Kas Ağrılarına NANE Faydalıdır

Kas Ağrılarına NANE Etkisi

Bir diğer etkili kas gevşetici ise nanedir. Bu bacak, sırt, kas ağrısı ve gerilim baş ağrısı tedavisinde çok etkilidir. Nane bitkisinde yer alan mentol analjezik, anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sunması sayesinde kas ağrısı ve iltihabı hafifletmeye yardımcıdır.

— —Hatta kan dolaşımını artırarak ağrı ve spazmları azaltır. Nanenin hem kendisi hem de nane yağı şişmeyi ve ağrıyı azaltmak hem de enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

naneiletuydokme-330x244

Nane çayını günde iki bardak içebilirsiniz. Nane çayı yapmak için taze veya kurutulmuş tepeleme bir çay kaşığı nane 10 dakika boyunca sıcak suda demlenir. Alternatif olarak, nane içeren bir reçetesiz ağrı kesici krem kullanılabilir. NOT: Cilt üzerinde veya dahili olarak sulandırılmamış nane yağı asla kullanmayın. Nane, ballıbabagiller familyasının Mentha cinsini oluşturan bütün Dünya’da görülebilen 25-30 türün ortak adı. Genellikle temmuz ve ağustos ayları arasında açarlar.

Besin Değerleri
Nane Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal) 70
Toplam yağ 0,9 g
Kolesterol 0 mg
Sodyum 31 mg
Potasyum 569 mg
Karbonhidrat 15 g
Diyet lifi 8 g
Protein 3,8 g
A vitamini    4.248 IU
C vitamini    31,8 mg
Kalsiyum    243 mg
Demir    5,1 mg
D vitamini    0 IU
B6 Vitamini    0,1 mg
B12 vitamini    0 µg
Magnezyum    80 mg

taze-nane

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane bir diğer etkili kas gevşeticidir. Bu bacak, sırt, kas ağrısı ve gerilim baş ağrısı tedavisinde çok etkilidir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane bitkisinde yer alan mentol analjezik, anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sunması sayesinde kas ağrısı ve iltihabı hafifletmeye yardımcıdır.

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Hatta kan dolaşımını artırarak ağrı ve spazmları azaltır. Nanenin hem kendisi hem de nane yağı şişmeyi ve ağrıyı azaltmak hem de enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane çayını günde iki bardak içebilirsiniz.

goz-alti-torbalari-icin-nane-maskesiVucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane çayı yapmak için taze veya kurutulmuş tepeleme bir çay kaşığı nane 10 dakika boyunca sıcak suda demlenir. Alternatif olarak, Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane içeren bir reçetesiz ağrı kesici krem kullanılabilir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane, ballıbabagiller familyasının Mentha cinsini oluşturan bütün Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Dünya’da görülebilen 25-30 türün ortak adı. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane genellikle temmuz ve ağustos ayları arasında açarlar. Ayrıca Kedi Nanesi Avrupa’ya has bit bitkidir ve nane ailesindendir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane doğal bir rahatlatıcı olarak kullanılır ve aynı zamanda gevşetici özelliği de vardır. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane diğer özelliklerinin yanında eklemlerde şişmeleri dindirmeye, gerginlik nedeniyle oluşan baş ağrılarını iyileştirmeye ve yumuşak doku yaralanmalarını iyileştirmeye yarar.
NOT: Cilt üzerinde veya dahili olarak sulandırılmamış nane yağı asla kullanmayın.mint_3362682b
Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane, Günümüzde hayat yükümlülükler, stres ve hareketsiz işlerle doludur. Bu da sonsuz sağlık sorununa neden olur. İş kaslara gelince, en çok gerilenler, uzun saatler bilgisayar başında oturmanın sonucu boyun, omuz ve omur kaslarına tedavi eden Nane Tıbbi tedaviye ihtiyaç duymak zorunda kalmamanız için doğal kas gevşetici görevi gören bitkilerin faydalarından yararlanabilirsiniz. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Aşırı Ağrı Günümüzün şehir hayatında pek çok kişi aşırı ağrıyla karşılaşır. İnsan sağlığında bir ofiste 9 saat veya daha fazla bir süre geçirmenin doğuracağı sorunlar uzun bir liste oluşturur ve bir de bunun üstüne güneşten uzak olmanız, üstünüzde bir sürü yükümlülüğün olması, doğru bir diyet sürdürememeniz ve kötü bir pozisyonda oturmanız gibi durumları eklediğimizde durum daha da ciddileşir. Günümüzde Stres ayrıca kas spazmlarına ve ağrılarına neden olur, sizin iyi bir uyku çekmenize de engel olur. Çalışırken başınızı neredeyse hareket ettirememenize neden olan boyun veya sırt ağrısı günümüzde sıkça rastlanan bir durum haline gelmiştir. Ayrıca Sırtınızda, kalçanızda, genel olarak vücudunuzun tamamında derin bir ağrı hissediyor olabilirsiniz. Vucudunuzda ağrıları gidermek için masaj yaptırabilirsiniz, sıcak kompres uygulayabilirsiniz veya daha rahat bir koltukta oturabilirsiniz. Fakat bunlar kalıcı çözümler değildir ve ağrılar aslında tedavi edilmediği için bir süre sonra tekrar eski hallerine dönerler. Bu nedenle, Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane ile sıkıntıyı geride bırakmak için doğal bitkiler ve kas gevşeticilerden faydalanabilirsiniz. Minze
Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane faydaları için boyun ağrısı bunlar genel olarak, hem kaslarınızın durumunda bir iyileşme sağlamak için, hem de beyninize, midenize ve tüm organlarınıza bir rahatlık sağlamak için bir infüzyon olarak tüketilir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane sayesinde daha iyi dinlenirsiniz, ağrıları geride bırakırsınız ve günlük hayatınızda daha verimli olursunuz. Neyse ki sizi rahatsız eden Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane ile iyileştirmek için kullanılabilen uzun bir doğal tedavi listesi var. Daha da iyisi, Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane gibi bitkilerin neredeyse hiç yan etkisi yok. Bu da onları ilaçlara göre çok daha sağlıklı kılar, ancak elbette, etkilerini göstermeleri 65265656526ilaçlara göre biraz daha fazla vakit alabilir. Eğer kalite peşindeyseniz ve ağrılarınızı geride bırakmak istiyorsanız, o zaman Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane gibi şifalı bitkileri günlük hayatınızın bir parçası yapın. Unutmayın ki aynı zamanda sağlıklı ve dengeli bir diyete sahip olmak Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane da büyük önem taşır. Bu, Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane kaslarınızı daha az kasılı olmasını sağlar. İnsan sağlığı için günde 1.500 mg kalsiyum, 1.500 mg magnezyum, 99 mg potasyum ve 3.000 mg C vitamini almanız önerilir.
İndeks: mentol analjezik, kas ağrısı, bacak, sırt, kas ağrısı, anti-inflamatuar, antispazmodik, Kadi nanesi, kalsiyum, magnezyum, potasyum, C vitamini, Nane, infüzyon, ballıbabagiller,

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.


.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
4 thoughts on “Kas Ağrılarına NANE Faydalıdır

  1. Geri bildirim: Google
  2. Geri bildirim: Google
  3. It’s really a great and helpful piece of info. I am happy that you simply shared this helpful info with us.

    Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş