Semizotu Zone Cilt Hastalığı için Faydalıdır.

Semizotu Zone Cilt Hastalığı için Faydalıdır.

Dünyamızda semizotu semizotugiller familyasından bir bitki olup yaprakları salata olarak ya da ıspanak gibi pişirilerek yemeklerde kullanılan değerli bir sebzedir. Ana vatanı Ortadoğu ve Hindistan olmakla birlikte dünyanın birçok bölgesinde yetişmektedir. Ülkemizde bolca yetişen semizotu Aslında Çin’de ilaç olarak ün yapmıştır. Semizotunu ıspanak gibi şeklinde pişirip yenilebilir. insan sağlığında bazı insanlar yeşil yapraklı bitkileri çok sever. İnsanlar Marul, maydanoz, semizotu yeşil yapraklı ve bolca tüketilen bitkilerin başında gelir.Salatalarda, yemeklerde bu yeşil yapraklı sebzeler sık sık tercih edilir. Bu bitkilerin sağlık açısından faydaları da oldukça fazladır. İşte semizotu da faydası oldukça fazla olan şifalı bitkiler arasındadır. Vejeteryan insanların olanların Semizotu Faydaları tüketebileceği bu bitki, et yiyen kişilerin de özellikle salatalarda tüketebileceği bir bitkidir. Bu leziz bitkinin salatasına veya yemeğine yoğurt konularak yada limon sıkılarak insan sağlığında tüketilebilir. insan sağlığında isteğe göre besin olarak tüketim şekli tamamen kişiye bağlıdır. insan sağlığında Semizotu Faydaları Saymakla Bitmiyor ve Bu leziz bitkinin sağlık açısından çok faydası vardır. Potasyum içeriği nedeniyle dolaşım sisteminin düzenlenmesine fayda sağlar.

insan sağlığında Kan şekerini düzenlemeye yardım eder. insanlara Enerji verir.  Vucuda İyi bir antioksidan kaynağıdır.. Demir içeriği nedeniyle insan sağlığında vücuttaki beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin yapısına fayda sağlar. Anemi yani kansızlığı önlemeye insan sağlığında yardım eder.. Kan basıncını vucutta düzenler. Kişide Kasları güçlendirir.. Böbreklerdeki kumları ve taşları dökmeye yardım eder.. Kalp sağlığını destekler, kalp dostudur.. Felç riskini azaltır. . Gut hastalığına da iyi gelir.. Kansere karşı da koruma sağlar. Özellikle ağız ve akciğer kanserine karşı da korur.. Cilt güzelliği sağlar.. İdrar söktürücü özelliği vardır.. Hemoroid yani basura karşı da insan sağlığında faydalıdır.. Kalorisi düşük olması sebebiyle insan sağlığında diyet yapan kilo vermeye çalışan kişiler tarafından da rahatlıkla tüketilebilir.. Sindirim sistemini rahatlatır. insan sağlığında kabızlığı önlemeye yardım eder.. Ülsere karşı da faydalıdır.

insan sağlığında kemikleri güçlendirir ve Semizotu yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içerir. insan sağlığında Doğal bir kalsiyum ve magnezyum kaynağıdır. İçerdiği kalsiyum sebebiyle insan sağlığında dişlerin ve kemiklerin güçlenmesine yardım eder. Omega 3 ihtiyacınızı karşılayın ve yüksek oranda omega 3 yağı içinde içerir. Balık yağında da bulunan omega 3 bu şifalı sebzede de bulunduğu için, insan sağlığında çokça tercih edilir. Balık yemeyi sevmiyorsanız, insan sağlığında omega 3 ihtiyacınızı bu bitkiden karşılayabilirsiniz. insan sağlığında semizotu nedir? Latince adı Portulaca oleracea olan bu şifalı bitki ülkemizdeki bir çok yörede farklı isimler ile vardır. Ülkemizde Gaziantep yöresinde pirpirim adı ile anılırken, purslane, semizebe gibi farklı isimler ile de anılır ve semiz otu olarak yazan kişiler de vardır. Kalorisi çok düşüktür. B esin olarak Omega 3 yağ asidi içerir. Aurıca yaprakları salatalarda kullanılır. Aynı zamanda ıspanak yada ebegümeci gibi pişirilerek de yenilir. insan sağlığında oldukça besleyici bir sebzedir. Sebzede A, B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminlerini yüksek miktarda bulundurur. Ayrıca semiz otunda kalsiyum, magnezyum, potasyum, manganez, demir ve bakır gibi mineralleri de içerir. Bitki sarı, pembe veya kırmızı renkte çiçekler açabilir. Dağlarda bayırlarda kolaylıkla rastlanabilen bir bitkidir ve Yetiştirilmesi de oldukça kolaydır. Semizotu insan sağlığında zararları nelerdir? Bilinen büyük bir zararı olmamak ile birlikte aşırı miktarda tüketilirse insan sağlığında vucudumuzda C vitamini kaybına yol açar.

Zone konusunda insan sağlığında Çarkıfelek çiçeği iyi bir sakinleştirici, Zona ağrıları için tüketmek çoğunlukla insan sağlığına fayda getirir. Yaşamda insan sağlığında Alternatif destek ve tedavide kalıcı yöntem ve çözüm için, net sonuç alındığı bitki özleri yardımıyla medikal ilaç kullanmadan iki ayda leke izi kalmadan doğal yöntemlerle tedavi edilebiliyor.

 insan sağlığında Zona hastalığında erken teşhis ve tedavi çok mühimdir. Bunun sebebi, zonanın sinirleri etkileyen bir rahatsızlık olmasıdır. Şayet tedavide gecikilirse zona ağrılarının döküntü ve yaraların iyileşmesinden sonra bile insan sağlığında uzun zaman devam etmesi riski doğar. Vücut zayıf düşmüş olduğundan, dinlenme zona tedavisinde insan sağlığında önemli bir yer tutar. Ayrıca yaraların iyileşme döneminde düzenli şekilde pansuman yapılmalı ve yeni bir enfeksiyon oluşmamasına özellikle itina gösterilmelidir.

insan sağlığında Zona Hastalığı Nedir. Ayrıca her su çiçeği geçiren kişide de zona görülmez. Çoğu hastalarda, su çiçeği sonrasında hayat boyu zona durumuno yalnızca bir atak görülür. Zona tekrarlamayan rahatsızlık olarak onay edilir ve kimi zaman de olsa hastalığın bir daha tekrar ortaya çıktığı hastalar da vardır. insan sağlığında Zonanın hala kesin bir tedavi yöntemi geliştirilmedi. Rahatsızlık başladıktan sonra belirtilerin hafif atlatılmasına yönelik tedaviler hastalara yapılır. Zona yaralarına temas eden kişiye bu rahatsızlık zona olarak değil su çiçeği olarak bulaşabilir. Zona belli bir bölgede ağrı karıncalanma hissi yanma ve kaşıntı benzeri belirtilerle ırtaya belirir. rak zona hastalığı geçirilmesine sebep olur.

Zona hastalığı virüsünü tetikleyen ve aktifleştiren sebep insan sağlığında bilinmemektedir. Vücudumuzun enfeksiyonlarla mücadele etmesini sağlayan bağışıklık sistemindeki bir zayıflık ile virüsün çoğalarak, sinirlere etki etmesi deride yayılmasına sebep olacaktır. Çocuklarda zona hastalığının, sıklıkla çocukluk döneminde su çiçeği virüsünün (mikrobunun) sinirlerde yer ederken yıllar sonra bile kendi kendine büyük bir sebeple bile vücudun savunma mekanizmasını bozarak tekrarlayan bir hastalık şeklidir.

insan sağlığında başka anlatımla Zona Rahatsızlığı Nedir, Zona rahatsızlığı ağrıya yol açan ciltte kabartı, kaşıntı ve döküntülere yol açan bir cilt hastalığıdır. Halk aralarında ise ‘gece yanığı’ olarak bilinir. Zonada belli bir bölgeyi etkileyen döküntüler, beraber kemer veya bant durumunda bir görüntü oluşturan, ilk önce su toplayıp sonrasında kabuk tutan kabarcıklar şeklindedir. insan sağlığında Su çiçeğine yol açan varisella zoster isimli aynı virüs zona hastalığına da neden olur.

Yüzde zona belirtileri
Yüzde zona belirtileri arasında yukarıda sayılan şikayetlerin yanı sıra insan sağlığında baş ağrısı yüz bir tarafında his kaybı, sarkma, göz bölgesine yakın alanlarda kabarıklıkla ortaya çıkabilir. Göz kapakları kulak ya da ağız içi ile alakalı da insan sağlığında şikayetler gelişebilir. Yüzde 2 mm boyutunda içi sıvı dolu ve kırmızı kabartılar meydana gelebilir ve Zonaya yol açan virüs yüzün bir bölümünde etkili olarak dışarıdan bakıldığında asimetrik bir görüntüye sebep olabilir vede Ayrıca göz kapaklarını tam anlamıyla kapatamama çatık kaş gibi belirtiler de ortaya çıkabilir. Göz devamlı kapatılamadığı için gözde aşırı kuruluk meydana gelebilir insan sağlığında Yüzde zona ağız içi ya da dili etkisi altına aldığında tat alma duyusunda bozulma yaşanabilir. Hastalık kulağa vurduğunda baş dönmesi veya denge kaybına sebep olabilir. Sinir hasarı ile alakalı olarak duyma kaybı da yaşanabilir.

Ç

Yüzde zona tedavisi
Hastalığın ilk aşamalarında doktora başvurulduğunda doktor hastalığın şiddetini ve süresini azaltmak amacıyla antiviral ilaçlar reçete edebilir. Yüzde meydana gelen döküntüler ortadan kalktıktan sonra diğer şikayetler çok uzun sürmez. Yüzde Zona  Fakat bazı vakalarda sinir hasarına bağlı olarak uzun süreli ağrılar ve postherpetik nevraji olarak adlandırılan sorunlar meydana gelebilir. Hastalık erken dönemde kontrol altına alınırsa postherpetik nevraji oluşma olasılığı minimuma indirilebilir. Yüzde meydana gelen döküntülerin şiddetini azaltmak, ağrıyı hafifletmek için ağrı kesiciler uygun görülebilir. Reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlar bazı hastalarda etkili olsa da bazı hastalar da etkili olmaz. Bu nedenle güçlü ağrı kesicilerin kullanılması gerekebilir. Postherpetik nevraji ağır seyrediyorsa ağrıyı hafifletmek amacıyla metil tarzı steroid enjeksiyonlar uygulanabilir. Topikal antihisminikler kaşıntıya karşı etkili olabilir. Topikal anesteziler hem kaşıntı hem de ağrıyı geçirmek için faydalı olur. Zona nedeniyle yüzde meydana gelen kabarcıklar genelde kendiliğinden geçse de iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla ve kabarcıkların enfekte olmaması için topikal antibiyotik kullanımı uygun görülebilir.

insan sağlığında Gözde Zona, Göz sinirinde başlayan iltihaplanma sonucu oluşan uçuk gibi bir hastalıktır. Tedavide geç kalınırsa insan sağlığında gözde kalıcı bir hasara neden olmaktadır. Göz sinirinde yarattığı hasar nedeniyle 6 – 7 gün gibi çok kısa sürede büyük sorunlar ortaya çıkartabiliyor.

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


..

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
.

Taze Ve Kuru İncir İnsan Bedeninde Hücreleri Yeniler.

Yaş Hurma Tüketimi Yaşlanmayı Geciktirir

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir

.

About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş