Aynısafa Otu Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır.

Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu, anti-viral ve anti-bakteriyel özellikler göstermektedir. Aynı zamanda Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı aynısafa otu, anti-iltihap olduğu için, gözlerdeki rahatsızlığı ve kaşıntıyı da gidermektedir. iki çay kaşığı kurutulmuş aynısafa otunu, 1 bardak sıcak suya ekleyip demleyiniz. Soğumasını bekledikten sonra süzgeçden geçirip günde bir kaç defa göz banyosu yapınız. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa biraz sıcakken de bir bez yardımıyla gözünüze sıcak kompres şeklinde uygulayabilirsiniz.

********

Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otunun Diğer İsimleri  Altıncık,  Bahçe nergisi, Gecesafası, Calendula arvensis, Marigold, Souci, Mirabolis, Calendula officinalis dir.  Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Narcissus tazetta bitkisidir. Nergis de denir. 20 – 80 cm arası yüksekliği olan soğanlı bir bitkidir. Dalları tüylüdür. Çiçekleri sarı – turuncu arası değişir. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Çiçeklerinin bazıları tek kat, bazıları ise katmerli ve kat katdır. Şifa bakımından eş değerdedirler. Sap ve yaprakları etli ve yapışkandır. Çiçekçilerde bulunan bir süs bitkisidir.

Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Sabah saat 7’den sonra hala çiçekleri açılmamışsa yağmur yağacak demektir.  Haziran başlarında açar ve Sonbahar sonuna kadar ortalikta görünürler. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Mevsimlik bir bahçe bitkisidir. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otumda Karotin, likopin, violaksantin, neolikopin, sitroksantin, flavohrom, flavoksantin, hrintemaksantin, eterik yağ, reçineler, helme, meyve asitleri vardır. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu mikrop öldürücü, antikanserojen, kanser önleyici. Regl ağrılarını giderici, depüratif,  kanı temizleyici, diüretik,/ idrar söktürücü, hipotensör, tansiyon düşürücü, stimulan, uyarıcı, kolagog, safra söktürücü, antiseptik dir insan sağlığına faydalı Aynısafa otu ağrı kesici olarak kullanılır. Ağrıyan her bölgeye merhemi sürülebilir ve Ağrılar hafifler, gerginlik ve sertlikler gider.insan sağlığına faydalı Aynısafa otu İdrar tutukluluğunu giderir. Terletici özelliğe sahiptir.  Aybaşı kanını söktürür ve düzene sokar.  insan sağlığına faydalı Aynısafa çayı, kan temizleyici bir bitki çayı olarak, mikroplu sarılıkta çok yararlı bir bitkidir. 12 parmak bağırsağı ülserlerinde kullanılabilir. Kaşıntılı ayak mantarlarını yok etmede çok iyi gelir.  Kan çıbanı, derideki pigment lekeleri, ihtiyarlık lekeleri için öz suyu deriye sürülür, çok faydalıdır. Ezik ve yaralara sürüldüğünde iyileşme çabuklaşır. Aynı şekilde yanık yaralarında da emniyetle kullanılır. Süre gelen egzamaların iyileşmesinde etkin bir bitkidir. Bebek bezlerinden oluşan isiliklerin lokal tedavisinde etkindir.  Diş etlerine sürüldüğünde dişleri saran reçine plakalarından dolayı oluşan rahatsızlıkları giderir. insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Çayı, 1 tatlı kaşığı bitki 200 ml. kaynar suda haşlanır. Sonra 10 – 15 dakika demlenir, süzülür. insanA faydalı Aynısafa otu Tentür: 1 avuç dolusu çiçeği 1 litre cin veya votka içinde her gün ara sıra çalkalanarak 14 gün civarında güneşte bekletilir, süzülür. insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Suyu, Sap, yaprak ve çiçekleri yıkanıp preslenmesi ile elde edilir. insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Merhemi, 4 Avuç dolusu yaprak, sap ve çiçek karışımı ince bir şekilde kıyılır. 500 gr. içyağı içinde kızdırın, karıştırın, kendini bırakınca ateşten alın, üstünü örtün ve bir gün soğumaya bırakın. insan sağlığına faydalı Aynısafa otuna Daha kıvamlı ve dayanıklı bir merhem için 250 gr. vazelin katılabilir. Ertesi gün bir tülbentten geçirerek kavanozlara doldurun. Vazelin katkılı olan merhemi buz dolabında saklamak gerekmez, ancak serin bir yerde bekletilmelidir. insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Banyoda 100 gr. bitki 3 litre suya aksamdan yatırılır. Banyodan evvel 5 dakika kaynatılır. Banyo suyuna katılır.
Dikkat: Yan Tesirleri Hamilelere yasaktır.

Doğal Naturel Elma sirkesi Her Öğünden Önce Elma Sirkesinin Faydaları en iyi bilinen faydalarından birisi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Tabii ki de bunu istemediğiniz fazla kilolar için işe yarayan bir “tamamlayıcı” olarak görmelisiniz, Doğal Naturel Elma sirkesi aynı zamanda dengeli, sağlıklı bir beslenme şekline, düzenli spor yapmaya ihtiyacınız olacaktır.
******
Diyetisyen size elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığını söyleyecektir. Bunun sebebi de B6 vitamini, lesitin bakımından zengin olmasına dayanır, bunlar da vücudun bazı temel özelliklerini korurken aynı zamanda da yağ yakar. Doğal Naturel Elma sirkesinin kilo verdirici faydasını görmek için, 1 çay kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesini sağlayın, bunu öğle, akşam yemeğinden önce için. 10 gün aralıksız bu yöntemi uygulayın, sonra 1 haftalık bir mola verin, daha sonra bir 10 gün daha bu doğal yöntemi uygulayın. Fakat önerdiğimiz miktarları aşmayın çünkü aşırı Doğal Naturel Elma sirkesi tüketimi faydadan çok zarar getirir. Günde sadece 2 yemek kaşığı Doğal Naturel Elma sirkesi tüketin. Doğal Naturel Elma sirkesi Kötü Kokulu Bir Nefese Karşı Elma Sirkesinin Faydaları hiç ağzınızda kötü bir tatla uyandınız mı? Peki nefesinizin o kadar da güzel kokmadığı dikkatinizi çekti mi, Endişelenmeyin, çünkü elma sirkesi sizin yardımınıza koşmak için burada! Bu problemden kurtulmak için şunlara dikkat edin. Doğal Naturel Elma sirkesi İhtiyacınız olanlar neler? Doğal Naturel Elma sirkesini ½ tatlı kaşığı (10 ml) ½ bardak su (100 ml), Nasıl hazırlayacaksınız? Doğal Naturel Elma sirkesini suyun içine karıştırın, bu karışım ile gargara yapın. Ağzınızda yutmadan 10 saniye bekletin, tükürün, başka bir yudum alın.

DİKKAT, bu uygulamayı kesinlikle çocuklar, bebekler üzerinde uygulamayınız.
Mucize bitki Aloe vera bitkisine Mısırlılar bu bitkiye ölümsüzlüğün bitkisi, Kızılderililer ise cennetin âsâsı adını veriyorlar. Özellikle tıp endüstrisinin henüz gelişmediği dönemlerde, yaralanmalar üzerindeki etkisi sebebiyle insan sağlığına hayat kurtarıcı bir bitki olarak görülmüştür., vücudun sağlıklı kilosuna ulaşmasına yardımcı olur. Bitkinin sindirim sistemi üzerindeki etkileri, antioksidan özelliği, ikincil bir etki olarak zayıflamaya insan sağlığına yardımcı olmaktadır. Biraz daha açmak gerekirse, sindirim sisteminin düzenli çalışması, vücudun toksik maddelerden arınması, bedeninizdeki yükü azaltarak enerjinizin artmasına insan sağlığına olanak sağlamaktadır. Çok değerli insan sağlığına faydali bitkidir.
insan hayatında Ballı inek yada hayvansal Sütün Faydaları Nelerdir. insanda Balgamı söktürmesi sebebiyle öksürüğe iyi gelmektedir. Ayrıca Bal, mideye kuvvet verir bu sebeple ballı süt de iyi bir mide koruyucudur. Vucudumuzda halsizliğe iyi gelir, zira balın içindeki şeker sindirilmez, direkt olarak mideye geçer bu yüzden bal enerji verici bir besindir.

 

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş
Paylaş