Yumurta Kas Geliştirir.

Yumurta Kas Geliştirir. Beden Sağlığına Faydalıdır.

Beden Sağlığına çok faydalı için taze yumurtanızı ister çiğ, haşlanmış, kızarmış, çırpılmış, buğulanmış ister herhangi bir şekilde yemeye karar verin,­kas geliştirmeye ­ilginiz varsa acilen daha fazla Beden Sağlığına çok faydalı için yumurta yemeye başlamanız gerekiyor. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtanın içinde A, B, D ve E vitaminleri bulunmaktadır. Diğer birtakım vitaminleri de içerir. A vitamini Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtanın sarı kısmında bulunan bir vitamindir. Özellikle gözler için faydalı olan bu vitamin, kemik gelişiminin sağlıklı oluşunu ve diş sağlığı için de gerek duyulan bir vitamindir. Enfeksiyona karşı koruma sağlar, solunum sistemini ve sindirim sistemini güçlendirir. Bağışıklığa katkı sağlar. İnsan sağlığında Bilmeniz gereken bir şey daha var.Haşlanmış İnsan sağlığında için yumurta atıştırmak, açlık ağrılarının saatler boyu etkili bir biçimde uzaklaşmasını sağlar. Bu kadar çok faydanın tümü, bir küçük paketin içinde! İnsan sağlığındaiçin yumurtanın kolesterol ve yağ içeriği konusunda endişeli olabilirsiniz. Aslında bir adet İnsan sağlığında için yumurta sadece beş gram yağ ve iki gramdan daha az miktarda doymuş yağ (fakir yağ) içerir. Çalışmalar ayrıca Beden Sağlığına çok faydalı için yumurta sarısı içindeki kolesterolün, kanınızdaki kolesterol seviyesini yükseltmediğini göstermiştir. Fakat doymuş yağın aşırı derecede tüketimi kolesterol seviyesini yükseltir. Dolayısıyla vücut geliştirme rutinlerini en iyi hale getirmeyi gerçekten istiyorsanız, diyet planınızda haşlanmış Beden Sağlığına çok faydalı için yumurtaya yer ayırmalısınız. Beden Sağlığına çok faydalı bir Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta 77 kalori, 6 gram protein ve 5 gram sağlıklı yağ ve aynı zamanda hatırı sayılır miktarda D, E, K, B6 vitaminleri, kalsiyum ve çinko içerir.Ayrıca aşağıda anlatacağım gibi sağlık için çok önemli bazı eser maddeler de Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta da bulunur. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta gerçekten ihtiyacımız olan her şeyi az veya çok içeren muhteşem bir gıdadır.

Bu rakamlar ABD Tarım Bakanlığı’nın (USDA) 4 yaşından büyükler için önerdiği 2000 kalorilik beslenme programı temel alınarak oluşturulmuştur. D vitamini provitamin olarak bulunan bir vitamin olup güneş ışınları ile aktive olan bir yapıya sahiptir. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta sarısı ise D vitamini bulunduran nadir besinlerden biridir. Güneş ışığından faydalanma ve Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta tüketimi ile çocuklarda kemik gelişimine etkili bir katkı sağlanabilir. Kemik bozukluğu engellenir.

Vücudumuzu zararlı maddelerden koruyan E vitamini de barındıran Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta, E vitamini açısından da zengindir. E vitamini oksidasyonu sağlayarak zararlı maddelerden korunmayı sağlar.Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta B2 vitamini bakımından zengindir.B2 vitamini deri ve göz sağlığı için gerekli olan bir vitamindir. Üstelik bazı besinlerin enerjiye dönüştürülmesinin sağlanabilmesi için B grubu vitaminlere ihtiyaç duyulur. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtada bulunan bir diğer maddeden bahsedelim. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtada bulunan kolin, beyin sağlığı için gerekli bir besin olup beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesi için gereklidir. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta zayıflatır mı? Evet, çünkü sizi tok tutar Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtanın, gıdaların ne kadar tokluk hissi yarattığını ölçen doygunluk indeksi” skoru çok yüksek.

Yani Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta kendinizi daha doygun hissetmenizi ve gün boyunca daha az kalori almanızı sağlıyor. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtanın içinde eser miktarda karbonhidrat var ve bu da kan şekerinizi yükseltmeyeceği anlamına geliyor. Kahvaltıda Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta veya simit yiyen 30 fazla kilolı ve obez kadın arasında yapılan bir araştırma Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta yiyen grubun öğle yemeğinde ve sonraki 36 saat boyunca daha az ediğini gösteriyor.Bir başka araştırmada fazla kilolu bir grup erkek ve kadın düşük kalorili bir diyete sokuldu ve kahvaltıda 2 Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta veya aynı kaloride simit yedirildi. 8 hafta sonra Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta yiyen grubun Vücut Kitle Oranı %61 daha fazla azaldı %65 daha fazla kilo verdi Bel çevresi %34 daha fazla inceldi Vücut yağ oranı %16 daha fazla azaldı Sadece sabahları güne 2 adet Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtayla başlayın ve sizi nasıl tok tutacağını göreceksiniz. Vücut geliştirme sporu yapıyorsanız vazgeçilmeziniz olacak besinlerden birisi şüphesiz ki taze doğal Yumurtadır.

Vücut geliştirmeciler her gün çok sayıda taze doğal Yumurta tüketirler. Peki taze doğal Yumurtanın kas geliştirmeye yararları ve vücut geliştirme ile ilgisi nedir? Taze doğal Yumurtanın yalnız beyazı mı yenmelidir yoksa sarısı ile birlikte tüketilebilir mi ? Bu spor ile ilgilenenler genellikle bu türdeki soruların cevaplarını merak etmektedirler. Bizde bu yazımızda sizlere taze doğal Yumurtanın vücut geliştirme ile ilgili olan kısmı hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Sabah kalkıp elimi,yüzümü yıkadıktan sonra genellikle ilk işim o uykulu halimle buzdolabına gidip taze doğal Yumurtaları çıkartmak oluyor. Her sabah yaklaşık 4-5 adet taze doğal Yumurtayı bir güzel mideye indiriyorum.

Yumurta Beyazı Yumurta Sarısı
Kalori                     16                      54
Yağ(g)                     0                        5
Kolesterol(mg)        0                     210
Sodyum(mg)         55                        8
Karbonhidrat(g)       0                        1
Şeker                      0                        0
Protein                    3                        3
Vitamin A (IU)          0                    245
Vitamin B12(mcg)    0                     0,3
Vitamin D (IU)         0                      18,2
Kalsiyum (mg)       2,3                     21,9
Folat (mcg)            1,3                    24,8
Potasyum (g)       53,8                    18,5
Selenyum (mcg)    6,6                     9,5
Omega-3 (mg)         0

Taze doğal Yumurtanın içermiş olduğu bu yağın 2 grama yakını kolesterole sebep olan yağdır. Bu oran çok fazla bir oran değildir. Yüksek protein değeri içeren besinlerin çoğunda az miktarda da olsa doymuş yağ bulunur. Çiğ Yumurta ve Pişmiş Taze doğal Yumurta Tüketmenin Farkları Babamın küçükken Bruce Lee hayranıydı. Bu spora ilk başladığım zamanlar Bruce Lee’nin çiğ taze doğal Yumurta içtiğini söylerdi. Eminim sizde bazı sporcuların taze doğal Yumurtaları bu şekilde tükettiğini duymuşsunuzdur.

Bir kaç defa bende denedim fakat çiğ olarak taze doğal Yumurta içmek benim için gerçekten ölümdü. Fakat son zamanlarda internette bulmuş olduğum araştırmalar sonuçlarında çiğ taze doğal Yumurta tüketmenin zararlı olduğu görüşüne varılmıştır. Çiğ taze doğal Yumurta tüketen insanların Salmonella hastalığına yakalanma olasılıkları fazladır. Taze doğal Yumurtanın Beyazı ve Sarısı Taze doğal Yumurta en ucuz ve en verimli protein içeren besinler arasındadır. Proteininin kalitesi açısından diğer besin kaynaklarından üstündür.Önemli derecede protein içeren diğer besinler ile karşılaştırıldığında da açık ara öndedir. Taze doğal Yumurta %94, süt %85, balık %75 ve kırmızı et %74 oranında kaliteye sahiptir. Sporcular eğer diyet dönemindeyse taze doğal Yumurtanın sarısını minimum düzeyde tüketmelidir. Normal zamanlarda ise günde en fazla 2 adet tüketmelisiniz.  Çağımızın estetik algısının büyük etkileri, sağlıklı bir yaşam arzusunun hemen hemen herkeste sıklıkla görülmesinin ardından pek çok kişi yağ kütlelerini vücutlarından uzaklaştırarak kaslı bir vücut yapısına sahip olmayı istiyorlar. Ancak kişilerin bu hedefine ulaşması sık ve aşırı miktarlarda pek çok kişi tarafından tüketilen sağlığa zararlı gıdaların tüketimi ile oldukça zor olacaktır.

Bu da yağın daha uzun sürede vücuttan atılmasına neden olabilir. Kas Yapan Yiyecekler Nelerdir? Konu kas geliştirme olunca, sağlıklı kaslar için yapılan egzersizler kadar önemli tek şey nasıl bir beslenme programı uyguladığınızdır. Organların, sinirlerin ve geri kalan tüm vücut sisteminin doğru çalışabilmesi gıdalar yoluyla aldığımız protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve minerallere bağlıdır.

Mesela taze doğal Yumurta sarısı yalnız biyolojik bakımdan en değerli protein kaynağı değildir, aynı zamanda yağların çözülmesini sağlayan ve kas konsantrasyonunu arttırmaya yardımcı B12 vitamini de içerir. Aşağıda kas gelişimine katkıda bulunan bazı yiyeceklerin listesi yer alıyor ancak bu yiyecekler “kas yapıcı besinler” kategorisinde yer alan gıdaların tam listesi değildir. Ayrıca listede yer alan bazı gıdalar yüksek kolesterol, kalori ve yağ değerleri ile herkes için uygun olmayabilir. Kas geliştirmeye yardımcı ve sizin sağlık koşullarınıza en uygun beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Taze doğal Yumurta: Hemen her “kas yapan yiyecekler” listesinde yer alan taze doğal Yumurtayı Rocky’nin egzersize hazırlık sahnesinden hatırlıyoruz. Tabii onun kadar taze doğal Yumurta içmek kolesterole tavan yaptırabilir ancak uzmanlar düzenli taze doğal Yumurta tüketmenin kas gelişiminde önemli bir rolü olduğunu belirtiyorlar. 1 adet orta boy taze doğal Yumurtada 7 gram “kaliteli” protein bulunuyor. Ayrıca A, E, D vitaminleri ve kolesterol testosteron seviyesini yükselterek egzersiz öncesi gereken enerjiyi sağlıyor.

Balık: Somon, ton balığı gibi yağlı, soğuk deniz balıkları zengin protein değerleri ve sağlıklı omega-3 yağ asitleri ile kas yapan yiyecekler arasında önemli bir yere sahip. 100 gram somon yaklaşık 25 gram protein içeriyor ayrıca D vitamini bakımından çok iyi bir kaynak.

Eğer proteini kırmızı et yerine başka bir kaynaktan alacaksanız bu balıklar iyi bir seçim olabilir. Tavuk Protein ve yağ alımını dengelemek için en ideal besinlerden biri tavuk. 100 gram tavuk yaklaşık 30 gram protein içerirken yağ oranı yalnız 4 gram.

Üstelik tavukla pek çok farklı temek yapılabilir ve haşlanmış olarak salatalarda kullanılabilir. Soya Bizim mutfağımızda çok popüler bir besin olmamakla birlikte kas yapan yiyecekler arasında sık sık gösterilen soya “tam” protein sağlayan ender bitkisel kaynaklardan biri. Yalnız 1 kap pişmiş soya 20 gr amino asit içeriyor. Önemli vitamin ve mineraller açısından da zengin olan soyayı ete alternatif olarak tüketebilirsiniz. Kırmızı Et Yağsız kıyma gibi kırmızı etler mükemmel protein kaynaklarıdır.100 gram yağsız kıyma 27 gram protein, 11 gram yağ içerir ve yaklaşık 200 kaloridir. Sığır etini diğer etlerden ayıran özelliği kas gelişimde önemli rolü bulunan B12 vitamini ile çinko ve demir bakımından zengin olmasıdır. Süzme Peynir Az yağlı yada yağsız süzme peynir protein bakımından zengindir ve oldukça az kalori içerir.Araştırmalar egzersizden 15-20 dakika önce ve egzersizden sonra 1 saat içinde yağsız kaynaklardan protein almanın kas gelişimini arttırdığını ortaya koymaktadır. Eğer tüm bunlar karışık geliyorsa en azından başlarda bir beslenme uzmanından yardım alabilirsiniz. Taze doğal Yumurtanın Yararları ve Vücut Geliştirme Taze doğal Yumurtanın yararları ve vücut geliştirme ile ilgisi, sporcuların taze doğal Yumurta proteinine gösterdiği ilgiyi arttırmaktadır. Neden fitness ve vücut geliştirme ile ilgilenenler koli koli taze doğal Yumurta tüketiyor? Taze doğal Yumurtanın fazlasının zararı var mıdır? Taze doğal Yumurtanın yalnız beyazı mı yenmelidir? Bu sorular ağırlık çalışmasına başlayanların temel sorularındandır. Karnınız acıktı ve buzdolabını açtınız, içinde çeşitli yiyecekler ve taze doğal Yumurta var. Saat ise geç oldu ve vücudunuzun yağlanmasını istemiyorsunuz. İşte taze doğal Yumurta sizin için eşsiz bir yiyecektir. Vücut geliştirme ile ilgilenenler ya da “zayıflamak için diyet” yapanlara sürekli olarak önerilen protein diyetinin vazgeçilmezi olacak olan taze doğal Yumurtayı alın, haşlayın ve yiyin. Benim önerim budur. Neden mi?

Detaylara geçelim o zaman. Taze doğal Yumurtadaki Protein, Vitamin ve Mineraller Taze doğal Yumurta birçoğumuz için günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak için en ucuz yollardan birisidir şüphesiz ki. Özellikle fitness ile uğraşanların protein ihtiyacını karşılamak konusunda taze doğal Yumurtanın beyazı mükemmel bir saflıkla kullanılabilmektedir.

Ben herkese taze doğal Yumurtayı pişirerek yemesini tavsiye ediyorum. Çiğ taze doğal Yumurtanın Salmonella içerme olasılığı bulunmaktadır. taze doğal Yumurtayı haşlamak ya da pişirmek bu olasılığı ciddi ölçüde düşürmektedir. Bunun yanında aşırı pişirmek de uygun değildir. taze doğal Yumurta aşırı haşlandığı zaman sarısının çevresi yeşil bir renk almaya başlar. Bu rengi almış taze doğal Yumurta artık zararlı bir hale gelmeye başlamıştır demektir.

Bu sebeple sarısının yalnız sarı renkte olmasına özen göstermeliyiz. Artık sarısı siyaha doğru dönüşmeye başladıysa o taze doğal Yumurtayı yememenizi tavsiye ederim. Taze doğal Yumurtanın Beyazı ve Sarısının içerdiği protein miktarı en kaliteli proteinlerden birisidir. Proteininin kalitesi açısında besin kaynakları kıyaslandığında taze doğal Yumurtadan daha kaliteli protein içeren tek besin kaynağı anne sütüdür.Diğer besinleri kıyasladığımızda içerdiği proteinin kullanım kalitesi açısından taze doğal Yumurta %94, süt %85, balık %75 ve kırmızı et %74 lük bir kaliteye sahiptir. Biraz önce de açıkladığım gibi taze doğal Yumurtanın beyazı ile sarısı yaklaşık aynı oranda protein içerir. Beyazında neredeyse yalnız protein bulunduğundan dolayı mutlaka diyetimize eklenmelidir.

Sarısı ise belirttiğim şekilde günlük olarak 1-2 tane yenilebilir.Eğer yaşımız daha genç ise sarılarını ayırmamıza gerek yoktur. Taze doğal Yumurtanın yararları ve vücut geliştirme konusunda merak edilen konulara açıklık getirmeye çalıştım. Herhangi bir sorunuz olduğunda aşağıdaki yorum bölümünden ya da iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Sonuçta Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta Yiyin Miktarı abartılmadığı sürece, sağlıklı bir insan için Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta dengeli ve iyi beslenmenin bir parçasıdır. Özellikle büyüme çağındaki çocuklar Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta yemenin faydasını görecektir. Bu yüzden Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtayı evinizden eksik etmemek ve düzgünce saklayıp iyi pişirerek tüketmek yerinde olacaktır, diyebiliriz.

Kolesterole etkisi nedeniyle en çok tartışılan gıdalardan biri olan Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta son yıllarda “faydalı” gıdalar arasındaki yerini yavaş yavaş geri almaya başladı. Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtanın kötü şöhretinin nedeni içerdiği kolesterol miktarıdır.Ancak günümüzde yapılan araştırmalar Beden Sağlığına çok faydalı Yumurtada bulunan kolesterolün kötü kolesterolü yükseltmediği ve aksine iyi kolesterolü yükselttiğini ortaya koyuyor.1 orta boy Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta yaklaşık 186mg kolesterol içeriyor. Bu miktar sağlıklı bir kişinin 1 günde alması gereken kolesterol miktarının yaklaşık yarısı.

Yani günde 1 Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta yemek yüksek kolesterole neden olmuyor ancak, kolesterolün tehlikeli boyutlara çıkmaması için gün boyu tükettiğiniz  Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta dışındaki gıdalara da özen göstermelisiniz. Yüksek kolesterol nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız ve Beden Sağlığına çok faydalı Yumurta yiyip yememek konusunda tereddütte kalıyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Badem, Bakliyat, Fasulye, Ananas, Ay çekirdeği, Zeytinyağı, Brokoli, Ispanak, Yulaf, Domates, Portakal, Elma, Havuç, Su, Yeşil çay, Pancar, Zerdeçal, Süt, Kivi, Tahin, Salatalık, Kırmızıbiber, Sirke, Avokado, Böğürtlen, Kefir,
Kemik, yumurta, Tavuk, Saç, kalori, yağ, omega 3 yağ asidi, omega 6 yağ asidi, kolin, su, kolesterol, protein, A vitamini, D vitamini, E vitamini, riboflavin, B6 vitamini, folat, B12 vitamini, peptit, Meme, fetesün, Kemik Erimesi, zencefil,  yumurta kabuğu, kapari, kapari turşusu, limon, sarımsak, yumurta kabuğu kürü, Katarak, Lutein, sistein, kalsiyum, magnezyum, demir, folik asit, çinko, Omega 3, LDL kolestrol,

#Badem, #Bakliyat, #Fasulye, #Ananas, #Ay çekirdeği, #Zeytinyağı, #Brokoli, #Ispanak, #Yulaf, #Domates, #Portakal, #Elma, #Havuç, #Su, #Yeşil çay, #Pancar, #Zerdeçal, #Süt, #Kivi, #Tahin, #Salatalık, #Kırmızıbiber, #Sirke, #Avokado, #Böğürtlen, #Kefir, #Kemik, #yumurta, #Tavuk, #Saç, #kalori, #yağ, #omega3yağasidi, #omega6yağasidi, #kolin, #su, #kolesterol, #protein, #Avitamini, #Dvitamini, #Evitamini, #riboflavin, #B6vitamini, #folat, #B12vitamini, #peptit, #Meme, #fetesün, #Kemik Erimesi, #zencefil, #yumurtakabuğu, #kapari, #kapariturşusu, #limon, #sarımsak, #yumurtakabuğukürü, #Katarak, #Lutein, #sistein, #kalsiyum, #magnezyum, #demir, #folikasit, #çinko, #Omega3, #LDLkolestrol,

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


..

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
.

Taze Ve Kuru İncir İnsan Bedeninde Hücreleri Yeniler.

Yaş Hurma Tüketimi Yaşlanmayı Geciktirir

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir

.

About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

334 thoughts on “Yumurta Kas Geliştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş