Börülce Böbreklerimize Faydalıdır.

Börülce Böbreklerimize Faydalıdır.
Böbrek tonlaması, üriner frekans, nokturnal emisyon ve bazı jinekolojik fonksiyonel hastalıklar üzerinde yardımcı bir etkiye sahip olan, böbreklerimize faydalı börülce’nin önemli bir işlevidir. Geçmiş neslin doktorları, börülce böbrek rüyalarını ve kaygan özünü tedavi etmek için harika bir ilaç olarak gördüler.Protein ve lif açısından oldukça zengin olan böbreklerimize faydalı börülce, içerdiği yağ oranı ile ters orantılıdır. Türk mutfağında da sıklıkla tüketilen böbreklerimize faydalı börülcenin aslen Afrika, Güney Amerika veya Asya kökenli olduğu düşünülmektedir. Yapısal olarak fasülyeyi andıran böbreklerimize faydalı börülce aslında fasülyegiller arasında yer almamaktadır. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yetiştirilen, tüketilen ve sevilen böbreklerimize faydalı börülcenin en çok Ege değince akla gelmeside oldukça dikkat çekici. Dünya da ise hemen hemen her bölgede yetiştirilen böbreklerimize faydalı börülce değişen iklim şartllarıyla beraber günümüzün bir çok politik sebeblerinden dolayı fakirliğin hakimiyet sürdüğü Afrika kıtasında ‘az gıda çok yaşam’ mantığıyla daha çok yetiştirilmekte ve tüketilmektedir. Piyazlarda, yemeklerde, mezelerde, salata, turşu veya konservesi yapılarak yaz kış özellikle Egelilerin sofrasından eksik olmayan böbreklerimize faydalı börülce aynı zamanda insan yaşamını büyük oranda destekleyici ve sağlık için önemli faydaları olan bir besin kaynağıdır. Buradan yola çıkarak saymakla bitip tükenmeyen azalmak bilmeyen böbreklerimize faydalı börülcenin faydalarına ufak çaplı bir göz atalım istedim.100 gram börülcede;
115,7 kalori içerir ve aşağıda bulunan mineral ve vitaminleri ihtiva eder.
Toplam yağ: 0,5 g
4 mg sodyum
278 mg potasyum
21 g karbonhidrat
8 g protein
0,4 mg C Vitamini
Bol miktarda A Vitamini
2,4 mg demir
24 mg kalsiyum
D, B6 ve B12 Vitamini
Magnezyum
Çinko
gibi yüksek besin değerine sahip olarak kötü kolestrol, yüksek tansiyon, şeker gibi bir çok genetik veya sıkça rastladığımız hastalıklara önemli ölçülerde fayda sağlamaktadır.
böbreklerimize faydalı börülcenin Zararları olarak Tabii ki böylesi doğa harikası içerisinde binbir şifa barındıran bir gıdanın ne kadar zararlı olduğundan bahsedilebilir ki. Yine de tabak tabak böbreklerimize faydalı börülce yiyip günlerce tüketmekte sizce uygun olur mu? Tabii ki yaşam destekçisi olan böbreklerimize faydalı börülce baştada belirttiğim gibi yaşamsal tüm faliyetleri karşılaması yönünden fakirliğin hakim olduğu bölgelerde en sık tüketilen gıda türü ancak ben maddi durumunuz el verdiği sürece tükettiğiniz gıda ne olursa olsun en fazla 2 gün üst üste tüketmeniz taraftarıyım.

Her öğün farklı gıdalar tüketmeseniz dahi bir gıdayı ne kadar şifalı olsada üst üste tüketmek vücudunuzda gereksiz depolanmalara yol açabilir. Örneğin böbreklerimize faydalı börülce aralıksız tüketimi ile vücutta depolanan beta-karoten nedeni ile cilt renginin koyulaşmasına sebeb olabilir veya sigara kullanıcısı olan bir kişi fazla beta-karoten tüketimi ile akciğer kanserine sebeb olabilir. Bu yüzden tüketimlerimizin oranına dikkat etmemizde oldukça faydalıdır. Sağlıklı ve Afiyet içinde Kalın.
İndeks: kalori, mineral, vitamin, yağ, sodyum, potasyum, karbonhidrat, C Vitamini, A Vitamini, demir, kalsiyum, B6 Vitamini, B12 Vitamini, Magnezyum, Çinko, Protein, lif, böbrek, börülce,

.
.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
About Auther:

Hayata faydali olmak, Hayatta Mutlu olmaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Paylaş