Kas Ağrılarına NANE Faydalıdır

Bir diğer etkili kas gevşetici ise nanedir. Bu bacak, sırt, kas ağrısı ve gerilim baş ağrısı tedavisinde çok etkilidir. Nane bitkisinde yer alan mentol analjezik, anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sunması sayesinde kas ağrısı ve iltihabı hafifletmeye yardımcıdır.

********

Hatta kan dolaşımını artırarak ağrı ve spazmları azaltır. Nanenin hem kendisi hem de nane yağı şişmeyi ve ağrıyı azaltmak hem de enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Nane çayını günde iki bardak içebilirsiniz. Nane çayı yapmak için taze veya kurutulmuş tepeleme bir çay kaşığı nane 10 dakika boyunca sıcak suda demlenir. Alternatif olarak, nane içeren bir reçetesiz ağrı kesici krem kullanılabilir. NOT: Cilt üzerinde veya dahili olarak sulandırılmamış nane yağı asla kullanmayın. Nane, ballıbabagiller familyasının Mentha cinsini oluşturan bütün Dünya’da görülebilen 25-30 türün ortak adı. Genellikle temmuz ve ağustos ayları arasında açarlar.

Besin Değerleri
Nane Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal) 70
Toplam yağ 0,9 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum 31 mg
Potasyum 569 mg
Karbonhidrat 15 g
Diyet lifi 8 g
Protein 3,8 g
A vitamini    4.248 IU
C vitamini    31,8 mg
Kalsiyum    243 mg
Demir    5,1 mg
D vitamini    0 IU
B6 Vitamini    0,1 mg
B12 vitamini    0 µg
Magnezyum    80 mg

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane bir diğer etkili kas gevşeticidir. Bu bacak, sırt, kas ağrısı ve gerilim baş ağrısı tedavisinde çok etkilidir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane bitkisinde yer alan mentol analjezik, anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sunması sayesinde kas ağrısı ve iltihabı hafifletmeye yardımcıdır.

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Hatta kan dolaşımını artırarak ağrı ve spazmları azaltır. Nanenin hem kendisi hem de nane yağı şişmeyi ve ağrıyı azaltmak hem de enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane çayını günde iki bardak içebilirsiniz.

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane çayı yapmak için taze veya kurutulmuş tepeleme bir çay kaşığı nane 10 dakika boyunca sıcak suda demlenir. Alternatif olarak, Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane içeren bir reçetesiz ağrı kesici krem kullanılabilir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane, ballıbabagiller familyasının Mentha cinsini oluşturan bütün Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Dünya’da görülebilen 25-30 türün ortak adı. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane genellikle temmuz ve ağustos ayları arasında açarlar. Ayrıca Kedi Nanesi Avrupa’ya has bit bitkidir ve nane ailesindendir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane doğal bir rahatlatıcı olarak kullanılır ve aynı zamanda gevşetici özelliği de vardır. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane diğer özelliklerinin yanında eklemlerde şişmeleri dindirmeye, gerginlik nedeniyle oluşan baş ağrılarını iyileştirmeye ve yumuşak doku yaralanmalarını iyileştirmeye yarar.

NOT: Cilt üzerinde veya dahili olarak sulandırılmamış nane yağı asla kullanmayın.
Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane, Günümüzde hayat yükümlülükler, stres ve hareketsiz işlerle doludur. Bu da sonsuz sağlık sorununa neden olur. İş kaslara gelince, en çok gerilenler, uzun saatler bilgisayar başında oturmanın sonucu boyun, omuz ve omur kaslarına tedavi eden Nane Tıbbi tedaviye ihtiyaç duymak zorunda kalmamanız için doğal kas gevşetici görevi gören bitkilerin faydalarından yararlanabilirsiniz. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Aşırı Ağrı Günümüzün şehir hayatında pek çok kişi aşırı ağrıyla karşılaşır. İnsan sağlığında bir ofiste 9 saat veya daha fazla bir süre geçirmenin doğuracağı sorunlar uzun bir liste oluşturur ve bir de bunun üstüne güneşten uzak olmanız, üstünüzde bir sürü yükümlülüğün olması, doğru bir diyet sürdürememeniz ve kötü bir pozisyonda oturmanız gibi durumları eklediğimizde durum daha da ciddileşir. Günümüzde Stres ayrıca kas spazmlarına ve ağrılarına neden olur, sizin iyi bir uyku çekmenize de engel olur.
İndeks: mentol analjezik, kas ağrısı, bacak, sırt, kas ağrısı, anti-inflamatuar, antispazmodik, Kadi nanesi, kalsiyum, magnezyum, potasyum, C vitamini, Nane, infüzyon, ballıbabagiller,

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Paylaş
Paylaş