Dut Cildi Gençleştirir ve Cilt Sağlığına Faydalıdır..

Dut Cildi daha Gençleştirir ve Cilt Sağlığına Faydalıdır..

Dut meyvasının çok meyve, sebze gibi cilt sağlığında katkıda vardır. Özellikle cilt sağlığında ,inanılmaz katkıda bulunur. Dut meyvasının cilt sağlığına faydalaları hakkında çok detaylı makaleler yayınlanmıştı. Dut meyvasının etkili antioksidan içerdiğinden dolayı cilt sağlığına çok geniş yelpaza de fayda sağlamaktadır. Dut meyvasının cild gençleşmesinde ve nemlenmesinde dışında cildin temizlenmesini sağlar.

Dut yaprakları cilt hastalıklarının tedavisinde eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Aşırı kuru ciltler için, zeytinyağı ile dut meyvasının yaprağını karıştırıp, sorunun kökünden halledilmesine ciddi anlamda katkıda olacaktır. Bu özelliği sayesinde det meyvasının çok hastalığın tedavisinde ve aynı zamanda cilt sağlığı bakımında malzemerinin yapımında kullanılmaktadır.

Young smiling woman with cosmetic cream on a pretty fresh face - isolated on white

”Dut, antosiyanin,, flavonoidler, lutein, zeaksantin, B karoten ve A karoten açısından oldukça zengindir. Kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitamini yönünden zengin olan dutun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.” Beyaz Dut, ateş düşürücü ve idrar söktürücü (diüretik) etkiye sahiptir. Kara duttan elde edilen şurubun ise ağız ve boğaz hastalıklarında olumlu etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Eskiden beri geleneksel olarak ilaç ve tedavi amaçlı kullanılan dut, özellikle mantar ve saçkıran hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır.

Dutun kendine has tadı ve şekli dışında, zengin besin maddeleri içerir. Bu besin maddelerinin sağlık açısından çok faydası vardır. Perotein açısından çok zengindir. Ayrıca A vitamini, E vitamini, Cvitamini ve K vitamini açısından dut oldukça zengindir. Ayrıca dut Kalsiyum, demir, folat, tiamin, nisain kaynağıdır. Dut ağacının yaprakları ipek böcekleri için zengin besinler içerir. Beyaz dut, dutgiller familyasından anavatanı doğu Asya olan hızlı büyüyen 15–20 m’ye kadar boylanabilen orta büyüklükte bir dut türü. Kalın dallı, geniş tepeli bir ağaçtır. Uç tomurcuğu pseudoterminal, yan tomurcuğu kızıl kestane renklidir. Siyah renkli dutların esas yetişme alanı Güneybatı Asya’dır.

cilt-bakimi

 Kırmızı renkli dutların esas yetişme alanı ise Kuzey Amerika bölgesidir. Ama, siyah, kırmızı ve beyaz dut, Avrupa’nın güneyinde, Orta Doğu’da, Afrika’nın kuzeyinde ve Hint Yarımadası’nda yayılım göstermektedir. “Bilimsel adı Morus albadır. Takson basamağı Türdür. Üst sınıfı Morus’dur.”.

health-benefits-of-mulberries55

The benefit to the health of the skin and Rejuvenates the skin of Mulberry.

980x

mulberries-1

 

skinbrightner

Verjüngt die Haut mehr und Haut Gesundheit ist Mulberry.

8911043_orig

before-and-after-herbal-skin-lightening-soap

 

kaya_signature_face_therapy_ultra_detox

Польза для здоровья кожи и Rejuvenates кожу шелковицы.

beyaz_dut

shutterstock_123719365

image094

الفائدة التي تعود على صحة البشرة وجلد التوت ريجوفيناتيس.

1397502280291

sicky-shutterstock_18821584

L’avantage pour la santé de la peau et Rejuvenates la peau de Mulberry Street.

1429349967_karadut111-2

1397502280291222

El beneficio para la salud de la piel y rejuvenece la piel de Mora.

white-mulberry-extract-review-295x300

rejuvenate-your-skin-with-this-incredible-ingredient

O benefício para a saúde da pele e Rejuvenates a pele de Mulberry.

mulberry-e1416462660714

consciousness-mind-space-time-energy
滋潤皮膚和皮膚的健康好處的漿果。

skin_rejuvenation_list

health-benefits-of-mulberries

1429349967_karadut111-2

त्वचा और त्वचा स्वास्थ्य लाभ जामुन के rejuvenates.

dsc05017

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.


.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

One thought on “Dut Cildi Gençleştirir ve Cilt Sağlığına Faydalıdır..

  1. Toner cartridges are essential (or incorporated) and separate two. The incorporated cartridge is intended to contain toner cartridges and drums on the same device. After the toner is exhausted or the drum is damaged, the entire cartridge is scrapped. This type of cartridge is largely HP (HP) and Canon (Canon) models, this exceptional design to increase the consumer’s printing expenses, and the great damage to environmental contamination, but attracted to the maker Lucrative gains. Separate toner cartridges and drums and other drums in different devices, and the photosensitive drum overall life is very lengthy, generally can print to attain 20,000 life. Simply wear the toner is consumed online, so the consumer’s printing prices are greatly reduced. {

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş