla açlığa dayandığını ortaya koymuştur. Yumurtanın kilo vermeye yardımcı olduğu da bilimsel olarak ispatlanmıştır. Sağlık uzmanlarını tahıl türü ve meyve besinleriyle birlikte tüketilmesinin kilo vermek için daha etkili bir tercih olduğunu savunmaktalar.


İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Yapılan birçok araştırma serbest radikallerin kanser, romatizma ve benzeri birçok hastalığa neden olduğunu ortaya koymuştur. Bu tür hastalıklara neden olan serbest radikallerin en büyük düşmanı ise antioksidanlardır. insana yararlı Doğal tavuk yumurta vücutta bulunan zararlı moleküler zararsız veya faydalı moleküllere dönüştürmek için ihtiyaç duyulan B12 vitamin kaynağıdır. Bu özelliği sayesinde vücutta oluşan serbest radikallerin temizlenmesine, zararsız hale getirilip dışarı atılmasına ciddi anlamda katkı sağlamaktadır. Ayrıca İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta da bulunan selenyum, stresle mücadelede bünyeye katkı sağlar. insana yararlı Doğal tavuk yumurta nın diğer bir şaşırtıcı özelliği vücutta bulunan iltihabı azaltıcı rolünün olmasıdır. Diyabet, Alzheimer hastalığı ve benzeri hastalıklarla da mücadele etme noktasında ciddi katkılarının olduğu kanıtlanmıştır. insana yararlı Doğal tavuk yumurta içerdiği bol miktardaki selenyum sayesinde tümörle mücadelede etkilidir. Bunun dışında erkeklerde sık görülen prostat sorunu için de bulunmaz şifa kaynağıdır. Prostat sorunu olanlar mutlaka insana yararlı Doğal tavuk yumurta tüketimini arttırmalıdırlar.


İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta nın anne sütünden sonra besin içeriği bakımından en zengin besin olduğu,herkesçe bilinen bir olgudur. İnsanın ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içinde bulundurur. insana yararlı Doğal tavuk yumurta , besinlerde bulunan en zengin proteinlere sahiptir. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta insanın vücudunda salgılanamayan ve dışarıdan alınması zorunlu olan proteinleri barındır. Bunlara elzem amino asitler denir. Sindirilebilirliği yüksek olan bu besinde, bulunan tüm besin içeriği vücutta kullanılır ve vücut proteinlerine dönüştürülür. Çocukların protein ihtiyacının yarısının hayvansal kaynaklı besinlerden sağlanmasının uygun olduğunu söyleyen uzmanlar, büyüme ve gelişme için çocukların insana yararlı Doğal tavuk yumurta tüketiminin gerekliliğini vurgulamaktadırlar.

Eğer insana yararlı Doğal tavuk yumurta yı sevmiyorsanız üzülerek söylemeliyiz ki İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı birçok açıdan insan Sağlığınızı riske atıyorsunuz. insana yararlı Doğal tavuk yumurta gibi birçok besin kaynağını sadece sevmediğimiz için tüketmiyoruz ama asla unutmamamız gerekir ki İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı her besin kaynağının vücut için farklı bir katkısı vardır. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta nın genelde kolesterole iyi gelmediği bilinir ama bunun dışında sağlık açısından çok daha fazla yararı vardır. insana yararlı Doğal tavuk yumurta lar vitamin açısından çok zengin değillerdir A, E, B16 vitamini dışında İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı kalsiyum, magnezyum, potasyum ve sodyum başta olmak üzere birçok madde ve element açısından zengindir ve insana insan Sağlığına yarar açısından bu maddeler önemlidir. Sabah kahvaltılarında tüketilen insana yararlı Doğal tavuk yumurta insana insan Sağlığına bünye için çok faydalıdır, demir eksikliğini giderir, kilo vermeye yardımcı olur, doyurucu özelliği vardır, beyin insan Sağlığına faydalıdır, yüksek kaliteli protein içerir, kemik insan Sağlığı için çok önemli İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı besin kaynağıdır. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Kadınlara meme kanseri vakıaları son vakit larda yanlış ve düzensiz beslenmeden dolayı sıkça rastlanan bir hastalıktır. Bu konuyla alakalı yapılan bilimsel araştırmalar haftada 6 adet insana yararlı Doğal tavuk yumurta tüketen kadınların tüketmeyen kadınlara göre %40 oranında Kadın sağlığında Meme kanserine İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı yakalanma riskini azaltmaktadır.


insana yararlı Doğal tavuk yumurta nın içinde A, B, D ve E vitaminleri İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı bulunmaktadır. Diğer birtakım vitaminleri de içerir. A vitamini insana yararlı Doğal tavuk yumurta nın sarı kısmında bulunan bir vitamindir. Özellikle gözler için faydalı olan bu vitamin, kemik gelişiminin sağlıklı oluşunu ve diş insan Sağlığı için de gerek duyulan bir vitamindir. solunum sistemini ve sindirim sistemini güçlendirir. Bağışıklığa katkı sağlar. D vitamini provitamin olarak bulunan bir vitamin olup güneş ışınları ile aktive olan bir yapıya sahiptir. insana yararlı Doğal tavuk yumurta sarısı ise D vitamini bulunduran nadir besinlerden biridir. Güneş ışığından faydalanma ve insana yararlı Doğal tavuk yumurta tüketimi ile çocuklarda kemik gelişimine etkili bir katkı sağlanabilir. Kemik bozukluğu engellenir. Vücudumuzu zararlı maddelerden koruyan E vitamini de barındıran insana yararlı Doğal tavuk yumurta , E vitamini açısından da zengindir. E vitamini oksidasyonu sağlayarak zararlı maddelerden korunmayı sağlar. insana yararlı Doğal tavuk yumurta B2 vitamini bakımından zengindir. Demir kan yapımı İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı için gereklidir. Kan demir içerikli bir yapı olduğu için demir vücudumuz için çok önemli ve gerekli bir mineraldir. Demir eksikliği kansızlığa neden olur. Bunun yanında büyüme ve gelişmeye yardımcı, hastalıklara karşı koruyucu görev görür. Demir eksikliği görülen çocuklarda öğrenme güçlükleri oluşur, okul başarısı ve öğrenme kabiliyetinde düşüşler göze çarpar.
İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Selenyum minerali yeterli miktarda alınmadığında hipotrioid, halsizlik, zihin zayıflığı gibi sorunlar görülebilir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) günlük selenyum tüketimini 70mcg (mikrogram) olarak önermektedir. 1 orta boy insana yararlı Doğal tavuk yumurta nın yaklaşık 14 mcg selenyum içerdiği göz önüne alındığında 1 adet insana yararlı Doğal tavuk yumurta nın günlük selenyum ihtiyacının %20’sini karşıladığı söylenebilir.


insana yararlı Doğal Doğal tavuk yumurta nın bir diğer güzel ve özel özelliği ise içinde İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı C vitamini olmadığı halde C vitaminin emilimini arttırmasıdır. C vitaminin zengin olduğu besinlerle tüketildiğinde C vitamininden sağlanan verimi arttırır. C vitaminin yapısında bulunan demir emilimini arttırır. insana yararlı Doğal tavuk yumurta daki çinko ise büyüme, gelişme ve bağışıklık sistemi için önemli bir içeriktir. Vitamin ve mineral açısından zengin oluşuna karşın yağ açısından fakirdir. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı İçerisinde çok az miktarda yağ bulunur. insana yararlı Doğal tavuk yumurta da bulunan yağ miktarı 4.5 gram ve bu yağın 1.5 gramı doymuş yağ asitleridir. Kalan kısım doymamış yağ asitlerinden oluşur. Yağ deyince akla gelen kolesterol açısından insana yararlı Doğal tavuk yumurta yı incelemek gerekirse, beyazında kolesterol ve yağ olmadığı görülür. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Fakat buna karşın sarısında 213 miligram kolesterol bulunur. Besinlerdeki kolesterol oranının kandaki kolesterolü arttırdığı düşüncesi ile insana yararlı Doğal tavuk yumurta dan uzak durulmuştur. İnsanlar bu nedenle insana yararlı Doğal tavuk yumurta tüketimini azaltmıştır. insana yararlı Doğal tavuk yumurta sağlık için gereklidir; fakat insana yararlı Doğal tavuk yumurta satın alırken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Satın aldığınız insana yararlı Doğal tavuk yumurta ların marketlerde buzdolabında saklanmış olmasına dikkat ediniz. Çatlak ve kırık insana yararlı Doğal tavuk yumurta ları satın almayınız.


insana yararlı Doğal tavuk yumurta ları buzdolabında saklayınız. Kalitesini kaybetKadınların Memesi için birkaç hafta içinde tüketiniz. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Doğal tavuk yumurta bayatladıkça su ve karbondioksit kaybeder ve ağırlığı azalır. Bu bilgi bayat ve insana yararlı Doğal tavuk yumurta yı ayırt etmek için kullanılabilir. Yüksek Tansiyon ile alakalı Son yapılan araştırmalarda insana yararlı Doğal tavuk yumurta akında bulunan “peptit” adlı bileşenin yüksek kan basıncının düşürülmesinde İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı olduğu sonucu elde edilmiştir. İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Proteinin yapı taşlarından biri olan peptit “anjiyotensin-çevirici enzim (ACE)” olarak bilinen ve yüksek tansiyonun başlıca nedeni olan enzimin üretimini baskılıyor. D Vitamini Uzun dönemli eksikliğinde çocuklarda astım, yetişkinlerde bilişsel zayıflama, kanser, kalp ve damar hastalıkları riskini attıran D vitamini için en iyi kaynak güneş ışınlarıdır. Uzmanlar günde 10-15 dakika güneşe çıkmanın D vitamini eksikliğini önleyeceğini belirtiyorlar. Fakat az güneş alan bir iklimdeyseniz ve D vitamini takviyesi kullanmak istemiyorsanız D vitamini içeren gıdaları daha çok tüketmeniz gerekebilir.

 

indeks: Kemik, yumurta, Tavuk, Saç, kalori, yağ, omega 3 yağ asidi, omega 6 yağ asidi, kolin, su, kolesterol, protein, A vitamini, D vitamini, E vitamini, riboflavin, B6 vitamini, folat, B12 vitamini, peptit, Meme, fetesün, Kemik Erimesi, zencefil, kolin, yumurta kabuğu, kapari, kapari turşusu, limon, sarımsak, yumurta kabuğu kürü, Katarak, Lutein, sistein, kalsiyum, magnezyum, demir, kolin, folik asit, çinko, Omega 3, LDL kolestrol,

#Kemik, #yumurta, #Tavuk, #Saç, #kalori, #yağ, #omega 3 yağ asidi, #omega 6 yağ asidi, #kolin, #su, #kolesterol, #protein, #A vitamini, #D vitamini, #E vitamini, #riboflavin, #B6 vitamini, #folat, #B12 vitamini, #peptit, #Meme, #fetesün, #Kemik Erimesi, #zencefil, #kolin, #yumurta kabuğu, #kapari, #kapari turşusu, #limon, #sarımsak, #yumurta kabuğu kürü, #Katarak, #Lutein, #sistein, #kalsiyum, #magnezyum, #demir, #kolin, #folik asit, #çinko, #Omega 3, #LDL kolestrol,

@Kemik, @yumurta, @Tavuk, @Saç, @kalori, @yağ, @omega 3 yağ asidi, @omega 6 yağ asidi, @kolin, @su, @kolesterol, @protein, @A vitamini, @D vitamini, @E vitamini, @riboflavin, @B6 vitamini, @folat, @B12 vitamini, @peptit, @Meme, @fetesün, @Kemik Erimesi, @zencefil, @kolin, @yumurta kabuğu, @kapari, @kapari turşusu, @limon, @sarımsak, @yumurta kabuğu kürü, @Katarak, @Lutein, @sistein, @kalsiyum, @magnezyum, @demir, @kolin, @folik asit, @çinko, @Omega 3, @LDL kolestrol,

€Kemik, €yumurta, €Tavuk, €Saç, €kalori, €yağ, €omega 3 yağ asidi, €omega 6 yağ asidi, €kolin, €su, €kolesterol, €protein, €A vitamini, €D vitamini, €E vitamini, €riboflavin, €B6 vitamini, €folat, €B12 vitamini, €peptit, €Meme, €fetesün, €Kemik Erimesi, €zencefil, €kolin, €yumurta kabuğu, €kapari, €kapari turşusu, €limon, €sarımsak, €yumurta kabuğu kürü, €Katarak, €Lutein, €sistein, €kalsiyum, €magnezyum, €demir, €kolin, €folik asit, €çinko, €Omega 3, €LDL kolestrol,

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


..

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
.

Taze Ve Kuru İncir İnsan Bedeninde Hücreleri Yeniler.

Yaş Hurma Tüketimi Yaşlanmayı Geciktirir

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir

.

About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş