Elma Sirkesinin Sivilcelerden Kurtulun

Elma Sirkesinin Cildinizdeki Sivilcelerden Kurtulun.
Sizin cildinizde ister akne, siğil ve Saçlarınızda kepek ile alakalı problem olsun. Elma sirkesi hepsi için muhteşem çözümdür. Geleneksel elma sirkesi ahşap fıçılarda ezilmiş doğal ilaçlanmamış elmaların fermantasyonu yoluyla yapılır. Bu doğal elma sirkesi içinde çeşitli mineraller, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum, bakır, demir, sodyum, kükürt ve silikon gibi iz elementler bakımından oldukça zengindir.

C vitamini, B vitamini, Asetik asit ve Sitrik asit açısından da zengindir. Elma sirkesinin vucuda ve cilt için yararlarında Sivilceden kurtulun. İnsan cildi doğal olarak asidiktir. Cilt alkali olduğunda, akne gibi çeşitli sorunlara yatkın hale gelir. Asidik özellikte olduğundan elma sirkesi cildin pH dengesini korumak için iyidir. Ayrıca antibakteriyel özelliklere sahip etkili bir antiseptiktir. Yani bakteri gibi patojenleri ciltten uzak tutar. Bir şişe organik elma sirkesi alın ve eşit miktarda distile su ile sulandırın. Bir pamuk ile cilde uygulayın. 5 veya 10 dakika sonra durulayın. En iyi sonuç için, en az bir ay boyunca elma sirkesi kullanın.

elma-sirkesi133

Dişler üzerindeki çeşitli lekeleri çıkartmak için, elma sirkesiyle ıslatılmış pamuk parçası ile dişlerinizi ovabilirsiniz. Şeker hastalarında, diyabet, yüksek kan basıncı ve sindirim sistemi sorunları için hala etkili faydalı ilaç olarak kabul edilir. Bağışıklık sistemini muhteşem güçlendirmek, fazla kilo vermek ve sindirimi düzenli geliştirmek için kullanılmaktadır. Elma sirkesi kötü nefes kokusunu ve kötü vücut kokusu için de faydalıdır. Doğal Elma sirkesi cilt sorunları için etkili doğal ilaçlardan biridir. Doğal Elma sirkesi güneş yanığı, ileri yaşlılık lekeleri, akne, siğil, selülit, böcek ısırıkları ve saçlarınızda kepek için bir çare olarak kullanılmaktadır.

Sirke, yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak veya salamura gibi koruyucu olarak kullanılan ekşi meyve suyudur. Bu meyve çoğu kez yoğun asitli meyvelerden üzüm veya elma vb. olmaktadır. Sirke, şarabın düşük alkollü içkilerin veya şekerli ve nişastalı çözeltilerin mayalanmasıyla meydana gelen, asetik asit içeren sulu çözeltidir. Bilimsel incelemeciler Chaptal, Persoon, Lavoisier, Liebig, Pasteur’dür. Sirkeleşme sirke bakterisi (mycoderma aceti) denen mikro organizmanın değiştirdiği mayalanmadır. Doğal sirke bakterisi alkollü çözeltilerde gelişir. Alkolü değiştirerek asetik asit ve suya dönüştürür.

sihil1123654

Eldesi genelde şöyledir:
CH3CH2OH + O2 → CH3COOH + H2O
Doğal sirkesinde reaksiyon 2 basamaklı olur. Önce Etanol oksitlenerek Asetaldehite dönüşür.
CH3CH2OH + ½O2 → CH3COH + H2O
ikinci basamak, iki ara basamağından ouşur. Aldehyd-Dehydrogenase sayesinde su ile oksitlenerek Acetaldehyd triol olur.l olur:
CH3COH + ½O2 + H2O → CH3C(OH)3
oksitlemenin ikinci basamağında da dğal sirke asiti olur.
CH3C(OH)3 + ½O2 → CH3COOH + H2O
Doğal Sirke üretimi için üç temel şart vardır:
Havanın sirkeleştirilecek sıvı ile teması önemli
20-30 derece arası sabit sıcaklık olması gerekir
Ortamda sirke bakterilerinin mevcut olması.

Beyaz veya kırmızı şarap doğal yöntemle sirkeleşir. Fakat alkol derecelerinin 8-9 derece arasında olması gerekir. Bu dereceye gelmemiş sıvılara şarap katma yoluyla bu dereceye yükseltilir. Sirke üretimi fıçılarda yavaş sirkeleşmeyle yahut düşey kazanlarda çabuk oksitlenmeyle de yapılır.

elma-sirkesi1345

Doğal sirke Orleans metodunda 220-230 litrelik fıçılar kullanılır. Yatay birbiri üzerine yerleştirilir. Ön çeperin üst kısmında iki delik bulunur. Çapını 6–7 cm olan göz denilen bu deliklerden biri şarabı doldurmaya ve sirkeyi boşaltmaya yarar. İkinci hava deliğine tapa denir. Fıçılarda sirke olması için, içinde bolca sirke bakterisi bulunan, 8 derecelik 150 litre sirke öncelikle hazırlanır. Buna her 8 günde bir 10 litre şarap katılır. İçindeki sıvı seviyesi gözün 5 cm altına çıkana kadar devam edilir. 15 gün sonra sirkeleşme doğal olarak tamamlanır. Fıçıdan 10 litre sirke çekilir. Sonrasında hazırlanmış 10 litre şarap mayalanmak üzere konur.

Doğal elma sirkesinde Alman veya Schützenbach metodunda düşey meşe tekneler kullanılır. Teknelerin içi önceden yıkanmış silindircik haline getirilmiştir. Kurutulmuş kayınağacı yongalarıyla içi doldurulur. Alttan giren hava havalandırmayı sağlar. Üst tarafta yongalar arasından geçerken sıvı sirkeleşecek olan şarap veya alkollü çözeltinin akıtıldığı fıskiye sistemi bulunur. Yongalar daha önce sirke bakterileriyle zenginleştirilmiş sirkeyle serpme yoluyla ıslatılır. Yukarıdan gelen şarap alt kısma geçerken hızlı olarak doğal sirkeleşir.

Doğal sirke yapımında başka usulde daldırma kültür metoduyla sirke üretilir.Bu fıçıların içinde önceki üretimden elde edilen sirkenin bir miktarı bırakılır. Sonra üzerine yeterince şarap yahut alkol çözeltisi katılır. Daha sonra ortama güçlü bir hava akımı gönderilir. Böylece sirkeleşme çabuk olur. Bu sirkeler meşe fıçılarda dinlendirilir, Sirkenin kokusu geliştirilir, süzülür kullanıma hazırdır. Afiyet olsun. Allah şifa versin.

elma-sirkesi1317

Getting Rid Of Pimples Apple Cider Vinegar.

elma-sirkesi1314.

elma-sirkesi1316

 elma-sirkesi1313

Das loswerden Pickel Apfelessig.

elma-sirkesi1315

  elma-sirkesi1312

Как избавиться от прыщей яблочного уксуса.

Уксус, приготовление пищи, в салаты или маринованные как подсластитель используется как защитные, как кислый фруктовый сок. Этот фрукт часто является густой кислых фруктов виноград или яблоки etc.. Слабоалкогольные напитки или винный уксус, сахар и крахмал суспензии произошло с дрожжами, водные растворы уксусной кислоты, содержащие.

Научный обзор охотников Шапталь, Persoon, Лавуазье, Либиха, Пастер. Уксус уксусная (Алекс в aceti) является изменение микроорганизм, называемый leavening. Натуральный уксус бактерии развиваются в спиртовый раствор. Изменение спирта уксусной кислоты и воды.

Производство, как правило, является следующим:
CH3CH2OH + O2 → СН3СООН + H2O
2-значный натуральный уксус в реакции. Первый этанол будет окисляются Asetaldehite.
CH3CH2OH + 1/2O2 → CH3COH + H2O
ouşur из второй строки поиска два шага. Aldehyd-дегидрогеназы будет окисляются с водой благодаря Acetaldehyd kabooffee. л:
CH3COH + 1/2O2 + H2O → CH3C (OH) 3
окисление второго этапа натурального уксуса кислоты.
CH3C (OH) 3 + 1/2O2 → СН3СООН + H2O

elma-sirkesi135

elma-sirkesi134

التخلص من البثور التفاح عصير التفاح سيركيسينين.

elma-sirkesi1311

الإنتاج عموما كما يلي:

elma-sirkesi131
擺脫青春痘蘋果醋。

sihil112125

sihil1129552

 elma-sirkesi13

सेब सिरका के साथ त्वचा मुँहासे चला गया

hint-yagi133

elma-sirkesi1313

उत्पादन आम तौर पर इस प्रकार है:
CH3CH2OH + O2 → CH3COOH + H2O
2 अंकीय प्रतिक्रिया में प्राकृतिक सिरका। पहली इथेनॉल Asetaldehite oxidise जाएगा।
CH3CH2OH + 1/2O2 → CH3COH + H2O
दूसरा-लाइन खोज दो चरण से ouşur. Aldehyd-डिहाइड्रोजनेज पानी Acetaldehyd kabooffee. एल: धन्यवाद के साथ oxidise जाएगा
राम, सिरका की इस सिरका गंध बढ़ाया है, फ़िल्टर उपयोग के लिए तैयार है। बोन एपीटिट। भगवान चिकित्सा है।

elma-sirkesi139

Se débarrasser des boutons vinaigre de cidre de pomme.

sihil112254

sihil1123636

La production est généralement comme suit :

elma-sirkesi134

 elma-sirkesi138

Para eliminar las espinillas vinagre de manzana.

elma-sirkesi136

 vitamin-c3-888

  elma-sirkesi137
Se livrar de Pimples vinagre de maçã.

vitamin-c3-777

sihil112852

.

.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.


.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.