Su teresi Kanser için Faydalı Sebzelerdendir

Bir porsiyon su teresi günlük alınması gereken K vitaminini rahatlıkla karşılayarak kan pıhtılaşmasını düzenler, arter duvarlarında plak oluşmasını engeller ve artrit gibi kronik hastalıklarla ilişkilendirilen iltihaplanmaları azaltır.

********

İki ay boyunca günlük olarak su teresi tüketmek, akyuvarlardaki DNA hasarını keser, kanser riskini düşürür ve trigliseritleri (sağlıksız kan yağları) %10 oranında azaltır. Yani bolca yemekte fayda var.
Yeryüzündeki sebzelerin insan sağlığında vücudumuz için ihtiyacı olan pek çok faydalı maddeyi içerdikleri ve bunlar olmadan sağlıklı yaşamanın mümkün olmadığı beslenme uzmanları hepsi tarafından belirtiliyor.

Tabiattaki sebzelere olan bu ihtiyacımız kalp ve damar rahatsızlıklarından, şeker hastalığına kadar ve çoğu kanserlerin tedavisinde pek çok alandaki faydalarına dayanıyor.

Su teresi, botanik adı ile      officinale, hızlı büyüyen, sucul ya da yarı sucul yıllık bitkidir. Avrupa ve Asya’ya yerlidir. İnsanlar tarafından tüketilen yapraklı bitkidir. Brassicaceae ailesine mensuptur. Bahçe teresine akrabadır.

Besin Değerleri Su teresi
Porsiyon Miktarı:100 g
Kalori (kcal) 11
Toplam yağ 0,1 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum 41 mg
Potasyum 330 mg
Karbonhidrat 1,3 g
Diyet lifi 0,5 g
Şeker 0,2 g
Protein 2,3 g
A vitamini    3.191 IU    C vitamini    43 mg
Kalsiyum    120 mg    Demir    0,2 mg
D vitamini    0 IU    B6 Vitamini    0,1 mg
B12 vitamini    0 µg    Magnezyum    21 mg

 

 

ferhan bala

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş
Paylaş