İncir Boğaz Ağrısı, Bronşit ve Öksürüğe de Faydalıdır.

İncir Boğaz Ağrısı, Bronşit ve Öksürüğe de Faydalıdır.
Taze ve kuru incir boğaz ağrısı, bronşit ve öksürüğe de faydalıdır. 1-2 adet kurutulmuş inciri 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda karıştırıp çay gibi için. Ağız Yaraları: 2-3 adet taze incir yaprağını çiğneyin. İncir yaprağı ağız yaralarının tedavisine yardımcı olur ve nefes kokusunu önler.a-young-woman-coughing-and-holding-chest İncir Meyvesi, ana vatanı doğu Akdeniz ve güney batı Asya olan, ağaç ya da ağaççık nitelikli  bitki türü ve bu türün ağacının meyvesidir. Burundan akmak yerine boğaz gerisine doğru akan salgı boğazı tahriş ederek öksürüğü başlatır. Nezle ile birlikte olan öksürük ıslak veya kuru özellik gösterebilir. Yedi gün kadar sürebilir. Öksürük nezlede genellikle son kaybolan belirtidir. Ateş burun akıntısı ve öksürük genellikle gribal enfeksiyon bulgusu olsada, 39 dereceyi aşan ateş ve sıkıntılı solunum zatürree gibi daha ciddi solunum yolu hastalığını da akla getirir. Ancak çocukta öksürüğe sebep olan birçok hastalık çok ciddi değil, sadece can sıkıcıdır. Öksürük sadece ciğerleri bakteriler, virüsler ve bir takım yabancı cisimlerin zararlı etkilerinden koruyan bir savunma mekanizmasıdır.

Sağlıklı insan nefes borusunun ‘yabancı’ olarak tanımladığı bazı yemekleri ve maddeleri dışarı atmak için öksürür. Dışarıdan gelen araçların egzoz kokusu ya da keskin deterjan kokusu da öksürük nedenidir. Vücudun savunma mekanizmaları arasında yer alan öksürük, bronşların içinde oluşan, balgam adı verilen sekresyonların da vucuttan dışarıya atılmasını sağlar. Bu doğal mekanizmalar dışında bazı hastalıkların önceden habercisi olarak da karşımıza çıkan öksürük, iyileşme zamanının uzaması durumunda kişinin performansını düşürür.aba796b808f3d9f35434920766f9369f

“Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyvelerin faydaları  saymakla bitmez. Zamanında ürün çok iken toplanmış meyvelerin suyunun uçurulması ile hazırlanılan kuru meyvelerin aynı zamanda şifa deposudur. Kuru meyveler, yaş meyvenin tazesinde içerdikleri yüzde 90 oranında suyun, doğal kurutulduktan sonra yüzde 10-20 oranlarına düşürülmesi ile elde edilir meyvalardır. lif açısından oldukça zengin olan kuru meyvelerin insan sağlığına sayısız faydası vardır. Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyveler vucudumuzda sindirime sistemine yardımcı, diyet yapanlar için harika ara öğün alternatifidir. Kış ayları için hazırlanan incir, üzüm,  kayısı, erik,  gibi meyve kurularına tropikal olan meyvelerden papaya, kivi, ananas, gibi renkli renkli meyve kurularının da eklenmektedir.

Kurutma işleminin yiyecekleri korumak için kullanılan en eski doğal yöntemlerden biri olduğunu ve uzun süre dayanıklılığını bu sayede meyvalar  korumaktadır. İçerdiği su miktarı düşük olduğundan kuru meyvaları bozacak mikro organizmaların gelişip çoğalamamaktadır. Kurutma işlemi ile su oranı azalan sebze ve meyvelerin içerdikleri doğal şeker oranları yükselir. Bu sayede dayanıklılıkları artar. Kurutma işlemi sonrası C vitamini dışında içersinde bütün mineralleri korunur. Kuru meyveler insan vücudunu yüksek antioksidan potansiyeller ile öncelikle serbest radikallere karşı korur. Kuru meyveler arasında ise kurutmaya en elverişli olanları incir, erik, kayısı, elma, armut, vişne, üzüm ve dut, kivi, mango, muz, çilek, ananastır. Bu kuru meyvelerin insan sağlığına çok faydalıdır ve şifa  kaynağıdır.”

 

Fig throat pain, bronchitis and cough are also useful.

86860_wanita_bantuk_663_382

774b73438f16528113e7ccf661bf8fec
Abb Halsschmerzen, Bronchitis und Husten sind auch nützlich.

is-bronchitis-contagious

Getrocknete Früchte gehören zu den günstigsten diejenigen zu den Trocknungs Feigen, Pflaumen, Aprikosen, Äpfel, Birnen, Kirschen, Trauben und Beeren, Kiwi, Mango, Banane, Erdbeere, Ananas. Diese trockenen Früchte für die menschliche Gesundheit ist sehr nützlich, und ist eine Quelle der Heilung.

7d01fa217df2f3a9387bd8f978268934

التهاب الحلق التين، التهاب الشعب الهوائية والسعال ومفيد أيضا.

oksuruk_1237907170
القصبة الهوائية صحية الإنسان ‘الخارجية’ كما السعال لطرد بعض المواد الغذائية وغيرها من المواد المحددة. رائحة العادم من خارج السيارة أو تسبب رائحة حادة من السعال المنظفات. آليات الجسم الدفاعية بين السعال الذي يحدث في الشعب الهوائية، يطرد من الجسم يسمح إفراز المخاط اسم. هذا هو الآليات الطبيعية لمكافحة السعال بمثابة نذير بعض الأمراض في وقت مبكر، باستثناء أداء الشخص في حالة إطالة مدة الشفاء..

59ce16a1f7ccb4cded4369ce41b79f86
Рис ангина, бронхит и кашель также полезны.

image001
Здоровый человек трахея “иностранный”, как кашляет, чтобы выбросить пищу и другие вещества определены. Запах выхлопных газов с внешней стороны транспортного средства или вызвать резкий запах моющего средства от кашля. защитные механизмы организма среди кашля, которое происходит в бронхах, исключат из организма позволяет секрецию слизи названия. Это наши естественные механизмы против кашля как предвестник некоторых заболеваний заранее, для выполнения данного лица в случае продления времени восстановления, за исключением..

0adc4b55b468a3dafe91cd64568121be
la gorge Fig maux, la bronchite et la toux sont également utiles.


1

garganta Fig dolor, la bronquitis y la tos también son útiles.

d468a471da2b95cac585032c19356075
Fig dor de garganta, bronquite e tosse também são úteis.

0ed8c9a6535dc5c67f690bea6cbce076
mecanismos de defesa do corpo entre a tosse que ocorre nos brônquios, ser expelido do corpo permite a secreção do muco nome.
kuru-incir-kuru

圖咽喉腫痛,支氣管炎和咳嗽也很有用。

766x415_asthma_vs_bronchitis

清新無花果幹,咽痛,咳嗽和支氣管炎也有幫助。 1-2個無花果幹的,熱水,混合2茶匙茶葉用蜂蜜。口瘡:咀嚼2-3片新鮮的無花果樹的葉子。遮羞布有助於預防和治療口臭,口腔潰瘍。無花果的果實,原產於地中海東部和西南部地區,喬木或灌木合格的植物種類,是這些樹的果實。

481998981_xs
छवि गले में खराश, ब्रोंकाइटिस और खांसी भी उपयोगी होते हैं।

88d7c0caeb9868d03e7d2b2ff5ffe952-jpg

 

 

 

http://faydaliyasam.com/kas-agrilarina-biberiye-etkileri

Kas Ağrılarına Acı Biber Faydalıdır

Kara Lahana Kansere Faydalı Sebzedir.

Güne Soğuk Duşla Başlamak Faydalıdır.

Dut Suyu’nun Görme Yeteneğinin Gelişmesine Faydalıdır.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

Göz Altı Morluklarınızdan Kurtulabilirsiniz

http://faydaliyasam.com/korpe-incir-yapraklarindan-akan-sut-ellerde-ve-vucutta-olusan-sigile-etkilidir

.
.
.

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.


.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş