İncir Boğaz Ağrısı, Bronşit ve Öksürüğe de Faydalıdır.

İncir Boğaz Ağrısı, Bronşit ve Öksürüğe de Faydalıdır.
Taze ve kuru incir boğaz ağrısı, bronşit ve öksürüğe de faydalıdır. 1-2 adet kurutulmuş inciri 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda karıştırıp çay gibi için. Ağız Yaraları: 2-3 adet taze incir yaprağını çiğneyin. İncir yaprağı ağız yaralarının tedavisine yardımcı olur ve nefes kokusunu önler.İncir Meyvesi, ana vatanı doğu Akdeniz ve güney batı Asya olan, ağaç ya da ağaççık nitelikli  bitki türü ve bu türün ağacının meyvesidir. Burundan akmak yerine boğaz gerisine doğru akan salgı boğazı tahriş ederek öksürüğü başlatır.

******

Nezle ile birlikte olan öksürük ıslak veya kuru özellik gösterebilir. Yedi gün kadar sürebilir. Öksürük nezlede genellikle son kaybolan belirtidir. Ateş burun akıntısı ve öksürük genellikle gribal enfeksiyon bulgusu olsada, 39 dereceyi aşan ateş ve sıkıntılı solunum zatürree gibi daha ciddi solunum yolu hastalığını da akla getirir. Ancak çocukta öksürüğe sebep olan birçok hastalık çok ciddi değil, sadece can sıkıcıdır. Öksürük sadece ciğerleri bakteriler, virüsler ve bir takım yabancı cisimlerin zararlı etkilerinden koruyan bir savunma mekanizmasıdır.

********

Sağlıklı insan nefes borusunun ‘yabancı’ olarak tanımladığı bazı yemekleri ve maddeleri dışarı atmak için öksürür. Dışarıdan gelen araçların egzoz kokusu ya da keskin deterjan kokusu da öksürük nedenidir. Vücudun savunma mekanizmaları arasında yer alan öksürük, bronşların içinde oluşan, balgam adı verilen sekresyonların da vucuttan dışarıya atılmasını sağlar. Bu doğal mekanizmalar dışında bazı hastalıkların önceden habercisi olarak da karşımıza çıkan öksürük, iyileşme zamanının uzaması durumunda kişinin performansını düşürür.aba796b808f3d9f35434920766f9369f

“Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyvelerin faydaları  saymakla bitmez. Zamanında ürün çok iken toplanmış meyvelerin suyunun uçurulması ile hazırlanılan kuru meyvelerin aynı zamanda şifa deposudur. Kuru meyveler, yaş meyvenin tazesinde içerdikleri yüzde 90 oranında suyun, doğal kurutulduktan sonra yüzde 10-20 oranlarına düşürülmesi ile elde edilir meyvalardır. lif açısından oldukça zengin olan kuru meyvelerin insan sağlığına sayısız faydası vardır. Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyveler vucudumuzda sindirime sistemine yardımcı, diyet yapanlar için harika ara öğün alternatifidir. Kış ayları için hazırlanan incir, üzüm,  kayısı, erik,  gibi meyve kurularına tropikal olan meyvelerden papaya, kivi, ananas, gibi renkli renkli meyve kurularının da eklenmektedir.

******

Kurutma işleminin yiyecekleri korumak için kullanılan en eski doğal yöntemlerden biri olduğunu ve uzun süre dayanıklılığını bu sayede meyvalar  korumaktadır. İçerdiği su miktarı düşük olduğundan kuru meyvaları bozacak mikro organizmaların gelişip çoğalamamaktadır. Kurutma işlemi ile su oranı azalan sebze ve meyvelerin içerdikleri doğal şeker oranları yükselir. Bu sayede dayanıklılıkları artar. Kurutma işlemi sonrası C vitamini dışında içersinde bütün mineralleri korunur. Kuru meyveler insan vücudunu yüksek antioksidan potansiyeller ile öncelikle serbest radikallere karşı korur. Kuru meyveler arasında ise kurutmaya en elverişli olanları incir, erik, kayısı, elma, armut, vişne, üzüm ve dut, kivi, mango, muz, çilek, ananastır. Bu kuru meyvelerin insan sağlığına çok faydalıdır ve şifa  kaynağıdır.”

 

Fig throat pain, bronchitis and cough are also useful.

Abb Halsschmerzen, Bronchitis und Husten sind auch nützlich.

 

Getrocknete Früchte gehören zu den günstigsten diejenigen zu den Trocknungs Feigen, Pflaumen, Aprikosen, Äpfel, Birnen, Kirschen, Trauben und Beeren, Kiwi, Mango, Banane, Erdbeere, Ananas. Diese trockenen Früchte für die menschliche Gesundheit ist sehr nützlich, und ist eine Quelle der Heilung.

التهاب الحلق التين، التهاب الشعب الهوائية والسعال ومفيد أيضا.

القصبة الهوائية صحية الإنسان ‘الخارجية’ كما السعال لطرد بعض المواد الغذائية وغيرها من المواد المحددة. رائحة العادم من خارج السيارة أو تسبب رائحة حادة من السعال المنظفات. آليات الجسم الدفاعية بين السعال الذي يحدث في الشعب الهوائية، يطرد من الجسم يسمح إفراز المخاط اسم. هذا هو الآليات الطبيعية لمكافحة السعال بمثابة نذير بعض الأمراض في وقت مبكر، باستثناء أداء الشخص في حالة إطالة مدة الشفاء..

Рис ангина, бронхит и кашель также полезны.

image001
Здоровый человек трахея “иностранный”, как кашляет, чтобы выбросить пищу и другие вещества определены. Запах выхлопных газов с внешней стороны транспортного средства или вызвать резкий запах моющего средства от кашля. защитные механизмы организма среди кашля, которое происходит в бронхах, исключат из организма позволяет секрецию слизи названия. Это наши естественные механизмы против кашля как предвестник некоторых заболеваний заранее, для выполнения данного лица в случае продления времени восстановления, за исключением..

la gorge Fig maux, la bronchite et la toux sont également utiles.

 

garganta Fig dolor, la bronquitis y la tos también son útiles.

Fig dor de garganta, bronquite e tosse também são úteis.

mecanismos de defesa do corpo entre a tosse que ocorre nos brônquios, ser expelido do corpo permite a secreção do muco nome.

圖咽喉腫痛,支氣管炎和咳嗽也很有用。

 

清新無花果幹,咽痛,咳嗽和支氣管炎也有幫助。 1-2個無花果幹的,熱水,混合2茶匙茶葉用蜂蜜。口瘡:咀嚼2-3片新鮮的無花果樹的葉子。遮羞布有助於預防和治療口臭,口腔潰瘍。無花果的果實,原產於地中海東部和西南部地區,喬木或灌木合格的植物種類,是這些樹的果實。

छवि गले में खराश, ब्रोंकाइटिस और खांसी भी उपयोगी होते हैं।

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.