Soğuk veya Ilık Kompres Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır

Soğuk veya Ilık Kompres Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır
Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Soğuk kompres genellikle yararlıdır. İnsanlarda göz nezlesi nedeniyle yaşanan kaşıntının ve şişkinliğin giderilmesine yardımcı olmaktadır (özellikle de alerjik göz nezlesinde). Ilık kompres ise, gözleri yatıştırmak için ve İnsanlarda göz nezlesi faydalıdır. Bu kompres işlemleri aynı zamanda, gözlerdeki çapaklanmayı ve kirpiklerdeki kurumayı da önlemektedir. Bununla temiz bir parça bezi soğuk veya ılık su içine daldırın ve gözlerinizin üzerine koyunuz. Böylece bu şekilde 5-10 dakika bekleyiniz ve bu işlemi günde 3-4 defa yapınız. Özellikle de sadece bir gözde enfeksiyon varsa, aynı bez parçasını her iki göze de uygulamayınız.Kişilerde göz nezlesi, şeffaf bir zar formundaki göz kapağı hattı boyunca ve gözün beyaz kısmını kapsayan bölümde, iltihaplanma ya da enfeksiyon oluşması sonucu meydana gelmektedir. Gözün ön kısmını saran ve göz kapağı içinde hat şeklinde uzanan konjonktiv adı verilen yapıların içindeki kılcal damarların iltihaplanması sonucu gözün beyaz kısmında kırmızılık ya da pembelik oluşmaktadır. Bu olaya göz nezlesi ya da diğer adıyla konjonktivit adı verilmektedir. insanlarda göz nezlesi göz kapağının iç yüzeyi ile gözün beyaz yüzeyinin bir kısmını örten konjonktiva adlı ince zarın iltihaplanması ya da enfeksiyon kapması sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. insanlarda göz nezlesi viral (virüs yoluyla) ya da bakteriyel bir enfeksiyon sonucu ortaya çıkabilir. Ayrıca havadaki polen ve duman, yüzme havuzlarındaki klor ve kozmetiklerin bileşenleri ya da gözle temas eden tahriş edici diğer maddelerden dolayı göz nezlesi oluşabilir. Bel soğukluğu ya da klamidya gibi cinsel yollarla bulaşan hastalıklar da göz nezlesinin nadiren nedeni olabilir. insanlarda göz nezlesi genellikle bakteriyel veya viral enfeksiyonlar sonucu oluşabildiği gibi bir alerjik reaksiyon sonucu da oluşabilmektedir. Tek veya her iki gözü de etkisi altına alabilen göz nezlesi, kaşınmaya sebep olabilmektedir, fakat çok nadir olarak da görmeyi etkileyebilmektedir. Tedavisi mümkün olan göz nezlesi bulaşıcı olabilmektedir. Bundan dolayı erken tanı ve tedavisi, bulaşmasının önlenmesine yardımcı olacaktır.

Vucudunuzda ağrı, burkulma, arpacık, stres, huzursuzluk, ya da kas krampları sebep ne olursa olsun, basit bir sıcak kompres ağrınızı azaltacaktır. Şimdi evde sıcak kompres yapmanın bir kaç etkili yolunu söyleyeceğiz. Kompres için kullandığınız suya bir kaç damla esansiyel yağ ekleyin. Böylece şişlikten gelen ağrıyı rahatlatmaya yardımcı olacaktır. Uygulanan sıcak kompres, kan damarları genişletir böylece, kan dolaşımını arttırmaktadır. Böylece aynı zamanda iltihabı azaltır ve daha hızlı iyileşme sağlar ve ağrının kesilmesini teşvik etmektedir. Hemen hemen tüm eczanede elektrikli kompres veya ısıtma pedleri bulabilmenize rağmen her zaman ev yapımı sıcak kompres kullanımı daha güvenli ve kolaydır. Sıcak kompresi vücudunuzun gözler, çene, yüz, kulaklar, kollar ve bacaklar gibi birden fazla parçasında kullanılabilir. Ayrıca Sıcak kompresi arpacık, baş ağrısı, yanık, kist ve şişme gibi çok sayıda hastalık için kullanılabilmektedir.Sıcak kompresi arpacık, sivilce ya da kist için kendünüzde kullanmayı seçerseniz, kullanacağınız bez veya malzemeyi dezenfektanlarla yıkadığınızdan sağlığınızın için emin olun. Bu vucudunuzda yayılmaya bağlı herhangi bir enfeksiyonu önleyecektir.
-Yapılacak sıcak kompres bir dakikadan uzun süre ısıtılmamalıdır.
-Sıcak kompresi çok uzun süre aynı yerde tutmayın sonuçlarında yanıklara sebep olabilir. Bu nedenle bir kaç dakikada bir sürekli nazikçe yerini değiştirin.
-Bedenizde rahatsız olduğunuzda kompresi kaldırın.
-Akut şişmelerde doğrudan sıcak kompres direk kullanmayın, daha öncesinde soğuk kompres kullanmaya özen gösterin.
-Dikkat edeceğiniz husus, diyabet hastası veya zayıf kan dolaşımından muzdarip iseniz özellikle, asla açık yaralar ve dikişler üzerine sıcak kompres uygulamayın.

Pratik, hızlı, Sağlıklı, Sıcak Kompres Nasıl Yapılır?
-Mikrodalga Fırında Sıcak Kompres hazırlama:
1. Temiz bezi hafifçe nemlendirin ve nazikçe fazla suyunu sıkın.
2. Bezi düzgünce katlayın ve kilitli mikrodalga pişirme poşetine özenle yerleştirin.
3. Pişirme poşeti mikrodalga fırına yerleştirin ve 30-60 saniye boyunca yüksek olarak ayarlayın.
4. Isıtılan Poşeti maşa yardımıyla önceden hazırladığınız ince bir havlu ya da yastık kılıfına yerleştirin.
5. Isıtılan Poşetin kaymaması için havlu yada yastık kılıfını etrafına iyice sarın.
6. Sıcak kompresi etkilenen alana hazkuyu koyarak uygulayın.
7. Tedbiren Cildinizin yanmaması için havluyu 8-10 dakikada bir kaldırın.

-Her hangi yakıtla ısıtılan Soba:
1. Soba üzerinde koyarak kuru bir tavayı ısıtın.
2. Kalın bez alın ve özenle katlayın.
3. Özenle katlanmış olan bez ile bir dakika kadar sıcak tavayı ovalayın. Tavanın ısısı uygulanacak beze geçecektir.
4. Bezi tavadan çıkarın ve zarar görmemek için sıcaklığını görmek için parmaklarınızla hafifçe dokunun.
5. Bezin Sıcaklık uygunsa bezi doğrudan etkilenen bölge üzerinde kullanın. Eğer bez fazla sıcak ısındıysa, önce daha ince havlunun içine yerleştirin.

-Arpacık için Sıcak Kompres:
1. Komprese başlamadan önce ellerinizi sabunla yıkayın ve kompres üzerine herhangi bir mikrobun bulaşmasını önleyecektir.
2. Sobada ve su ısıtıcısı veya mikrodalga fırında sıcak su hazırlayın.
3. Yumuşak bezi ısıtılan su ile ıslatın.
4. Yavaşça suyun fazlasını sıkın ve arpacıklı gözün üzerine yerleştirin.
5. Uygulanan bezi sıcak tutmak için bu işlemi bir kaç dakikada bir tekrarlayın.

-Sıcak Su Şişesi ile Sıcak Kompres:
1. Sıcak su şişesinin etrafına ıslak bezi sarın.
2. Gözlerinizi kapayıp yüzünüze yerleştirin. Bu şekilde bez daha uzun süre sıcak kalacaktır.

-Pirinç taneleri ile Sıcak Kompres:
1. Temiz çorabı cam bir bardağın üstüne yerleştirin. Çorabın ağzının pirinçleri dökmek delik olmadığından emin olun.
2. Dikkatli şekilde pirinçleri çorabın içine dökün.
3. Çorabınızı pirinçlerin hiç birinin dökülmemesi için çorabın ucunu düğümleyin.
4. Bu düğümlenmiş pirinç kompresini mikrodalga fırına yerleştirin ve 40-45 saniye ısıtın. Ayarlanan zamanlama pirinç kompresin büyüklüğüne ve de mikrodalga fırının gücüne göre değişebilir. Bu nedenle en uygun zamanlamayı iyi ayarlayın.
5. Isındığında pirinç kompresi mikrodalga fırından çıkartın. Çorabın sıcaklığını dikkatli şekilde kontrol edin. Eğer çok sıcak ise, ısıyı eşit dağıtmak için bir kaç saniye boyunca hareket ettirerek sallayın. Bu şekilde sizin ihtiyaç duyduğunuz sıcaklığa kadar soğumasına yardımcı olacaktır.
6.Pirinç kompresi özenle vucudunuzdaki bölgeye uygulayın.

Kişilerde göz nezlesinin oluşum nedenleri şu şekildedir, Virüsler, Bakteriler, Alerjiler, Göz içine kimyasal madde sıçraması, Göz içine yabancı madde kaçmasıdır.  Belirti ve Bulgular Tek ya da her iki gözü de etkileyebilen göz nezlesinin belirti ve semptomları şu şekildedir, Kızarıklık, Kaşıntı, Göz içinde kumlanma hissi, Geceleri oluşan ve sabahları gözlerin açılmasını zorlaştıran göz çapakları, Göz yaşıdır. insanlarda göz nezlesi riskini artıran faktörler aşağıda belirtildiği şekildedir. Herhangi bir maddeye karşı alerjisi olan kişiler, Viral ya da bakteriyel enfeksiyonlar, Kontakt lensler. Hayatımızda hem çocuklarda hem de yetişkinlerde göz nezlesi, gözün kornea kısmının iltihaplanmasına yol açabilmektedir. Bu durum görmeyi de etkileyebilmektedir. Hekimler göz nezlesi tanısı koyabilmek için bazı verilere ihtiyaç duyarlar.  Bu verileri toplamak için ise şu belirtilen aşamaları sırasıyla uygulamaktadırlar. Öncelikle hastanın, sağlık ve hastalık öyküsü dinlenir. Kişilerde göz nezlesinin, daha sonra göz muayenesi yapılır. Ardından ise göz salgısından örnek alınır ve laboratuvara analiz için gönderilir. Analiz aşaması her zaman gerekli olmayabilir fakat hastada çok şiddetli şekilde göz nezlesi yaşanıyorsa, kornea etkilendiyse, tedaviye cevap vermeyen, tekrarlayan enfeksiyonlar yaşanmış ise analiz için göz salgısı gönderilmektedir.

Kişilerde göz nezlesinin tedavisinde, göz nezlesine neden olan durumun belirlenip, ona göre hareket edilmesi önemlidir. Bundan dolayı imsanlarda göz nezlesi tedavisi şu şekildedir, Alerji kökenli göz nezlesinin tedavisi; alerjik reaksiyonların kontrol altına alınabilmesi için, antihistamin ve mast hücre stabilizatörleri kullanılmaktadır. İltihaplanmanın kontrol altına alınması için ise, dekonjestanlar, steroidler ve anti-iltihap göz damlaları kullanılmaktadır. İnsanlarda göz nezlesi Kimyasal konjonktivit durumunda gözleri tuzlu su ile yıkama ve topikal steroitler kullanılır, daha şiddetli kimyasal sakatlıklar acil tıbbi müdahale gerektirir. Dikkat edilmesi gereken alkali yanıkları göz içi hasarlara hatta gözlerin kaybına bile yol açabilir. Gözlerde kontakt lens kullananlar rahatsızlık esnasında lensleri çıkarmalıdır. Göz nezlesine kontakt lensler neden oluyorsa, göz doktoru lensleri veya dezenfeksiyon solüsyonunu değiştirmeyi önerebilir. Göz nezlesinin nüksetmesini engellemek için daha sık çıkarılarak kullanılması önerilerin başında Kişisel Bakım gelir. İnsanlarda göz nezlesinin yayılmasını engellemek için temizliğe dikkat etmek gerekir. İnsanlarda göz nezlesi enfeksiyon teşhisi konduğu anda aşağıdaki adımlar takip edilmelidir: Ellerinizle gözlerinize dokunmayınız, Ellerinizi sık sık yıkayınız, günlük olarak havlunuzu değiştirin ve başkalarıyla ortak kullanmayınız, başkasının göz kozmetiklerini ya da kişisel göz bakım araçlarını kullanmayınız, Lens kullanımı konusunda doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alınız. İnsanlarda göz nezlesi Bakteriyel ya da viral konjonktivitlerde rahatsızlığı azaltmak için gözün etkilenen kısmına sıcak kompres uygulamak etkili olabilir. İnsanlarda göz nezlesi Alerjik konjonktivitlerde gözlerinizi ovuşturmaktan kaçının. Sıcak kompres yerine soğuk kompres uygulayın. İnsanlarda göz nezlesi Antihistamin göz damlaları belirtileri hafifletmede etkilidir ve kayganlaştırıcı göz damlaları da alerjenin atılmasını sağlar.

    A cold or warm compress of the eyes itching, redness and conjunctivitis is beneficial to

Eine kalte oder warme Kompresse auf die Augen Juckreiz, Rötung und Bindehautentzündung vorteilhaft ist

Die warme Kompresse auch Schalotten, Kopfschmerzen, Verbrennungen, und kann verwendet werden, für viele Krankheiten wie Schwellungen in der Zyste.


Heiße Kompresse Schalotten, Pickel oder Zysten für sich selbst, wenn Sie wählen, zu verwenden, ein Tuch oder waschen Sie das material mit Desinfektionsmitteln, die Sie verwenden, stellen Sie sicher, dass Sie für Ihre Gesundheit. Dies verhindert, dass die Infektion breitete sich in Ihrem Körper verbunden ist.

一个寒冷或热敷眼睛瘙痒,红肿和结膜炎是有益的

Une compresse froide ou chaude des yeux, des démangeaisons, des rougeurs et la conjonctivite est bénéfique pour
Des yeux, des démangeaisons, des rougeurs et des compresses froides sur la conjonctivite est souvent utile. Aide à éliminer les démangeaisons et l’enflure connu en raison de la conjonctivite chez les humains (en particulier dans la conjonctivite allergique).

Un resfriado o una compresa caliente de los ojos, picazón, el enrojecimiento y la conjuntivitis es beneficioso para
De los ojos, picazón, enrojecimiento y compresas frías conjuntivitis es a menudo útil. Ayuda a eliminar el picor y hinchazón experimentado debido a la conjuntivitis en los seres humanos (especialmente en la conjuntivitis alérgica).

Freddo o caldo comprimere degli occhi, prurito, arrossamento e la congiuntivite è vantaggioso per

Um resfriado ou uma compressa morna dos olhos, comichão, vermelhidão e conjuntivite é benéfico para

Soyuq və ya isti paket kimi göz qaşınma, qızartı, göz və fikirləşdim ki, bu ona sərf edir
Qotur gözündə, qızartı, göz və baş soyuq soyuq kompres, bir qayda olaraq, faydalıdır. İnsanlar göz görə qızdırma, baş verən qaşınma və aradan qaldırılması üçün təsirli bir şəkildə kömək edir 

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.
.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

One thought on “Soğuk veya Ilık Kompres Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır

 1. الباردة أو الحارة ضغط العينين حكة واحمرار الملتحمة هو مفيد
  العينين حكة واحمرار الكمادات الباردة التهاب الملتحمة غالبا ما تكون مفيدة. يساعد على التخلص من الحكة والتورم من ذوي الخبرة بسبب التهاب الملتحمة في البشر (خاصة في التهاب الملتحمة التحسسي). كمادات دافئة إذا لتهدئة العينين والتهاب الملتحمة في البشر هي مفيدة. هذا ضغط عمليات في نفس الوقت يمنع جفاف إفرازات من العيون و الرموش. تغمس قطعة من القماش النظيف مع الماء البارد أو الدافئ إلى ووضعه على عينيك. وهكذا ، في هذا الطريق ، انتظر 5-10 دقائق و هل هذه العملية 3-4 مرات في اليوم. وخاصة إذا كان في عين واحدة فقط بعدوى لا تنطبق نفس القماش على كلتا العينين.

  في الناس الملتحمة والتهاب الغشاء الشفاف الذي يغطي الجزء الأبيض من العين على شكل الجفن وعلى طول الخط القسم ، تحدث نتيجة التهاب أو عدوى. داخل الجفن يحيط الجزء الأمامي من العين ، وتمديد خط على هياكل الشعيرات الدموية في شكل konjunktiv في الاسم الذي يطلق على التهاب أو احمرار أو الوردي في الجزء الأبيض من العين يتكون من. في هذه الحالة, الوردي العين أو التهاب الملتحمة. السطح الداخلي من الجفن و الملتحمة في البشر الأبيض من العين يسمى الملتحمة التي تغطي جزء من سطح غشاء رقيق هو شرط أن يحدث نتيجة التهاب أو عدوى. في البشر, التهاب الملتحمة الفيروسي (فيروس) أو نتيجة عدوى بكتيرية قد تحدث. أيضا في الهواء ، وحبوب اللقاح ودخان والكلور في حمامات السباحة بسبب غضب مكونات مستحضرات التجميل وغيرها من المواد ملامسة العينين أو التهاب الملتحمة قد تحدث. الأمراض المنقولة جنسيا مثل السيلان أو الكلاميديا نادرا, التهاب الملتحمة قد يكون السبب. نتيجة التهاب الملتحمة عادة الالتهابات البكتيرية أو الفيروسية في البشر يمكن أن تحدث نتيجة الحساسية. التهاب الملتحمة, التي يمكن أن تؤثر على واحد أو كلتا العينين ، قد يؤدي إلى الحكة ، ولكن في حالات نادرة جدا ، يمكن أن تؤثر على الرؤية. علاج التهاب الملتحمة قد يكون معديا. لذلك فإن التشخيص المبكر والعلاج سوف تساعد في الوقاية من العدوى.
  في آلام الجسم, الالتواء, الكراث, التوتر, القلق, تشنجات أو Nov أيا كان السبب, بسيطة ضغط الساخنة سوف يقلل من الألم. الآن ونحن سوف اقول بعض طرق فعالة لجعل ضغط الساخنة في المنزل. إضافة بضع قطرات من الزيت العطري إلى المياه التي تستخدم لضغط. وبالتالي ، من التورم سوف تساعد في تخفيف الألم. ضغط دافئة تطبيق يوسع الأوعية الدموية وبالتالي يزيد من الدورة الدموية. وهكذا ، وفي نفس الوقت يقلل من الالتهاب و يوفر الشفاء أسرع و الألم يشجعني على قطع. دائما ضغط أو التدفئة الكهربائية منصات في الصيدليات ، على الرغم من أنك قد تجد تقريبا جميع محلية الصنع هي أكثر أمانا وأسهل للاستخدام كمادة ساخنة. الحارة ضغط من الجسم والعينين والفك والوجه والأذنين والساقين ، مثل يمكن استخدامها في أكثر من جزء واحد. الحارة ضغط أيضا الكراث, الصداع, الحروق, و يمكن استخدامها في العديد من الأمراض مثل تورم في الكيس.
  ضغط الساخنة الكراث, البثور أو الأكياس لنفسك إذا اخترت استخدام القماش أو غسل المواد مع المطهرات التي تستخدمها تأكد من أجل صحتك. وهذا يمنع أي عدوى تنتشر في الجسم الخاص بك متصلا.
  -ضغط الساخنة لا ينبغي أن تكون ساخنة لأكثر من بضع دقائق إلى أن يتم ذلك.
  -ضغط الساخنة في النتائج لا تبقى في نفس المكان لفترة طويلة جدا قد يسبب الحروق. لهذا السبب ، من بضع دقائق ، تتحرك بلطف باستمرار.
  -عندما تضطرب في البحر ، إزالة ضغط.
  -الحاد تورم ضغط دافئة, استخدام ضغط الباردة مباشرة مباشرة قبل الاستخدام.
  -ستلاحظ المسألة ، وخاصة إذا كنت تعاني من مرض السكري أو ضعف الدورة الدموية ، لم لا تنطبق ضغط دافئة على الجروح المفتوحة و غرز.

  عملية سريعة, صحية, كيفية ضغط دافئة?
  -وضع كمادة ساخنة في الميكروويف:
  1. بلل قطعة قماش نظيفة والضغط بلطف للتخلص من الماء الزائد.
  2. ميكروويف الطبخ بعناية طي القماش بعناية في كيس مغلق في المكان.
  3. الطبخ كيس وتوضع في فرن الميكروويف تعيين على ارتفاع لمدة 30-60 ثانية.
  4. ساخنة منشفة رقيقة أو الحقيبة التي كنت قد أعدت مسبقا بمساعدة ملقط, وضعه في كيس المخدة.
  5. يسخن فوطة أو وسادة حول حقيبة لمنع الانزلاق من التفاف.
  6. Hazkuyu وضع ضغط دافئة على المنطقة المصابة تطبيق.
  7. التحوطي 8-10 دقائق إزالة منشفة لتجنب حرق الجلد.

  -موقد في الوقود الذي يتم تسخينه مع:
  1. من خلال وضعه على الموقد ، الحرارة مقلاة جافة.
  2. تأخذ قطعة قماش سميكة و بعناية أضعاف.
  3. فرك مقلاة ساخنة مع مطوية من القماش لمدة دقيقة. حرارة المقلاة سوف تذهب في حفاضات ليتم تطبيقها.
  4. إزالة القماش من المقلاة و اضغط لمعرفة درجة الحرارة مع أصابعك لتجنب الضرر.
  5. درجة الحرارة مباشرة على المنطقة المتضررة من الغدة الغدة إذا كان ذلك مناسبا. إذا isindi إذا كان القماش هو حار جدا ، ضع منشفة رقيقة قبل.

  -كمادات دافئة لمدة زايس:
  1. غسل اليدين بالماء والصابون قبل البدء في ضغط و ضغط لمنع أي ميكروب العدوى.
  2. موقد وغلاية تحضير الماء الساخن أو في الميكروويف.
  3. نقع قطعة قماش ناعمة مع الماء ويسخن.
  4. Arpacikli ببطء اخراج المزيد من الماء ووضعه على العين.
  5. كرر هذه العملية بضع دقائق تطبيق حفاضات للحفاظ على الحارة.

  -زجاجة الماء الساخن مع الكمادات الدافئة:
  1. لف فوطة حول زجاجة الماء الساخن.
  2. أغلقي عينيك و وضعه على وجهك. في هذه الطريقة سوف القماش البقاء الساخنة لفترة أطول من الوقت.

  -الأرز مع الكمادات الساخنة:
  1. وضع الزجاج على رأس كوب من الجوارب النظيفة. تأكد من صب الأرز جورب في فمه لا حفرة.
  2. صب بعناية الأرز في جورب.
  3. نهاية جورب لمنع فقدان أي من dugumleyin الأرز جورب.
  4. هذا المكان ضغط في فرن الميكروويف و الحرارة لمدة 40 إلى 45 ثانية معقود الأرز. ضبط توقيت قوة الميكروويف قد تختلف اعتمادا على حجم الأرز ضغط. ولذلك أنسب توقيت.
  5. ضغط الأرز ، بإزالتها من فرن الميكروويف إذا كان الجو حارا. التحقق بعناية من حرارة جورب. إذا كان الجو حارا جدا ، يهز لبضع ثوان إلى توزيع الحرارة بالتساوي عن طريق تحريك. في هذه الطريقة سوف تساعد يبرد حتى درجة الحرارة التي تحتاج إليها.
  6.تطبق بعناية إلى منطقة من جسمك ضغط الأرز.

  الأسباب هي كما يلي لحدوث التهاب الملتحمة في البشر, الفيروسات, البكتيريا والحساسية الكيميائية البقع في العين ، هو الهروب من المواد الغريبة في العين. علامات وأعراض علامات وأعراض التهاب الملتحمة هي على النحو التالي التي يمكن أن تؤثر على واحد أو كلتا العينين, احمرار, الحكة, الشعور الرمل في عين الليل وفي الصباح الصوف على العين الذي يجعل من الصعب فتح عينيك الدموع. العوامل التي تزيد من خطر التهاب الملتحمة في البشر كما هو مذكور أدناه. الناس الذين لديهم حساسية من أي مضمون ، الفيروسية أو البكتيرية أو العدسات اللاصقة. التهاب الملتحمة في الأطفال والبالغين على حد سواء في حياتنا ، يمكن أن يؤدي إلى التهاب القرنية جزء من العين. هذا الوضع يمكن أن تؤثر كذلك. الأطباء بحاجة إلى بعض البيانات من أجل تشخيص التهاب الملتحمة. لجمع هذه البيانات في مراحل محددة من المياه ، على التوالي. في المقام الأول استمع إلى قصة المريض الصحة والمرض. التهاب الملتحمة في الناس ، ثم فحص العين. عينة من الإفرازات يؤخذ ومن ثم إرسالها إلى المختبر لتحليلها العين. مرحلة التحليل قد لا يكون من الضروري دائما في المرضى الذين يعانون حاد جدا في الطريق ، ولكن إذا كان التهاب الملتحمة و القرنية يتأثر ، لتحليل إذا حدثت العدوى المتكررة التي لا تستجيب للعلاج, العين الإفرازات يتم إرسالها إلى.

  الناس في علاج التهاب الملتحمة, العين الوردية الأسباب المحددة في الوضع والتصرف وفقا لذلك هو المهم. لأن هذا العلاج من التهاب الملتحمة في البشر هي كما يلي ، من أصل الحساسية الحساسية تحت السيطرة تؤخذ لعلاج التهاب الملتحمة, مضادات الهيستامين و مثبتات الخلايا البدينة. إذا كان التهاب السيطرة على الاحتقان المنشطات و المضادة للالتهابات قطرات العين المستخدمة. في البشر, التهاب الملتحمة, التهاب الملتحمة الكيميائي العيون في حالة الغسيل بالماء المالح و الستيرويدات الموضعية تستخدم أكثر شدة الإصابات الكيميائية تتطلب عناية طبية فورية. تعتبر القلويات الحروق تلف العين أو حتى الخسارة من العين يمكن أن تؤدي إلى. العدسات اللاصقة يجب إزالة العدسات في العين وعدم الراحة أثناء. العدسات اللاصقة تسبب الوردي العين, العيون قد اقترح تغيير العدسة أو التطهير الحل. التهاب الملتحمة لمنع الانتكاس في بداية المقترح استخدامها في كثير من الأحيان من خلال طرح العناية الشخصية. تحتاج إلى دفع الانتباه إلى تنظيف لمنع انتشار التهاب الملتحمة في البشر. في البشر, التهاب الملتحمة, إصابة تم تشخيصها في وقت التالية الخطوات التي ينبغي اتباعها: لا تلمس عينيك بيديك غسل اليدين بشكل متكرر يوميا منشفة التغيير ، ومشاركتها مع الآخرين ، هل تهتم العين لشخص آخر مستحضرات التجميل أو العين الشخصية الخاصة بك عدسة توصيات الطبيب حول استخدام استخدام أدوات مراقبة. التهاب الملتحمة الفيروسي والتهاب الملتحمة الجرثومي في البشر أو إلى تطبيق ضغط دافئة للحد من عدم الراحة في الجزء المصاب من العين أن تكون فعالة. في البشر, التهاب الملتحمة, التهاب الملتحمة التحسسي في عينيك, لا فرك. تطبيق ضغط الباردة ، ضغط الساخنة. في البشر, التهاب الملتحمة, مضادات قطرات العين و زيوت التشحيم قطرات العين هي أيضا فعالة في التخفيف من أعراض الحساسية ضمان أن يتم التخلص منها.

Comments are closed.

Paylaş