Yaban mersini insan Beyni Sağlığı için Faydalıdır.

Yaban mersini insan Beyni Sağlığı için Faydalıdır
İnsan sağlığında harika şeylerin küçük boyuttaki meyva ve sebzelerde gizemli olarak olduğunu kanıtlayan yaban mersini, her gün yemeye çalışacağımız bir meyvadır. Çünkü hepsi de doğal bir şekerleme gibi İnsan sağlığına yenildiği sırada çok fazla sağlık açısından faydası var. İnsanoğlunun bildiği en yüksek antioksidan açısından zengin gıdalardandır ve C vitamini ve K vitamini ve lift besini yüksektir. Ayrıca yüksek gallik asit seviyeleri nedeniyle yaban mersini dejenerasyon ve stres için beynimizi korumada özellikle faydalıdır. İnsan sağlığında Omega Yabanmersini Smoothie , Kabak Yabanmersini Krep veya Sağlıklı Yabanmersini Cobbler’inde günlük beyin dozunuzu alın .

Yaban mersini Beyin sağlığını korur. İnsan sağlığında A,B,C vitaminleri, antosiyaninler, selenyum, magnezyum, fosfor, bakır, çinko gibi önemli besin öğelerinden zengin olan yaban mersini beyin hücrelerini ve sinirlerini koruyucu özelliğe sahip ayrıca hafızayı güçlendir. Özellikle İnsan sağlığında alzheimer gibi giderek artan bir hastalığa karşı koruyucudur. Uzmanların Çalışmalarına göre düzenli yabanmersini tüketen çocukların öğrenme kapasitesi de yükselmektedir.

Kurutulmuş yaban mersini İnsan sağlığında hijyen kurallarına uyularak doğal yöntemlerle meyvenin içeriğindeki organik maddelere zarar vermeyecek şekilde kurutulan Yaban mersini kurusu ürünümüzün içeriğinde ürün bozulmasını engelleyici (koruyucu) herhangi bir kimyasal madde kullanılmamalıdır. 7/1 oranında kurutulmuş olup meyve içeriğindeki nem miktarı çok azdır. İnsan sağlığında ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Yaban mersini birçok faydası bulunmaktadır.
————–

loading…————-
İnsa Diyabet Hastalarında kan şekerini düşürücü (dengeleyici) İnsan sağlığında faydalıdır. Göz hastalıklarında görme kabiliyetini artırıcı özelliğe İnsan sağlığında faydalıdır. İdrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik İnsan sağlığında faydalı etkisi göstermektedir.

İnsan sağlığında yaban mersini kurusu ürünümüzden kullananların üründen faydalanması bizleri işimize daha çok motive etmektedir. ülkemizde az olması maliyeti yüksektir. Yaban mersini kurusuna ülkemizdeki talep oldukça yüksek olmasını fırsat bilen bazı aktar ve büyük süper marketler bu fırsatı değerlendirmek için tüketicilerin İnsan sağlığında faydasını önemsemeyerek yaban mersini adını uydurdukları Cranberry ( Turnayemişi) ve ülkemizde Akdeniz iklimi etkin olan bölgelerde yetişen Mersin (Murt, Hambales) meyvesini yanlış isimlendirmelerle yaban mersini diye tüketiciye satmakla insanların sağlığında beklenen etkiyi göstermesi engellenmiş olmaktadır. İnsan sağlığında yaban mersini ve cranberry(turnayemişi) farkını ayrımını yapmak çok kolaydır . Cranberry kırmızı renkli ve kurutulmuş ürünleri sonradan şekerlendirilmiş Türkiye’de bir çok aktarda bu ürün fazlaca bulunmaktadır. Ürün şekerlendirilmiş olduğu için sağlığınızı olumsuz etkileyebilir ve beklenen faydası görünmez. Cranberry yaban mersini ile aynı familyada olmasına karşın İnsan sağlığında etki olarak aynı özelliklerde değildirler.

Ayrıca yaban mersini ile mersin(murt) meyvesi isim ve renk olarak benzetilmektedir. Murt meyvesi ile yaban mersini en temel farkı bakıldığında murt meyvesinin içi açıldığında içinde çok sayıda beyaz çekirdekleri bulunmasıdır.. Murt meyveleri yaban mersini meyvesine göregörsel anlaşılan daha uzun elips bir yapıya sahiptir. Yaban mersini Karadeniz Bölgesinde yetişmekle beraber Murt(Mersin) Ege ve Akdeniz bölgesinde doğal olarak yetişir.

———–

loading…———-

loading…————

.

Pancar Beyin Sağlığı için Faydalıdır.

Avokado Beyin sağlığı için Faydalı Gıdadır.

Beyin ve Hafıza sağlığına Faydalı Besinler.

insan Beynine iyi Gelen Yeşil Yapraklı Bitkiler

Biberiye Kas Ağrılarına ve Sağlığımıza Faydalıdır.

EPSOM TUZU Etkileri ve Kas Ağrılarına Faydalıdır.

Kas Ağrılarına NANE’nin Faydalı Etkisi

Kas Ağrılarına Uykunun ve Dinlenmenin Faydaları

Kas Ağrılarına D Vitamininin Faydalı Etkileri

Kas Ağrılarına MAGNEZYUM Mineralinin Faydaları

Kas Ağrılarına Acı ve KIRMIZI Biber Faydaları

Kas Ağrılarına Yaban Mersininin Faydaları

Kas Ağrılarına PAPATYA Etkisi ve Faydaları

Kayısı Yağı ve Çekirdeğinin İnsana Faydaları

Kıvırcık lahana Kanser için Faydalı Sebzedir

Pazı insan Sağlığı ve Kanser için Faydalı Sebzelerdendir.

Roka insan Sağlığı ve Kanser için Faydalı Sebzedir

Su teresi Kanser için Faydalı Sebzelerdendir

Siyah Çay , Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır.

Tuzlu Solüsyon Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır.

http://faydaliyasam.com/bebedeki-keyfe-bak/

.
.

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
http://faydaliyasam.com

UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir