Limon ve Tuz Sağlığa Faydalıdır.

Tuz ve Limonun Muhteşem Faydası

Limonları dikey kesin, sonrasında arasını açarak doğal tuz koyun ve yatak odanızda baş ucunuzda bekletin bu yöntem hayatınızı değiştirecek. Limon kısa sürede tuz ile etkileşime giriyor ve ortam havasında  süper ferahlık sağlıyor. Böylece Limon ruh halinizi yükseltiyor ve psikolojik depresyon ve anksiyete bozukluğun da  ve tedavisinde önerilir.
********
Limonun arasını keserek açın, Varsa kaya tuzunu içerisine serpin ve ister cam kavanoz içerisinde ister olduğu gibi odanızın bir köşesinde bekletin.

★ Evinizde odanızın görünümünü güzelleştirir, En doğal hava spreyi olarak havasını daha taze hissedeceksiniz.
★ Bronşit ve astımı tedavi eder ve daha iyi nefes almanıza yardımcı olacaktır.  Ayrıca  kişi sağlığında zihni dinlendirir ve iyi hissettirir.
★ Bir önceki günün negatif izini siler ve yorgunluğu giderir, Böylece sabah dinç uyanmanızı sağlar.
★ Vucudunuzda ve ruhunuzda gün boyunca enerjiniz dolar, sonuçları yakında göreceksiniz.
★ Özellikle mutfaktaki kötü kokuları giderir ve havadaki mikropları öldürmek için faydalıdır.

Limon ve Tuz Sağlığa Faydalıdır.

Citrus, limon; yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük bir ağaç türü olarak bu ağacın meyvesidir. Limonun anavatanı kesin olarak  neresi olduğu bilinmemektedir. Ilıman iklime sahip bütün memleketlerde farklı kültür şekilleri yetiştirilen yaprak dökmeyen, uçucu yağ taşıyan bu küçük ağaçların meyveleri Türkiye’de sağlıklı yaşam için faydalarından dolayı çok sevilir.  Akdeniz ve Ege  gibi bölgelerde neredeyse her evin bahçesinde limon ağacı bulunur. Meyve öncelikle suyu için kullanılır, limonun eti ve kabuğu Aşçılık ve fırında pişirmede kullanılır. Limon suyu yaklaşık % 5 asittir ve pH değeri 2 ile 3 arasındadır. Limondan kolaylıkla elde edilebilen asit bilimsel eğitim deneylerinde kullanılır.

Limon bitkisi, ekşi portakal bilinen Citrus aurantium ile ağaç kavunu bilinen citrus medica’nın çaprazlanması doğal hibrit olarak kabul edilen türdür. İlk olarak yetiştirilmeye başlanan yerlerin Güney Hindistan,Burma ve Çin olduğu tahmin edilmektedir. Milattan sonra 1.yüzyılda Roma İmparatorluğu döneminde Güney İtalya’ya ulaşan ilk limon meyvelerinin ardından; sonrasında Milattan sonra 7.yy’da Limonun Irak ve Ortadoğu’da tarımı yapılır hale gelmiştir. Milattan sonra 11. ve 16.yy arasındaki dönemde ise Avrupa’ya kadar sokulan limonun neredeyse tüm Akdeniz havzasında yetiştirilir hale gelmiştir.1493’de Kristof Kolomb Amerika’yı fethedince sonra pek çok narenciye türü gibi limonda bu kıtaya getirilmiş ve ABD’de başta Kaliforniya ve Florida eyaletlerinde Amerika kıtasının çoğunda yetiştirilir hale gelmiştir. 1797’de James Lind’in, denizcilerin iskorbüt hastalığına karşı korunması için ve tedavisi için C vitamini de içeren limon suyunun yemeklere katılmasının faydalı olacağı sonucuna ulaşmıştır.  Limon kelimesinin ise eski tarihlerde ortadoğu kökenli olduğu zannedilmektedir.

Limonun  yemek içinde hazırlanışı özellikle çorbalarda, yemeklerde, salatalarda, lezzeti artırmak ve sindirimi kolaylaştırmak, özellikle vücut direncini kazanmak için kullanılan önemli bir C vitamini kaynağıdır. Limon suyu ile haşlanan tavuk  çok daha lezzetli olur.  Her gün  bir tane limon suyu içmek gribal enfeksiyonu önler. Limon ve misket limonu hali hazırda limonata olarak sunulur veya içeceklerde garnitür olarak, buzlu çay veya alkolsüz içeceklerde bir dilim şeklinde bardağın içinde veya kenarında kullanılır. Limon suya tat vermesi için de çok kullanılır. Oda sıcaklığında uzun süre tutulursa kolayca limon çürümeye yüz tutar. Limon suyu balık yemeği üzerine lezzet için olarak sıkılır. İlave olarak limon suyu salamuraya yatırılmış et pişirilmeden önce bir miktar kullanılır. İnsanların bazısı limonu bir meyve gibi yemeyi sever. Sitrik asit ve şekeri dişlerden temizlemek için bir miktar su kullanmak gereklidir. Limon kendisi veya misket limonu ile birlikte çeşitli reçel yapımında kullanılır. Limon ve tüm turunçgiller farklı tutarlarda kimyasal içerirler. Bunların genellikle sağlığa faydalı olduğu düşünülür. Terpene (hidrokarbon) olarak adlandırılan kimyasal D-limone içerirler. Limonun koku ve tadını bunlar verirler. Limonlar önemli miktarda sitrik asit içerirler.

Bu nedenle düşük değerde pH ve ekşi tada sahiptirler. Faydalı C Vitamini (asorbik asit) içerirler.Bunlar insan sağlığı için faydalıdır ve  gereklidirler. 100 miliLitre limon suyunun yaklaşık olarak insana 50 miligram C Vitamini (tavsiye edilen günlük değerin % 55’i) ve 5 gram sitrik asit içerirler. Limonlar yağ ve esans özünü çıkartmak için farklı işleme tabi tutulabilirler.

Llimonun flavoroid bileşimlerini içerdiğini ifade edilir ve antioksidan ve anti-kanser donanımlarına sahiptir. Kanser hücrelerinin büyümelerini önlemesine faydalıdır. Limonda bulunan Limoninler ayrıca faydalı  anti-kanserojen olabilirler. Yüksek miktarda C Vitamini içermesinden dolayı limon Alternatif tıp da faydalı tüyo olarak verilebilir. Tonik olarak kullanıldığında  Gastrointestional tract sindirim sistemi ilacı ve bağışıklık sistemi ve de deri için  Ayurveda uygulamalarında bir inanış vardır. Bir fincan sıcak limon suyu ciğerleri temizler. Japonların Aromaterapi (alternatif tıbbın bir çeşidi) deki çalışmalarında essential oilin buhar olarak farelerde stresi azalttığı görüldü.

Amazing benefits of salt and lemon

Citrus, lemon; continue to grow throughout the year, as the fruit of this tree is a small tree Evergreen their leaves in winter. It is not known where exactly was the motherland of lemons. In addition, an amount is used in pickled meat before it is cooked in the lemon juice. Some of the people likes to eat the fruit of the lemon. Citric acid and sugar,

Erstaunliche Vorteile von Salz und Zitrone

 Zitrone und alle Zitrusfrüchte enthalten unterschiedliche Mengen der Chemikalie. Diese werden im Allgemeinen als vorteilhaft für die Gesundheit. Terpene (Kohlenwasserstoff), auch bekannt als Chemische D-limone enthalten.Соли и лимона великолепных преимуществ

Лимонный вкус в воду, чтобы он тоже используется. При комнатной температуре в течение длительного времени хранятся легко, если лимон гнить держит лицо. Лимонного сока ужин рыба на вкус, как затянуты.

فوائد مذهلة من الملح و الليمون
★ تحسين مظهر غرفة في منزلك ، الهواء الطبيعي معطرات الجو, سوف تشعر أنك أكثر الطازجة.
★ علاج الربو و التهاب الشعب الهوائية و سوف تساعدك على التنفس بشكل أفضل. انه يرتاح العقل في صحة الشخص و أيضا يجعلك تشعر جيدة.
★ إزالة و حذف آثار التعب من اليوم السابق السلبية ، مما يسمح لك خدمة بالانتعاش في الصباح.
★ في روحك و في الجسم طوال اليوم طاقتك دولار ، سترى النتائج قريبا.
★ الروائح الكريهة وقتل الجراثيم المحمولة جوا خصوصا في المطبخ هو مفيد. إعداد الليمون في الطبخ ، وخاصة الشوربات, وجبات السلطة, نكهة وتعزيز عملية الهضم ، وخاصة مقاومة الجسم التي يتم استخدامها للحصول على أهمية فيتامين ج المصدر. الدجاج المسلوق مع عصير الليمون هو أكثر لذيذ. كل يوم واحد من عصير الليمون يمنع التهابات الجهاز التنفسي

惊人的好处盐和柠檬

准备了柠檬在烹饪,尤其是汤,吃饭,沙拉,味道,并增强消化,尤其是性的身体,用于增益的一个重要的维生素C的来源。

Avantages étonnants de sel et de citron
Avec son climat tempéré, diversité de la culture cultivée dans tout le pays, des formes Persistantes, petit arbre portant les fruits de cette huile essentielle est très populaire en raison des avantages pour une vie saine en Turquie. La méditerranée et la mer Egée, la région a un citronnier dans la cour de presque toutes les maisons. Principalement de l’eau est utilisé pour le fruit, la chair et le zeste de citron est utilisé pour la cuisson et la cuisson dans le four.Le jus de citron est d’environ 5% est acide et la valeur du pH est compris entre 2 et 3. Scientifique de formation de l’acide qui peut être facilement obtenu à partir de l’citrons utilisés dans les expériences.  Chaque jour, le jus de citron empêche les infections respiratoires. Citrons et Limes sont déjà présentés comme de la limonade ou comme garniture dans les boissons, le thé glacé ou de boissons gazeuses à l’intérieur ou sur le bord du verre dans la forme d’une tranche est utilisée.

******

Increíbles beneficios de la sal y el limón

Preparación del limón en la cocina, especialmente sopas, comidas, ensaladas, sabor y mejorar la digestión, especialmente la resistencia del cuerpo que se utiliza para obtener una importante vitamina C de origen.. 

Benefícios surpreendentes do sal e limão

Preparação do limão na culinária, especialmente sopas, refeições, saladas, sabor e melhorar a digestão, especialmente a resistência do corpo que é usado para ganhar uma importante vitamina C de origem.